maradj bejelentkezve

powerhouse blogja

Két angol a bl döntőben (KÉÉÉSZ VAN)

powerhouse | 2008.05.01. 18:10 | kategória: bl | 8 hozzászólás

Kicsit megkéstem a a bejegyzés befejezésével, és már most is szídnak, így nem húzom tovább, kihasználom az érettségi szünet adta lehetőséget (délelőttöt :)), és megírom, hogy s mint alakult ki a Chelsea - Man United bl döntő.

Kedden játszották a Barca - Mu meccs visszavágóját, ugye mindenki emlékszik a halál unalmas 0-0-ra. Na, ezen a meccsen már lőtt gólt a United, nem is kicsit, csodálhatjátok már majdnem egy hete eme kicsi blogban is. Zambrotta eladta, Scholes bevarrta, és ahogy Hajdú B. mondta: itt ma nem lesz hosszabbítás! Elvileg a Barcának kellett volna támadnia, de ez kimerült Messi megindulásaiban, illetve a kaputól 30 méterre passzolgattak. Ebből persze nem lett sok minden, le is fújta a bíró az első félidőt.
A második halfra sok minden nem változott, a Barca holland mestere behozta az összes támadót, akit csak tudott, Henry okozott is némi veszélyt, de igazi nagy helyzet nem volt már a meccsen. Ez a Barca megpróbált mindent, de ez nem az ő szezonjuk, semmi nem jött össze. Pedig nem volt Vidic, és a végre Evra is lesérült. Majd jövőre, egy új csapattal, és talán egy új edzővel. De ami a legfontosabb:
OTT VAGYUNK A DÖNTŐBEN, GLORY, GLORY, MAN UNIIIITED!!!

Tegye fel az a kezét, aki előre megtippelte volna azt, hogy a Chelsea - Liverpool kétfelvonásos elődöntőn hétszer annyi gól lesz, mint a MU - Barcán! Mert így történt, és most először örülhettek a Kékek a végén. De kezdjük az elejéről: az első meccs ugyebár 1-1, tehát az előny a Chelsea-nél, tehát nekik csak védekezniük kellett. Mindenki tudja, mi a legjobb védekezés, Drogba is, a félelmetes elefántcsontparti csatár meg is szerezte a vezetést Avram Grant csapatának. A Liverpool egész eddig két kézzel fogta a semmit, nem is igazán játszottak, a Chelsea irányított, és így is fejeződött be az első félidő.
Az egyértelmű volt, hogy a Vörösöknek támadniuk kell, ha zsinórban másodszor szeretnének döntőzni. Csere nem volt egyik oldalon se, így csak taktikát változtattak a csapatok. A Liverpool kicsit összeszedettebb lett, a Chelsea kicsit védekezőbb, az előbbi bejött, Benayoun végigszlalomozott a Chelsea védelmén, adott egy kiváló passzt Torresnek, akik köszönte szépen, és berúgta. Itt bukott a mutatvány, a Chelsea-nek nem lesz elég kibekkelni a hátralévő 25 percet, gólt kell rúgniuk, vagy hosszabbítás, aztán tizenegyesek, amiről Lampardéknak nincs jó emlékük. Ha már Lampard, akkor részvétünk, nemrég hunyt el az édesanyja. Vissza a meccshez: gól már nem született, jött a hosszabbítás. És öt perc múlva már gól, Essien az! Kár, hogy les. Elég vitatható, ezért aztán Rosetti bíró sporttárs befújt egy tizit (jogosan), Ballackot rúgta fel Hyypia. Itt jött a legmeghatóbb jelenet az egész meccsen, Lampard belőtte a büntetőt, majd sírva fakadt. De a neccsnek nem volt még vége, ezért Anelka adott egy forintos labdát Drogbának, aki természetesen belőtte. 3-1, és már csak negyed óra! A Liverpool nem tehetett mást, jött előre, de gólt csak Petr Cech tudott összehozni, aki pont nem a Vörösökért játszott. Van ez így, egy hete Riise ajándékozott gólt a vendégeknek. Csak a norvég balbekk gólja nagyon sokat jelentett, a cseh kapus bakija meg semmit. A Chelsea története során először jutott be a bl döntőjébe!

Május 21, Moszkva, Manchester United - Chelsea!