Az I. Világháború nagy tengeralattjáró blokádja arra késztette a brit haditengerészetet, hogy valami hatékony fegyvert készítsen a tengeralattjárók ellen. Nem is volt felesleges eme munkájuk, mivel a II. Világháborúban a németek ismét kedvenc fegyverükre helyezték a hangsúlyt, így aztán elkelt az új hajótípus, a romboló.
A Mattel Interactive S.S.I. részlege nemsokára kiadja a várva várt tengeralattjáró szimulátorát a Silent Hunter II-t. Ennek az előre várható sikernek az oldalvizén kerül majd kiadásra a Destroyer Command, mely pont az ellentétes oldalra helyezi a játékost: egy tengeralattjáró-vadászatra induló, romboló flotta parancsnoki hídjára. A játék elején még csak egyetlen romboló parancsnoka vagyunk, de a küldetések teljesítése után egyre magasabbra léphetünk a ranglétrán és végül egy egész osztály rombolónak parancsolhatunk. Természetesen ebben a játékban nem válhatunk Nimitz tengernaggyá, így a nagyobb hajókkal csak együttműködhetünk és információt kérhetünk, parancsolni nem parancsolhatunk nekik. A játékban angolokkal, hollandokkal, franciákkal és amerikaiakkal lehetünk német, olasz és japán tengeralattjárók ellen.
A DC-t ugyan az Ultimation fejleszti, amelyik a SH2-t, a Panzer Commandert vagy a Harpoon4-et, úgyhogy mind grafikailag, mind a szimulációt illetően elégedettek lehetünk majd. Gyönyörű hajókkal szelhetjük majd a tengert, élethű időjárási körülmények között, miközben korabeli fegyverekkel és műszerekkel vadászhatunk a tengeralattjárókra. Hajónkat repülőgépek is megtámadhatják. Torpedóvetők, Stukák vagy kamikáze japcsik, így aztán szükségünk van légelhárító tűzre is.
Természetesen hálózatban is játszható lesz majd: interneten vagy LAN-on max 8-an. Külön érdekesség, hogy a a Silent Hunter 2 ellen is játszhatunk hálózatban.
A Destroyer Command körülbelül a Silent Hunterrel egyidőben jelenik meg. Vetélytársa nem lesz, de kiegészítője mindenképpen.