Egyéb

GTR bemutató - FIA GT verseny - Brno

A 10tacle a FIA GT versenysorozat egyik állomásán mutatta be játékát.

Írta: Dino

A GTR versenyautó-szimulátor magyar verziójának megjelenése alkalmából a hazai forgalmazó, a SeVeN M jóvoltából ellátogathattunk a FIA GT versenysorozat brnoi állomására. A helyszínen kipróbálhattuk az igencsak realisztikus játékot, emellett pedig élőben végignézhettünk egy autóversenyt, sőt, még a rajtrácson is végigsétálhattunk az indítás előtt, a sok Porsche és Maserati között.

Vasárnap reggel érkeztünk a brnoi versenypályához, ahol miután megkaptuk VIP jegyünket, első utunk a 10tacle sátrához vezetett. Itt tizenkét, Logitech MOMO kormánnyal felszerelt számítógépen folyt a verseny a látogatók között. Nem sokkal később dedikálás is kezdődött, ahol 8-10 versenyző osztogatta az aláírásával ellátott posztereket. A helyiség elé aztán a nap során számos csodás sportautó is érkezett, túlnyomórészt piros és sárga Ferrarik. Ezután megcéloztuk a csapatok főhadiszállását: a kamiontábort és a boxokat.

Mivel a nap folyamán több verseny is zajlott, itt megállás nélkül nyüzsgés volt: szerelgették az autókat, készítették fel a versenyre, vagy az adott futam után tisztogatták meg a rá került kavicstömegtől a járgányokat. Aztán megkezdődött a Skoda Octavia kupa, melynek indítását volt szerencsénk még a boxutcából megfigyelni, aztán innen a biztonságiak inkább elküldtek. A 13 kör után jött a nap számunkra talán legfőbb eseménye: a rajtrácsra vezettek, ahol lehetőségünk volt közvetlen közelről látni az összes GT1 és GT2 versenyautót: Ferrarik, Maseratik, Porsche-ok, Saleenek és 1-2 más sportautó állt fel, miközben köztük sétálgathattunk.

Nagyjából fél órát tölthettünk el a pályán, az indulást pedig már a VIP lelátóról követtük. Megkezdődött a 3 órás verseny, melynek során a leggyorsabb csapat 83 kört tett meg egy Ferrari 550 Maranellóval. Közben volt minden: 1-2 autó összetörött, az egyik egyszerűen csak elromlott (jó büdös volt, mikor betolták a boxba... :), aztán meg elkezdett esni az eső is, így kis időre inkább fedett helyre húzódtunk.

A verseny után következett a díjátadás, ahol méterekről élhettük át az eddig csak tévében látott pezsgőzést, majd a szervezőknek köszönhetően újabb érdekes élménnyel zárult a program: a győztesek sajtótájékoztatójára is bejutottunk.

Végül pedig ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a SeVeN M-nek, hogy minket is elhívtak a versenyre – egy feledhetetlen hétvégével lettünk gazdagabbak.