maradj bejelentkezve

LiT blogja

AS Roma 0-2 Manchester United

LiT | 2008.04.03. 16:53 | kategória: manchester united | 2 hozzászólás

Véget értek a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek első felvonásai. Sir Alex Ferguson és Luciano Spalletti ismét farkasszemet nézett egymással. A sorsolásnál egyáltalán nem volt meglepő, amikor az olasz gárdát kapta a Unitedet. Az emlékezetes 7-1-es old traffordi siker óta a keddi meccsen kívül kétszer is találkozott a két csapat egymással még a csoportkörben. Az első mérkőzést Rooney gólja döntötte el az Álmok Színházában, míg idegenben 1-1-el végződött a találkozó, ahol egy igencsak tartalékos Manchester játszott. Szóval a csapatok jól ismerik egymást, de ezúttal is a Unitedé az előny, mivel 2-0-ra nyerni tudtak a Stadio Olimpicóban…

A csapat nem sokat változott az utolsó bajnoki meccshez képest. Van der Sar előtt a védelem maradt a Brown – Ferdinand – Vidic – Evra négyes. A középpályán azonban történt egy kis változás. Mivel Rooney egyedüli csatárként játszott, ezért öt középpályással állt fel a United, a két szélső, Ronaldo és Park feladata Rooney segítése is volt egyben. Középen Carrick, Scholes és Anderson kezdett.

Leginkább a középpályán folyt a játék, óriási taktikai csata volt, de erre számítani is lehetett, mivel ha az egyik csapat kinyílik, akkor azt könnyen kihasználhatja a másik. Az első félidő elején a Totti nélkül felálló Roma nemigen tudott helyzetekig eljutni, de a United sem. A 31. percben aztán egy sajnálatos dolog félbeszakította egy kis időre a mérkőzést. A Manchester védője, Nemanja Vidic megsérült, helyére John O’Shea állt be, a Jolly Joker. Mint utólag kiderült, Vidicnek 2-3 hetet kell kihagynia sajnos. Aztán a 39. percben jött Cristiano Ronaldo gólja… A kezdőlökést Rooney megindulása adta, aztán a 16-oson belül Scholeshoz passzolt, ő beadta és Ronaldo fejjel érkezett, bebólintva a United vezetőgólját. Néhányan megemlítették, hogy Ronaldo a nagy tétmeccseken nem igazán villog, hát most elhallgattatta a kétketőket. A gól után rádöbbent a Roma, hogy egyenlíteni kéne, az első játékrész vége felé benne volt egy gól a hazai csapatban, mindenképpen többször jutottak el a United kapujáig.

A második félidőben aztán Wayne Rooney már 2-0-re növelte a manchesteriek előnyét a 66. percben egy kapushiba után, egyre kilátástalanabb helyzetbe sodorva a Romát. A találkozó vége felé a Roma is próbálkozott, de minden alkalommal résen volt Van der Sar. A vendégek előtt még adódott lehetőség, Rooney triplázhatott volna, Carrick lövése középről alig kerülte el a kaput, míg Ronaldónak is volt egy óriási kapáslövése az összecsapás vége felé.

Mindenképpen ki kell emelni Van der Sart, aki 1-0-ás mérkőzésállásnál óriásit védett, de ezenkívül is volt néhány fontos hárítása. Ronaldo, Rooney, Scholes és Ferdinand hatalmasat játszott!
Mindent egybevetve, nagyszerű eredmény ez idegenben, a visszavágón nyugodtan játszhatja a saját játékát Ferguson csapata. Kétlem, hogy a Roma 3-0-ra nyerne az Old Traffordon. Nagyon úgy néz ki összejön a Barca elleni elődöntő, akik 1-0-ra nyertek idegenben a Schalke ellen. A másik ágon az Arsenal hazai pályán 1-1-et játszott a Liverpoollal, míg a Chelsea idegenben 2-1-re kikapott a Fenerbache ellen. Vajon összejön az angol döntő Moszkvában?