Egyre népszerűbb téma a filmesek körében, hogy egy-egy népszerűbb játékprogram sikerét meglovagolva próbálnak filmet készíteni, bízva, hogy a játékok rajongói majd mind megnézik. Az első ilyen próbálkozások talán az 1994-es Street Fighter, majd 1995-től a Mortal Kombat filmek voltak, melyekben közös volt a buta történet, valamint a várt siker elmaradása. Az első Mortal Kombat film rendezője, Paul W.S. Anderson mindezek ellenére elég bátorságot érzett magában, hogy újból egy játék alapján forgasson filmet, választása pedig a szintén elég nagy rajongótáborral bíró horror-akciójátékra, a Resident Evilre esett.
A film tulajdonképpen a játéksorozat előzményét mondja el. Az Umbrella nevű nagyvállalat a külvilág számára egy komoly orvosi kutatóközpontnak tűnik, azonban valójában inkább katonai célokat szolgálnak, genetikai kutatásokkal és biológiai fegyverekkel kapcsolatos kísérletekkel. A gondok ott kezdődnek, amikor elszabadul egy vírus, az automatikus védelmi rendszer lezárja a létesítményt, a bennragadt kutatók pedig megfertőződve zombivá válnak. Egy kommandós-csoportot küldenek le a Kaptárba (ez a fedőneve a kutatóközpontnak), hogy kiderítsék, mi is történt. Dolgukat azonban nemcsak az élőhalottak nehezítik, hanem az önálló gondolkodásra is képes központi számítógép, a Vörös Királynő.
Mint film, igencsak megoszlanak a vélemények a Resident Evilről. Zombi-filmnek vagy horrornak gyenge, akciófilmnek közepes, elég jó látványvilággal. A játékok alapján készült filmek közül pedig inkább a jobbak közé tartozik. A főhősnőt játszó Milla Jovovich-on kívül a többi szereplő inkább a kevésbé ismertek közül került ki. A másik női főszerepet alakító Michelle Rodriguez a „Halálos iramban” című filmből ismerhetjük, James Purefoyt a „Lovagregény”-ben, Eric Mabiust a „Kegyetlen játékok” filmben, Colin Salmont pedig az „A világ nem elég” és „A holnap markában” című James Bond opuszokban láthattuk már.
A hazánkban megjelent DVD kiadást a magyar, cseh- és szlovák piacra szánták, ennek megfelelő a menü nyelve is. Az animált menükből a szokásos funkciókat választhatjuk (lejátszás, jelenetválasztás, hangbeállítás, extrák). A korongon találunk két 5-10 perces „hogyan készült” összeállítást, melyben megszólal a rendező és a főbb szereplők is. Az interjúk valamelyest átfedik ezt a kisfilmet, itt is a készítőket hallhatjuk beszélni. Az extra különlegessége, hogy az említett összeállításokat szinkronizálva láthatjuk. Kisebb szépséghiba, hogy a szinkront viszont nem kapcsolhatjuk ki ezek alatt, így akik jobban szeretik a szereplők eredeti hangját (vagy zavarja, hogy az élőhalottak „nemholtakként” kerültek fordításra), kénytelenek a cseh vagy szlovák menüben rákeresni az extrákra. Végül a filmhez kapcsolódó extrák közül kapunk még néhány jelenetet a filmből. Mindezek mellett négy filmelőzetest is találunk a DVD-n, nevezetesen a Resident Evil, K-Pax, Atomcsapda és Traffic előzeteseit nézhetjük meg.
A DVD átirat képminősége jó lett, ráadásul a hangsávokon se spóroltak, mind angol, mind magyar nyelven 5.1-es Dolby Digital hangot kapunk, melyen nagyszerűen kijön a Marilyn Manson közreműködésével készült aláfestő zene is.
Ha tökéletesnek nem is nevezhető, de mindenképpen korrekt DVD kiadvánnyal találkoztunk a Resident Evil megtekintése során. Extrákból ugyan több is jöhetett volna (nem találtam például a doboz hátán jelzett kivágott jeleneteket), de kárpótolhatnak cserébe a szinkronizált werkfilmek, valamint az, hogy a szinkron is 5.1-es kódolásban került fel.