LiT blogja

Manchester United 0-1 Portsmouth, avagy az évszázad vicce

LiT | 2008.03.09. 19:06 | kategória: manchester united | 1 hozzászólás

Manchester United 0-1 Portsmouth

A Vörös Ördögök triplázási álma a végéhez ért szombaton kora délután, amikor a máker Portsmouth 1-0-ra nyerni tudott az Old Traffordon. Amellett, hogy a körülbelül 20-1-es kapuralövési arányból (természetesen a Manchester javára) egyet sem tudott értékesíteni a United, még a bíró is rátett egy lapáttal.Szóval ezt nevezhetjük az évszázad viccének is, egy olyan csapat jutott tovább, amely rohadtul nem érdemelte meg.

Louis Saha már megint megsérült, ezúttal a bemelegítés során. Mi ez? Porcelán baba? Egy hetet nem bír ki sérülés nélkül, simán abbahagyhatja a focit, mert ha így folytatja, nincs jövője. Sir Alex Ferguson csapata a megszokott csapattal állt fel, kivéve Carricket, aki ismét nem kapott szerepet kezdőként. Véleményem szerint ez nagy hiba volt. Scholes nagyon nincs formában, ez látható.

Az első perctől kezdve a United irányította a játékot, Ronaldót kétszer felb*szták, miután Diarra teljesen kivehető szabálytalanságot hajtott végre a portugállal szemben, de a szerencsétlen bíró, Martin Atkinson nem fújt semmit. Megjegyzem, majdnem olyanért kapott szabadrúgást Ronaldo, amely a tizenegyesgyanús szituációnál is történt, de mezőnyben lefújta.

Folyamatosan jöttek a manchesteri helyzetek, bár inkább a második félidőben voltak gólveszélyesebb szituációk. A félidő után sajnos le kellett cserélni a megsérült Van der Sart, helyette Kuszczak jött be. A 70. perc környékén Anderson és Carrick is beállt, viszont azt nem értem, hogy Ferguson miért Tevezt hozta le Scholes helyett. A United tovább rohamozott, hol Evra lőtt kapufát, hol Carrick nem volt képes berúgni a labdát közvetlenül a gólvonal előtt, hol a vonalon pattogott a labda. Egyszerűen semmi sem sikerült, mintha átok ült volna a csapaton. Aztán ekkor jött a hab a tortán…

Egy Nani szabadrúgást követően David James kapus megszerezte a labdát és azonnal indított. Elől két támadó – két védő helyzet alakult ki, Anderson és Rooney (ekkor ők voltak hátul) egy emberre ment, így középen ott maradt üresen Milan Baros, aki tizenegyest harcolt ki, miután Kuszczak valamilyen szinten akadályozta. Bár ő futott Kuszczaknak és esett el, erre mindenhol megadják a büntetőt (természetesen a Unitednek nem, amikor Ronaldót buktatták). A ráadás még az, hogy kiállították a csereként beállt Kuszczakot, pedig nem ő volt az utolsó ember. Így Rio Ferdinand húzta fel a kapusmezt, az irányt megérezte, de nem tudta hárítani Muntari büntetőjét. 78. perc, 0-1, teljes sokk!

Egyszerűen ilyen meccset még nem láttam. Egy csapat végig támad, nem kap tizenegyest egy olyan esetért, ami tisztán az volt és a mérkőzés végén így kap ki. Portsmouth: 1 helyzet – 1 gól. Szóval ilyen a mesében nincs, nem akartam elhinni. Mostanra már lenyugodtam, hogy így írjak a meccsről, de még sohasem voltam ennyire frusztrált egy foci meccs nézése közben.
Sir Alex Ferguson bíróra tett megjegyzéseit meg megint vizsgálja az FA, fogadjunk megint eltiltják a kispadról! Hihetetlen… Pedig teljesen igaza van.

És egy jó hír is a rosszak mellé! A bajnokságban Wigan 0-0 Arsenal. Ez azt jelenti, ha a United hozza a meccseit, egy ponttal elhúzhat az Ágyúsok előtt. Sőt, nem elhúzhat, el is fog…

Manchester United 0-1 Portsmouth (0-0)