LiT blogja

Manchester United 1-0 Olympique Lyon

LiT | 2008.03.05. 19:28 | kategória: manchester united | 5 hozzászólás

A Manchester United gárdája 2-1-es összesítéssel bejutott a legjobb nyolc közé!

Az első mérkőzést idegenben, Lyonban játszották, amely 1-1-es végeredménnyel zárult úgy, hogy Carlos Tevez öt perccel a lefújás előtt tudott egyenlíteni. Az az idegenbeli 1-1 nagyon jó eredmény volt. A visszavágót az Old Traffordon rendezték kedden, amit Sir Alex Ferguson csapata előnyből várhatott.

Fergie mester egy kicsit változtatott a felálláson, a megszokott 4-4-2 helyett 4-3-3-as formációban léptek pályára a Vörös Ördögök. A három középpályás Anderson, Carrick és Fletcher volt, a támadósorban pedig a Ronaldo – Rooney – Nani hármast láthattuk.

Lehet mondani, hogy a United most visszafogottabb volt, de ez természetes is, mivel az idegenbeli eredmény tudatában ők voltak előkelőbb helyzetben. Én személy szerint az első United gólt vártam, hiszen onnantól kezdve már mindenképpen gólt kellett volna szereznie a Lyonnak, ha legalább egy hosszabbítást ki akar harcolni. Ez szerencsére nem történt meg, viszont Cristiano Ronaldo még a félidő előtt betalált az ellenfél hálójába. Ronaldo idén szárnyal, hihetetlen, hogy szinte minden mérkőzésen gólt lő!

A második félidőben a biztonságra épített a gárda, habár az összecsapás vége felé Rooney-nak és a csereként beálló Teveznek volt néhány nagyobb lehetősége, hogy növelje az előnyt két gólra. Ez nem történt meg, így maradt az 1-0-ás eredmény a lefújásig, összesítésben 2-1-el a Manchester United jutott tovább a Bajnokok Ligája következő kieséses körébe.

Kiemelném természetesen Ronaldót, Andersont, Rooney-t , Fletchert és Carricket.