25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Linkelj be bármit, bármiről !



Írd ide hozzászólásod:

Barthezz
Barthezz [53961]
Én igazából azt nem értem, hogy mi tulajdonképpen a problémád a külön női és férfi, külön ifjúsági és felnőtt versenyekkel, stb.? Hiszen te magad is azt mondod, hogy nem lenne értelme egybe ereszteni őket. Milyen más megoldást javasolnál akkor arra vonatkozóan, hogy minden sportoló egyenlő feltételekkel versenyezhessen? (Persze az egyenlő feltétel most sem valósul meg, hiszen nagyon nem mindegy pl., hogy adott ország sportolói milyen körülmények között tudnak felkészülni, ami nagy mértékben pénz kérdése.)

Valamint nem értem, hogy hol látsz te ebben az egész rendszerben negatív diszkriminációt a férfiak, felnőttek, legnagyobb súlycsoportúak irányában? Hol szenvednek ezek a csoportok hátrányt azért, mert van külön női, ifjúsági, pehelysúlyú, stb. versenyszám? Negatív diszkrimináció abban az esetben történne, ha a gyengébb fizikumú csoportok pozitív diszkriminációját úgy oldanák meg, hogy együtt versenyeztetnék őket az erősebbekkel, az erősebbek pedig hendikepből indulnának. Pl. együtt úsznának a férfiak és a nők, de 400 méter vegyesen a férfiak eredményéhez automatikusan hozzáadnának 25 másodpercet. Így előfordulhatna, hogy a dobogón csak nő állna, férfi pedig egy sem. Ez negatív diszkrimináció lenne a férfiakra nézve. Pontosan ezért nem alkalmazzák ezt a módszert és ezért versenyeznek külön a nők és a férfiak.

Az meg, hogy melyik sportágat, melyik versenyszámot hányan nézik, vagy mekkora az összdíjazása, már egy teljesen más téma. Ahogy Pyro is írta, ez sportáganként eltér és van olyan sport (úszás, kézilabda, lassan a vízilabda is), ahol közel azonos figyelmet kapnak ma már a férfiak és a nők egyaránt. De mivel a legtöbb esetben a férfi versenyszám és a legnagyobb súlycsoport kap nagyobb érdeklődést, így ebben van a több pénz is, szóval nemhogy negatív, de inkább pozitív diszkriminációban részesülnek az "erősebbek".
Előzmény:

Vissza