maradj bejelentkezve

LiT blogja

Manchester United 4-0 Aston Villa

LiT | 2008.03.30. 17:32 | kategória: manchester united | 3 hozzászólás

Egy olyan napon, amikor az Arsenal megmutatta, hogy nem adják fel a reményt a bajnoki címért folytatott küzdelemben (Bolton 2-3 Arsenal), a Manchester United egy meggyőző üzenetet küldött az Ágyúsoknak és a Chelsea-nek, amikor 4-0-ra kiütöte az Aston Villát az Old Traffordon…

Az előző fordulóbeli Liverpool elleni kerethez képest csak minimálisan változtatott Sir Alex Ferguson a csapaton. Van der Sar megsérült, ezért helyére Tomasz Kuszczak lépett. A védelemben maradt a Brown – Ferdinand – Vidic – Evra négyes. A középpálya maradt a szokásos Ronaldóval, Carrickkel, Scholesszal és Giggszel, míg támadásban visszaállt a United a két támadóra, bekerült a csapatba Carlos Tevez Rooney mellé.

A mérkőzés jó iramban kezdődött, mindkét csapat helyzetekig jutott, a Villa sem volt egyáltalán megilletődve. De aztán a góllövőlista jelenlegi vezetője, Cristiano Ronaldo villant a 17. percben. Egy szögletet követően a portugál játékoshoz került a labda, amit sarokkal továbbított a kapuba! Hihetetlen helyzetfelismerés volt egy klasszis játékostól, akinek ebben a szezonban minden összejön! Érdemes megnézni a gólt, mert ilyen pofátlan találatot ritkán lát az emberJ. Innentől kezdve a Villa játszotta az alárendeltebb szerepet. Aztán a 33. percben jött a megnyugvást hozó második United gól. Egy remek támadást követően Tevez értékesítette fejjel Ronaldo precíz beadását.

A második félidőt ott kezdte a United, ahol az elsőben abbahagyta. Már az 53. percben eredményes tudott lenni Wayne Rooney, akinek ez nagy megkönnyebbülés lehetett, hiszen már jópár hónapja nem talált be hazai pályán. De még nem fejezte be, a 70. percben az ismét gólpasszt adó Ronaldo labdáját lőtte a hálóba. A találkozó vége felé még lőtt egy gólt az angol csatár, de azt les miatt nem adták meg. De ne legyünk telhetetlenek, ez a 4-0 fenomenális válasz a riválisoknak.

Már a Chelsea – Middlesbrough is véget ért, a Kékek 1-0-ra nyertek, ami azt jelenti, hogy maradt az 5 pont előny a Chelsea-vel szemben, míg az Arsenal 6 pontra van leszakadva.

A mérkőzésen az egész csapat remekül működöt, tisztán látható, hogy remek formában van a gárda. Ha ki kéne emelni néhány játékost, akkor természetesen Ronaldót, Tevezt, Rooney és Carricket emelném ki. Sőt, Kuszczaknak is volt egy gyönyörű védése, ő is megoldotta a feladatát és ismét nem kapott gólt.