26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Ismertető/teszt

Skylanders: Trap Team

Fejvadászat Skylanders módra.

Írta: Captain Balu

Kaos robbantásának köszönhetően a Cloudcracker Börtön falai leomlottak, ezzel szabadjára engedve Skylands leghírhedtebb bűnözőit. Egyedül rajtunk, a portálmestereken, és derék skylandereinken múlik a világ sorsa, hogy a traptanium nevű ritka és nagy varázserővel bíró kristályok segítségével elfogjuk és visszabörtönözzük a rosszfiúkat, és ezzel újra beköszöntsön a béke és a nyugalom Skylands csodálatos földjére.

Skylanders: Trap Team

Az újak kedvéért, akik esetleg nem olvasták a nemrégiben megjelent Disney Infinity: Marvel Super Heroes írásomat, vagy esetleg nem rázzák ki a kisujjukból, hogy mi az a Skylanders sorozat, szaladjunk gyorsan végig az alapokon, az elejétől. Szóval durván három évvel ezelőtt az Activison kitalálta minden gyűjtögető játékos álmát a Skylanderst, a játékot, amely egybegyúrta a videojáték szépségeit a műanyag bábuk gyűjtése iránti rajongással. A recept tuti sikernek bizonyult, olyannyira, hogy azóta is megállás nélkül jönnek a folytatások hozzá, mint jelen tesztalanyunk, a nemrég megjelent Skylanders: Trap Team. Fontos még szót ejteni e játékok privilégiumáról, azaz hogy a csomagban található bábuk és USB-s panel nélkül, magával a lemezzel nem sokra megyünk az intrók megnézésén kívül, ugyanis a játék maga kvázi játszhatatlan. Ennyit dióhéjban az ismétlésről.

Ha már viszont úgyis a panelnél (vagy ha így jobban tetszik, portálnál) tartok, meg kell jegyezni, hogy ez a játék egyik legjópofább újítása. Mint azt már a bevezetőben is leírtam, a gonoszokat miután legyőztük, el kell kapnunk és bezárnunk, egy neki megfelelő elemű kristállyal. Ez fizikailag úgy néz ki, hogy az adott kis műanyag „csapdát” beillesztjük az USB-s panelba és bumm, már a miénk is a rosszfiú, akivel az adott gomb lenyomásával máris randalírozhatunk a pályákon, korlátozott ideig. Sőt, áldozatunk egy kis beépített hangszórón keresztül egyfolytában megjegyzéseket fog a játékunkhoz fűzni, hogy most már ideje lenne, ha őt is bevetnénk, az akcióba, vagy elismerően megdicsér, hogyha valami letaglózó dolgot vittünk végbe. És itt jön képbe a Trap Team újabb üzleti fogása: ahhoz, hogy elfogjuk az összes szökevényt, nem lesz elég a csomaghoz mellékelt kétfajta csapda, hanem a más elemű főellenséghez plusz pénzért vásároltakra lesz szükségünk. Hiába, sajnos mára már eltűnnek a régi szép idők „addig játszom, amíg mindent nem unlockolok” tematikái...

Skylanders: Trap Team

A fő sztori szál mellett –amely, ha nem kapkodunk, akár jó 10 órásra is kinyújtható – még vár minket a Kaos Doom Challenge, ami egy jól bevált tower defense játékmód, vagy esetleg belevethetjük magunkat az arénacsatákba és kihívásaiba, ahol a tömény küzdelem kapja a főszerepet. És persze ott lesznek még nekünk a sztorimód gyűjtögetnivalói is, amiket sajnos csak azok fognak tudni 100%-osan összegyűjteni, akik az alapjáték költségein túl további beruházásokra is beneveznek. Azoknak sem kell azonban csüggedniük, akik nem rendelkeznek ilyen vastag pénztárcával, hiszen ők (is) próbára tehetik magukat a legnehezebb fokozat nyújtotta élményekkel, esetleg olyan minijátékokkal üthetik el az időt, mint a Skystone Smash vagy a rappárbaj. Az előbbi egy afféle Hearthstone, míg az utóbbi egy Guitar Hero „gyerekesített” verziójának fogható fel.

Amiben a Skylanders: Trap Team kiemelkedően jól teljesít, az a lenyűgöző világa. Mind grafikailag, mind design tekintetében elképesztő, és nekem személy szerint kellemesen Spyro hangulata volt (ami persze nem véletlen, hiszen a Spyro szériából nőtte ki magát a Skylanders). A zenék, de főleg a szinkronhangok kiválóak, és bűn lenne nem megemlíteni, hogy a játék mennyire humoros. De most komolyan, minden szereplő megállás nélkül löki a hülyeséget magából. Nagyon puritán, abszurd humorról van itt szó, ami a célkorosztályt, a gyerekeket tökéletesen szórakoztatja (ha megfelelő nyelvtudás birtokában vannak), de még az idősebbnek is könnyen mosolyt csalhat az arcára. Az irányítás és a kamerakezelés is az egyszerű, ám nagyszerű kategóriába tartozik, az utóbbi rögzített állásból mutatja az eseményeket, amelyek olykor már-már God of War szintű epikus magasságokba emelkednek, amolyan „God of War hétéveseknek” jelenetekben. :)

Skylanders: Trap Team

Egy szó, mint száz, a Skylanders: Trap Teammel igazi kikapcsolódás és élvezet játszani – mondom ezt bőven a célközönség életkora feletti fejemmel. A harcok és a puzzle-k nem túl bonyolultak, de látványosak, és szerencsére nem merülnek ki egyetlen gomb nyomogatásábval, mint a már fentebb említett Disney Infinity-nél volt. Ami jobban tetszett a konkurensben, az a karakter fejlesztése, ami sajnos a Trap Teamben elég gyengére sikerült. Ennek ellenére, ha Sklyanders rajongó vagy, akkor ennek a résznek is a polcodon a helye, vagy esetleg amennyiben Ön egy szülő, és elkeseredetten kutat egy megfelelő játék után a gyerkőcöknek, akkor biztosra mondhatom, megtalálta.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

85%
grafika
9
hangok
8
játszhatóság
8
hangulat
9
Pozitívumok
  • Lenyűgöző, hangulatos világ
  • Szerethető, élvezetes játékmenet
  • Irányítható rosszfiúk
  • Kreatív megvalósítás
  • Stílusos és „beszélő” USB-s panel
Negatívumok
  • A maximalistáknak mélyebben a zsebükbe kell, hogy nyúljanak
  • Gyenge karakterfejlesztés

Skylanders Trap Team

Platform:

Fejlesztő: Beenox

Kiadó: Activision

Megjelenés:
2014. október 10. PS3, PS4, X360, X1, Wii, 3DS, WiiU
n/a: PC

» Tovább a játék adatlapjára

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!