maradj bejelentkezve

Chrono blogja

Bajnokok Ligája jóslatok, visszatekintések: nyolcaddöntők [1. rész]

Chrono | 2008.02.22. 13:48 | kategória: Nemzetközi foci | 0 hozzászólás

Ezen a héten megkezdődtek a Bajnokok Ligája idei kiírásának nyolcaddöntői. Nyolc mérkőzést játszottak, és elmondhatom, hogy teljesen vegyes színvonalú mérkőzéseket láthattunk. Voltak gólzáporos találkozók, és olyanok is, melyeken a taktika dominált. A jegyzet első felében 4 mérkőzést veszek szemügyre.

Schalke 04 - FC Porto:[1-0] A Porto idén eléggé megcsappant kerettel vágott neki a szezonnak (távozott többeközt Pepe és Anderson is), de mint a legjobb portugál csapat, a fekete ló 'pozícióját' mindig lefoglalják. Idén az első helyen jutottak a 16 közé a csoportból, és talán keresve sem kaphattak volna könnyebb ellenfelet mint a Schalke. A német csapat csak a hajrában kapta el a csoportjában a második helyet, viszont ha elmondtam azt, hogy a Porto könnyű ellenfelet kapott, akkor ez a Schalkera is igaz, ugyanis talán ők is a lehető legkönnyebb ellenfelet kapták. A mérkőzés a németek számára fergetegesen kezdődött, a csapat legeredményesebb játékosa, Kuranyi már a 8. percben egy kipattanót követően betalált. A gól után viszont már a Porto dominált csaknem a lefújásig. A német gárda igazán nagy gólhelyzetig már el sem jutott, miközben a másik oldalon a Porto, Lisandro López jóvoltából két 100%-os ziccert is kihagyott. Egyszer például Quaresma beadása után 3-4 méterről sem tudta beavenni az ellenfél kapuját.

Így az 1-0-ás végeredmény megmaradt, ami egyértelműen a Schalke 04-nek kedvez, azonban azt nem szabad elfelejteni, hogy a visszavágót az Estadio da Dragao-ban fogják játszani, és őszintén szólva, ott egy egygólos előny bőven ledolgozható, és szerintem le is fogják dolgozni.

Továbbjutó: F.C. Porto

Liverpool - Internazionale:[2-0] Talán mindenféle rizikó nélkül állíthatom, hogy a nyolc mérkőzés visszavágói közül, az Inter - LPool meccsen lesz a legfeszültebb a hangulat. Ez nemcsak az első meccs eredménye miatt lesz így, hanem a tény miatt is, hogy az Anfield-en Marco Materazzit - meglepő módon - jogtalanul kiállították, és nagyban emiatt is kaptak ki. Az olasz védő 2 sárgalapott kapott, amiből nagy jóindulattal is csak az egyik volt az, de talán még az sem. Mivel a kiállítás a 30. percben történt, a meccs innentől fogva teljesen egyértelművé vált. Az angol csapat támadott, az olasz meg védekezett, ahogy csak tudott. Az Inter becsületére legyen mondva, hogy az első gólt csak a 85. percben kapták, Kuyt jóvoltából. A második gólt Gerrard ragasztotta be Julió Césár kapujába jó 25 méterről.

Nagy kérdés, hogy ki fog továbbjutni, ez a 2-0-ás eredmény nem megfordíthatatlan, hiszen láttunk már nagyobb visszatéréseket is a történelem folyamán. Egyelőre azonban azt nem tudni, hogy az Inter képes lesz-e erre. Azt tudjuk, hogy a Liverpool a BL-ben mindig teljesen más arcot mutat, mint a bajnokságban, de kérdés, hogy a visszavágón kibírják-e az Inter rohamait. Esetleg képesek lesznek-e a finoman szólva is tartalékos védelemmel felálló Inter védelmét megtréfálni. Azt azonban csaknem biztosra vehetjük, hogy ha az Inter nem jut tovább, a Liverpool játékosai, jobban teszik, ha azonnal sprintben kezdenek majd közlekedni az öltöző felé, mert könnyen lehet, hogy megismétlődik a tavalyi, Valencia elleni incidens. ;-)

Továbbjutó: Liverpool

Olympiacos - Chelsea:[0-0] Azt már sejteni lehetett a csoportkör alatt is, hogy az Olympiacos, bárkit is kapjon a kieséses szakaszban, nem fogja igyen odaadni a bőrét. Ez teljesen 'meglepő' módon így is lett. A mérkőzés folyamán, ami az eredménytől függetlenül nem volt olyan unalmas, az Olympiacos-nak is és a Chelsea-nak is megvoltak a maga helyzetei, amit azonban, hol Kovacevic, hol Drogba, hol bárki más kihagyott. A mérkőzés krónikájához még hozzátenném, hogy (szerintem) Grant elég furcsa felállásban küldte pályára a csapatát, de ez legyen az ő gondja.

Végülis az Olympiacos teljesen egyenrangú partner volt az első meccsen. A második mérkőzés már teljesen más lesz, hiszen a Chelsea pályáján fognak a játszani, ahol nagy valószínűséggel az angol csapat teljesen kapujához szorítja majd a görögöket. Igazából a Chelsea csakis amiatt érezheti rosszul magát, hogy nem lőtt gólt, hiszen ha gólt kapnak a visszagón akkor mérsékelten bajban érezhetik majd magukat.

Továbbjutó: Chelsea

Celtic - FC Barcelona:[2-3] Az odavágón azt hiszem minden el is dőlt. A Celtic kiejtette magát, a Barcelona kiejtette a Celticet. Teljességgel lényegtelen, ugyanis a spanyol gigásznak 90 perc is elég volt ahhoz, hogy lerendezze a párharcot. A mérkőzés nagy részében a Barca dominált, azonban a Celtic kétszer is vezetést szerzett a mérkőzés folyamán. Ez akár még gond is lehet a későbbiek folyamán, hiszen a skót csapat igencsak ritkán jutott el az ellenfele kapujáig, akkor viszont rendre eredményes volt. Már a 16. percben megszerezte a vezetést a skót gárda Venegoor révén, a válasz Messi révén 2 percre rá érkezett is. Azt még meg kell jegyezni, hogy a gólpasszt Ronaldonho jegyezte. Ekkor 1-1 volt az állás, és teljes Barca-kontrol jellemezte a meccset. A Celtic azonban nem érte be ennyivel, és a 38. percben ismét megszerezte a vezetést, Robson gyönyörű fejese révén, amiben Valdes is jócskán benne volt. Félidőre 2-1-gyel mentek a csapatok. Azonban a visszatérés után Henry nem sokat várt a góllal, és egy pompás találattal egalizált. Úgy néz ki Messi nagyon jól érezte magát skóciában, hiszen a 79. percben újra betalált, ezzel teljesen eldöntve nemcsak a meccset, de továbbjutást is.

Teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy a Celticnek akár a legkisebb esélye is lenne a továbbjutásra. Aggasztó jel a Barca számára azonban a későbbiekre tekintve, hogy a védelem enyhén szólva sem állt a helyzet magaslatán. Azonban voltak pozitív jelek is a mérkőzésen. Ronaldinho helyenként, már-már régi önmagát idézte, és Messi is úgy néz ki visszatér a csúcsformába sérülése után.

Továbbjutó: Barcelona

Utolsó módosítás: 2008.02.22. 13:54