maradj bejelentkezve

LiT blogja

Newcastle United 1-5 Manchester United

LiT | 2008.02.24. 18:00 | kategória: manchester united | 1 hozzászólás

2008. január 12-én kezdtem el a blogomban vezetni a Manchester United mérkőzéseiről szóló beszámolókat, ráadásul akkor pontosan a Newcastle csapatát verték 6-0-ra az Old Traffordon. Most eljött az idegenbeli mérkőzés is, amin ugyancsak hat gól esett, de most a végeredmény 5-1 lett…

Sir Alex Ferguson csapata már úgy várhatta az összecsapást, hogy tudatában volt annak, hogy az Arsenal 2-2-es döntetlen játszott a Birminghammel még aznap kora délután és egy esetleges Castle elleni sikerrel 3 pontra feljöhetnek az Ágyúsokra.

A hétközi 1-1-el végződött Lyon elleni Bajnokok Ligája találkozóval ellentétben, a United két csatárral állt fel, Rooneyval és Tevezzel, aki szerdán csak csereként állt be, de az ő gólja mentette meg a gárdát a franciák ellen. A középpályán is jelentős változások voltak, kezdőként kapott lehetőséget Michael Carrick, Darren Fletcher, Nani és Ronaldo is visszatért a csapatba.

Már az első félidőben látszott, hogy a United mindenképpen meg akarja szerezni a három pontot, támadgattak, próbálkoztak, de a hazaiak is elég jól tartották magukat az elején. Ez körülbelül a 25. percig tartott, amikor Rooney megszerezte a vezetést Ronaldo remek beadását követően. Ronaldo még a félidő előtt betalált Carrick csodás passzát követően, így 2-0-ás eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok. Ekkor már minden esélye elszállt a Szarkáknak, egy United ellen csoda a második félidőben három gólt lőve fordítani.

A második játékrészben nem kellett sokat várni az újabb gólra, Ronaldo ismét villant, ezúttal a kapust kicselezve zörgette meg az ellenfél hálóját az 56. percben. Faye a 79. percben szépíteni tudott egy szöglet után, ám egy perccel később jött Rooney és egy óriási gólt lőtt! 4-1
De még nincs vége, a csereként beálló Louis Saha is betalált a hosszabbításban, így lett 5-1 és az első mérkőzéshez hasonlóan mos is kiütéses győzelem született a Newcastle ellen.

A csapat remekül játszott, gyönyörű gólokat szereztek és örömmel teli, hogy Ronaldo, valamint Rooney is duplázni tudott. A bekapott gólért meg kár, elkerülhető volt, de így is szép eredmény ez.
Kiemelném természetesen Rooney-t és Ronaldót, Carricket és Tevezt is.