25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Hangfal Rendszerek



Írd ide hozzászólásod:

Newman-DivX
Newman-DivX [23]
Még csak annyit:
Egyszóval sem mondtam, hogy klipsch pmpo is adva van! csak a száraz 2x35W+130W Sub RMS teljesítmény. Nem akarok ismét belekötni, de ismételten a tesztek aztmondják a 2.1-nek magas hangerQn elkenQdöttek a mélyei a magasak meg hajlamossak "sziszegni". A VL-nél ilyet nem figyelhettünk meg, pedig én elég loudnessesen hallgatok zenét szóval ráhúzom jól a hangszíneket az eq-n az auto limit +folyamatosan csökken vangy -12dB is A live-on pedig a volume100% Treble: 92 körül, bass: 75%körül van. Ezt eddig minden független/semleges alátámasztotta a VL fölényét a 2.1/2.1 4.1/4.1 stb. a tesztekben a Klipsch ProMedia-val szemben.
És az a 29Hz-es álomhatárt tényleg megnézném/hallanám "igazi" házimozis sub-oknál is felvannak tünteteve hasonlós értékek, de általában már 5hz-el feljebb rezonál a sub (nem torzít nem így értem) és kb. 10-12hz-el feljebb pedig már tényleges hallani lehet, ezt a tesztekben kimérték és ezután nyilatkoztak, hogy mit is tudo, tehát ezek az értékek csak tájékoztató jellegqek, bár sejteti, hogy mit is tud a cucc, nem olyan mint a pmpo, hogy rá van fröccsentve a többszáz vatt és valójában csak 2x5W RMS.
Visszatérve a Klipsch-re:
ErQsítQ hol is, hát a sub-ban ejnye-ejnye!
Az erQsítQ lelke a cucc-nak a VL többet foglalkozott ezzel is mint klipsch a VL, nél külsö erQsítQ ketül elQ a 16,5kb-os dobozbQl masszív fémházban érQs tekerQgombokkal, kék power led-el! Aranyozott csatlakozókkal. Röviden az erQsítQrQl:
Self Peak Instantaneous Temperature (°Ke) (SPiKe™ áramkör védelem a túlfeszültség, a kevés feszültség, a túltöltõdés és a melegedés ellen.

Tápegység: Két sínes 28000µF-os transzformátor.

Áram kibocsátás: Hangfalak: 4 x 10W RMS, Mélynyomó: 40W RMS, Teljes rendszer: 80W RMS 1% THD-nál, 100W RMS 10% THD-nál.

Frekvenciatartomány: 3HZ – 100KHZ

THD (névleges teljesítmény): Kevesebb mint 0.01% 1KHz mellett.

Bemeneti érzékenység: 200mV RMS az 1-es és 3-as bemenetnél, 1.5V RMS a 2-es bemenetnél.

Vezérlõk: Ki-be kapcsolás, Hangerõszabályozás, Mélynyomó hangerejének szabályozása, Elülsõ/hátsó hangfalak arányának szabályozása, Surround kapcsoló, Jelforrás kapcsoló.

Csatlakozók: Aranyozott bemenetek a surround, a sztereo és a Dolby Digital LFE részére, 3.5mm-es jack a második sztereo forrás részére, külön kimenetek minden hangfalhoz, 3.5mm-es fejhallgató csatlakozó az erõsítõ elején, IEC bemenet.

Áramellátás: 220-240V AC 50Hz

Ne emlélszem, hogy írtak volna valamit a klipsch erölködöjéröl

Hangfalakról (ha már te is ctre+c-ztél én is egy kicsit, ha már nem nézel bele amit írok tesztet akkor bevésem a forumba:

MÉLYNYOMÓ
MDF szekrény, mágneses védelemmel ellátott basszusvezetõvel.

Alacsony frekvenciás egység: Audax 6.5”-os kúp.


