A Project Cars 2 amúgy sem szegényes Porsche kínálatához érkezett egy újabb adag a legendás gyártó gépeiből, mindezt annak apropóján, hogy 70 éve jönnek a stuttgarti gyárból különféle négykerekű motorizált személygépjárművek. Szép kis csomag lett ez is: 9 verda plusz egy (nem is akármilyen) pálya üti annak a markát, aki megveszi eme DLC-t.
Kezdjük a pályával: ez nem más, mint a lipcsei Porsche tesztközpont, a FIA által versenyzésre alkalmasnak minősített pályája. Ez így, hivatalosan először szerepel az autós játékok nem épp kicsi kínálatában, így egy igazi újdonsággal gazdagodott ez a zsáner – az már más kérdés, hogy magát a vonalvezetést legendás kanyarokból legózták össze: a Buszmegállót Spa-Franchorchampsből, a Lesmót Monzából, a Corckscrewt Laguna Secából, és így tovább (a pálya hivatalos oldalán ott a teljes lista, mi honnan van). Nekem nagyon tetszik a vonalvezetése, kellemes ritmusa van; azt viszont nagyon sajnálom, hogy csak ez az egy változat érhető el belőle: a valóságban ennél azért jobban variálható. Reménykedjünk, hogy idővel érkezik a többi variáns is.
A kilenc autó java része a ’70-es–’80-as évekből történt merítés eredménye, elsősorban Le Mans és GT kategóriákban. A 917-es modellből kétfélét is kapunk: a K versenyzett anno Le Mans-ban, a /10 pedig a Can-Am szériában – utóbbi 1000 lóerő leadására képes, így igencsak észnél kell lenni minden gázfröccsnél (főleg esőben). Nagy móka ezt a két vasat terelgetni, talán a legjobban sikerültek a pakkból. Az utcai autók közül nekem a 959 S jött be a legjobban: igazi időutazás a ’80-as évek végére. Az eredeti utcai 959 még pont nem tudta megfutni a 200 mérföld/órát, míg a Ferrari F40 igen, elsőként az utcai közlekedésre hivatalosan is alkalmas autók közül. Ez az S változat az, ami kiköszörülte ezt a csorbát: az 515 lóerős 2,85 literes motor végsebessége 211 mérföld/óra lett. Persze a többi verda is szép és karakteres, de nekem valahogy ők jöttek be a legjobban eddig.
Amit viszont nagyon furcsállok, az az, hogy hol marad a 919 Hybrid? Modern Porschékből mindössze kettőt kaptunk: a 2004-es Carrera GT-t és a 2017-es 911 RSR-t (ez utóbbi egy középmotoros modell, ami ritka a Porschék között), ez az LMP1 kategóriás világbajnok gép az olasz konkurencia Assetto Corsa háromrészes Porsche DLC-pakkjában ott van...
Mindent összegezve, aki szereti a Ferdinand Porsche által alapított márka autóit, és szívesen bővítené az amúgy sem szerény kínálatot a Project Cars 2-ben, annak hajrá, szerezze be gyorsan! A többiek se gondolkozzanak sokat, hiszen remek autókat, és egy eddig „ismeretlen” pályát kapunk, ami remek mókát ígér (és nyújt is)!