Bejelentkezés
Elfelejtett jelszó

Regisztráció
[x]

maradj bejelentkezve

Mozi

Asterix a Champs-Elyséen

Alain Delon és Michael Schumacher a párizsi díszbemutatón.

2008.01.15. 14:31 | szerző: Dino | kategória: Mozi

Ókori ünnepség zajlott vasárnap Párizs leghíresebb sétányán, a Champs-Elyséen. A nagynevű Gaumont filmszínház körüli terület megközelítőleg 2500 évet ugrott vissza az időben, római oszlopokkal övezett főtérré alakult. Ezen az estén csendőrök helyett a kornak megfelelő ruhába öltözött katonák és centuriók, oldalukon pedig rabszolganők várták, hogy a mozi elé kiterített vörös szőnyegen modern kori gladiátorok és legendás színészek vonuljanak végig, akik a legújabb Asterix-kaland, az Asterix az Olimpián díszbemutatójára érkeztek. A film francia kultuszának erősségéről az a több száz rajongó tett tanúbizonyságot, aki már órákkal az esemény előtt a helyszínre ment, hogy kedvencei bevonulását élőben láthassa. Sokan meghívó nélkül próbáltak valahogyan besurranni a vetítésre, kevés sikerrel, ugyanis a római katonák nagyon szigorúan ellenőrizték a vendéglistát, és összeakasztott bárdjuk csak a belépésre jogosult személyek előtt nyílt szét. A közönség hatalmas üdvrivalgása közepette indult a díszes diadalmenet, ahol olyan VIP szereplők vonultak végig, mint a színész José Garcia, a pankrátor Nathan Jones, vagy éppen a világ leghosszabb lábú modellje, a gyönyörű Adriana Karembeu. A múltból egyszer csak megjelent Cézár is, akinek jelenléte úgy tűnik, több mint két évezrededdel később is grandiózus, hiszen a leghangosabb éljenzést váltotta ki "alattvalóiból" - de érdekes módon ma Alain Delonnak hívják. Legalább akkora ovációban volt része 21. századi gladiátorunknak, Michael Schumachernek is, aki a filmben Asterixet (Clovis Cornillac) és Brutust (Benoit Poelvoorde) próbálja lekőrözni piros lovaskocsijával. ■

Forrás: SPI

hozzászólások (0)

további hírek

Injustice 2 sztori trailer Brainiac tálalásában

A második rész épp ott veszi fel a fonalat, ahol az első letette.

Idegenvezetés a Mass Effect: Andromeda hajóján

Új előzetes mutatja be a Tempestet és a gyomrában pihenő Nomadot.

Nintendo Switch részletek: március 3-án érkezik az új konzol

Az új Zelda játék is a nyitócímek között lesz.

JátszóDome: Shadow Tactics - Blades of the Shogun #7

Végigvittük az ötödik küldetést. Legyezőt is nyerhetsz!

Sztoritrailert kapott a Horizon: Zero Dawn

Azt eddig is tudtuk, hogy szép lesz, de most már azt is, hogy izgalmas is!