HANGFALAK
Középfrekvenciás (basszus/közép) egység és különálló magas frekvenciás egység (csipogó), mindkettõ árnyékolva.

Közép/mély frekvenciás egység: Audax 3”-os kúp.

Magas frekvenciás egység: Audax 10mm-es polimer kupola.

Jóváhagyás: CE jelölés. Megfelel az EMS és Alacsony Feszültség direktíváknak (89/336/EEC és 73/23/EEC)

Dimenziók: Hangfalak: 100mm széles, 136mm magas, 74mm mély. Mélynyomó: 235mm széles, 420mm magas, 370mm mély. Erõsítõ: 204mm széles, 86mm magas, 340mm mély

A Sub nagyobb mint a 2.1-esé, de csak kicst )

Természetesen egy hangfalnál az a legfontosabb, hogy milyen jól szól. Nem lehet eleget beszélni ezeknek a hangfalaknak a minõségérõl. Van valami ezeknek a hangfalaknak a hangjában, amitõl megbizsereg az ember.

Magas
A magas hangot egy 10mm-es Audax csipogó szolgáltatja. A Magas hangok tiszták, tökéletesek, és ami a legfontosabb pontosak. A legtöbb PC-s hangfal "kiszínezi" a hangot, de a Crossfire változtatás nélkül adja vissza a hangot, úgy ahogy azt felvették.

Közép
A középhangfalak 3”-os Audaxok, amik úgy szólnak, mint más négyszer drágább hangfalak. Nagyon jól szólnak rajtuk például az akusztikus gitárok.

Mélynyomó: A mélynyomó egy 6.5”-os polimer Audax, szilárd MDF szekrényben, körülötte védõráccsal. A mélynyomó igazi ütõs mély hangokat produkál, és többet tesz annál, minthogy pusztán reprodukálná a 30Hz és 130Hz közé esõ hangokat.

Erõsítõ
Ez egy olyan szempont, amit sokan figyelmen kívül hagynak (á lá klipsch). Az erõsítõ a legfontosabb része bármelyik hangfalkészletnek. A Crossfire minden csatornát, tehát minden hangfalat külön erõsít, így kisebb torzítást ér el. A transzformátora egy 28000µF-os kétsínes transzformátor. Ez egy nagyon hatékony transzformátor, ami kétszer hatékonyabb a PC-s hangfalakban általában használt transzformátoroknál, és mágneses mezõvel is rendelkezik. Ennek következtében jobb a jel zaj viszonya. A 28000µF-os kapacitás azt jelenti, hogy a teljesítmény állandó szabályzás alatt van, és az áramlás is folyamatos. Ha mindezt nem értetted, akkor legyen elég annyi, hogy a VideoLogic nem spórolt az erõsítõn

Játék:
A VideoLogic szerint ezt a hangfalkészletet érdemes használni az igazi HRTF 3D audiohoz. A HRTF valójában azokat az audio filtereket jelzi, amik a 3D audio magját képezik. A hangfalakkal nagyon jó 3D hatást lehetett elérni. A tesztprogram az Unreal Tournament volt. Élvezetes hallani a hátad mögül közelítõ ellenfelet, és megpördülve ólommal keresztüllyuggatni. A 4 csatornás hang sokkal élethûbb játékélményt nyújt. Összességében a Crossfire nagyon jól mûködik a játékokkal. A minõségi hang tesz minden 4 csatornás rendszert igazán élvezetessé.





HRTF (Head Related Transfer Functions)


Zene:
A Crossfire szenzációs, bármit is játszik. A zenét tisztán és velõsen adja vissza, átszínezés nélkül természetesen szól. A VideoLogic úgy döntött, hogy a fejlesztésben a hangminõség elsõdleges szerepet kap. Ezek a hangfalak szépen szólnak megfelelõ méretû szobában.

