maradj bejelentkezve

LiT blogja

Olympique Lyon 1-1 Manchester United

LiT | 2008.02.21. 22:45 | kategória: manchester united | 0 hozzászólás

A csereként beálló Carlos Tevez három perccel a lefújás előtt egyenlíteni tudott, így egy értékes döntetlent ért el a Manchester United csapata Lyonban a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Sir Alex Ferguson csapata nagy önbizalommal vághatott neki a BL találkozónak, hiszen napokkal előtte 4-0-ra verték az ősi rivális Arsenalt az Old Traffordon remek játékkal. Ám a franciák ellen nem jött az a szép játék, amely az Ágyúsok ellen. (Nem értem a BL-ben miért nem lehet „United stílusban” játszani) Ennek egyrészt az volt az oka, hogy Fergie mester egy csatárt előre tolva (Rooney) próbált szerencsét. Ekkor már lehetett tudni, hogy ebből sok jó nem fog kisülni. A középpályán nem volt ott a kezdőben Michael Carrick, aki véleményem szerint nagyon megérdemelné, hogy kezdjen. Helyette Scholes és Hargreaves voltak a középső középpályások, míg Carlos Tevez is csak a padon ült egészen a 65. percig.

A találkozó folyamán a United irányította a játékot, a másik oldalon egy egészen rossz állapotban levő Lyont láthattunk. Hazai pályán szinte semmit nem mutattak, ám a tehetséges Benzema villanása elég volt ahhoz, hogy a hazai gárda szerezze meg a vezetést az 54. percben. A Lyon mellett a Vörös Ördögök játéka is döcögött, rengeteg eladott labdával, pontatlan átadással. De Sir Alex is ráérzett, hogy frissíteni kell a csapaton, így hármas cserét hajtott végre, ami nagyban befolyásolta a továbbiakat a második félidőben. Bejött Carrick, Tevez és Nani, akik ritmust adtak a United játékának. Ez kellett! Két csatárral és egy támadóbb szellemű középpályával mindjárt más!

A cserék után a manchesteriek támadtak inkább és a csereként beálló Carlos Tevez megint megmentette a csapatot egy késői góllal a 87. percben, ami már nagyon érett. Nem érdemelt volna vereséget a United. Ez az 1-1 kifejezetten jó és bíztató eredmény, mivel a visszavágó az Old Traffordon lesz és van egy idegenben lőtt gólunk. Viszont az nem tetszett, hogy az összecsapás végén még lett volna legalább három támadásra lehetősége a Manchesternek, erre hátul passzolgatnak.

Összességében a cserék jelentették a különbséget és kiemelném Andersont, Ronaldót, aki bár nem volt az igazi, mégis próbálkozott, valamint a gólszerzőt, Tevezt és Nanit. Scholesszal és Hargreavesszel nem voltam elégedett, Rooney pedig egy óriási ziccert hagyott ki, amikor egy-egy ellen vihette a kapusra. Ő be szokta lőni az ilyeneket.
Sajnálatos dolog, hogy a lyoni szurkolók lézerrel próbálták zavarni Cristiano Ronaldót, de a klubnak ezért pénzbüntetést kell fizetnie.