Mozi:
A VideoLogic rendelkezésre bocsát egy LFE-t (alacsony frekvenciájú effekt) bemenetet a Crossfire hátulján. Ha ezt használjuk külsõ dekóderrel, hozzákapcsolható az elsõ bal és jobb az 1 bal és jobb bementre az erõsítõn, és a dekóder LFE kimenetét az erõsítõ LFE bemenetére tehetjük. Így ál közép csatornát csinálhatunk a két elsõ hangfal segítségével, ha nincsenek nagyon távol egymástól. Az eredmény egy elég jól szimulált 5.1-es rendszer. Az erõteljes basszus és a határozott, tiszta középek és magasok a mozizást rendkívül élvezhetõvé varázsolják. De ha valódi 5.1-es megoldás kell, választható még a VideoLogic DigiTheatre is, vagy bármi hasonló

Használhatóság
A Crossfire csomag nagyon jól átgondolt a felhasználói használhatóság szempontjából. Az összes hangfal standard hangfal kábelt alkalmaz. Az elsõ hangfalakhoz és a mélynyomóhoz a kábel 6 láb hosszú. A hátsókhoz 20 láb hosszú kábel tartozik. Az erõsítõ 2 bemenethez RCA-t használ, míg a harmadikhoz standard 1/8-as sztereó jack-et. Az összes RCA csatlakozó aranyozott a maximális jelminõség érdekében. Micsoda összeállítás! Nem csak bedughatod a hangfalaidat, hanem van még egy másik RCA bemeneted hátul és egy 1/8-as bemeneti jack-ed az erõsítõ elején. Mindezek tetejébe van egy 1/8-as fejhallgató jack rögtön az elõlapon, mint a Quad gomb is, mely segítségével a sztereó jelet rákapcsolhatod a 2-es vagy a 3-as bemenetre. Ez megduplázza a jelet az elsõ hangfalakból a hátsókra, így lesz négyhangfalas hang. A felhasználó állíthatja a hangerõt, a mély hangerejét, a fade-et és a bemenõ jel kiválasztását az erõsítõn.

Összegzés
Ez egy komoly Hi-Fi hangrendszer. A hangfalakat nem lehet összetéveszteni bármilyen más hasonló négy hangfalas rendszerrel. A VideoLogic sok idõt és kutatást szentelt annak, hogy megfelelõ egységekbõl rakja össze ezt a fantasztikus 4.1 rendszert. A VideoLogic Crossfire ára kb. 115.000 forint. Azt híresztelik, hogy talán 100.000 alatt lesz az ára, amely így is magasabb, mint a legtöbb 4.1-es rendszer, de figyelembe véve a jellemzõit és a minõségét, ez egy elfogadható ár. Habár talán nem árt majd kicsit lejebb vinni az árakat, ami valószínû elõbb utóbb be fog következni. Páran talán kiváncsiak arra, hogy ez vajon jobb-e, mint a Klipsch. A Crossfire tesztje alapján a válasz igen. A hangminõség határozottan jobb. Maximumra állított erõsítõvel is alig volt torzítás vagy szisszenés a háttérben – ez olyan dolog, amire a Klipsch ProMedias hajlamos. Ezekkel a hangfalakkal nem jár rosszul senki. Ámbár ez egy nagyon jól megtervezett csomag, egy hibája mégis van: a hangfalak rácsa, túl könnyû a papír kúpot behorpasztani.

Az összegzésben van a Klipsch szosszegés és torzítás na most felsült a !!!THX!!! logo a prodmedia-n (csak pormedian) és, hogy amiken mondtam ténylegesen alátámasztják a tesztek! Forrás: SuperGamez

Zárásként: én nem kötöszködés miatt írogatok várom ki ezeket, csak hogy meggyQzzem a vásárlókat affelQl, hogy az relaive "olocsóbb" is szólhat jobban.
VideoLogic rulez!!!
VideoLogic rulez!!!
VideoLogic rulez!!!
Ne bánjátok meg, Klipschet se, de...

Vissza