Fórum » Nem számítástechnikai témák
Melyik városunk legyen Európa kultúrális fővárosa?
Lehet, hogy én vagyok paranoiás, de felfedezni véltem a látványtervekben egy bizonyos holland úriember nevét viselő építésziroda stílusát, akiknek a székháza a Dózsa György úton van.
Ebben még semmi pikáns nincsen, a "poén" ott kezdődik, hogy annak a hölgynek, aki ennél az irodánál áll alkalmazásban többször is felmerült a neve mikor a város következő főépítészéről volt szó.
A tévedés lehetősége persze mindig fennáll.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
egyébként megcsináltam a linket, IE-ben is kicsit kilógott
Szenvedély nélkül a foci halott.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
én is firefoxot használok, szóval most szívom rendesen a fogam a lustaságom miatt.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Amúgy ílyenkor mindegyik város összehord mindenféle hülyeséget! Ezeket amúgy sem fogják megépíteni de a terveken jól mutat.
De most komolyan! Szerintetek a Hajózási Rt. megengedné hogy groteszk, művészi vasdarabokat építsenek a Duna majdnem közepébe?!
Az uszályok meg majd átugordják vagy haszálhatják a megnemépült elkerülőt!
Szerintem

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"



Szenvedély nélkül a foci halott.
Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.
Szenvedély nélkül a foci halott.
Választhat majd később minden ország is egyet, vagy marad ez a 2? 
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
---
Nem is értem, hogy lehetett jelölni...
I don't want you back!!!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Ott mondjuk szerintem nem rossz az a stíluskavalkád, mivel az egész város egy hatalmas turmixgép, de Budapesthez nagyon nem illene. (Inkább a felújítás, kutyaszarmentesítés, meg a bmw-s maffiás faszkalapok kivégzése lenne az igazi)
Egyébként Pesten lakom, itt is szülttem, de remélem nem mi nyerjük meg. Nem a futurisztikus tervek miatt, csak már így is mindenki azt érzi, hogy Bp kap mindent - ami igaz is, meg itt jobban "eltűnik" a pénz, mint a kisebb helyeken. (Bár én hallottam jó "lopós" sztorikat kisebb helyekről is - Kiskőrös, HMVH - szóval nem csak pesti sajátosság.)
Dile - te ekkora lokálpatrióta vagy?
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Szenvedély nélkül a foci halott.
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
Amúgy Pestnek is örülnék, ha normális látványtervvel álltak volna elő és nem ezzel a Duna-partot elcsúfító futurisztikus izékkel

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
De rendezvények is biztos lesznek
Szenvedély nélkül a foci halott.
Amúgy mikor döntik el, hogy ki lesz a végső győztes?
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Amúgy meg már rég le van zsírozva az egész
Azt viszont tényleg nem értem hogy ha egy város kutúrális főváros akar lenni akkor miért elvont absztrakt művészi épületekkel akar az lenni? Miért nem rendezvénytervekkel? Hm? Szerintem
WarGaming forever ! http://wargamer.hu

L. Ádám
1887. november 28-án az első keskenyvágányú villamosvasút
1889 szeptember: a rendszeres villamosforgalom elindult a mai Rudas László utcában
1890. március 6.: nagykörúti (mai 4-es, 6-os) vonal átadása
1896. május 2-án indult a földalatti, ami villamosvasút volt, azonban nem úgy építették mint a mai metrókat (ezért is földalatti a neve és nem metró), hanem felbontották az utat, lerakták a sineket és csak ezután fedték be.
1913-tól kezdve nem járhatott egyetlen lóvasút sem, sőt 1915től megjelent az első autóbusz. (természetesen ezek mint a fővárosra vonatkoznak)
Gumi és benzin hiány ez a járat (ahol összesen 7 busz volt forgalomban) megszűnt, és csak 1921ben indult újra.
Az első trolibusz járat bp-n 1833. december 16-án indult, Óbudán, de a fővárosi közlekedésbe csak 1949. december 21-én kapcsolódott be
Tehát ezekből kiderül, hogy a fővárosban előbb volt villamos, és csak utána busz
Mondjuk az írás szerint 1860ban már 100omnibusz járt, ezek voltak a társaskocsik.
Az adatokat a Budapest idegenforgalmi útmutatóból vettem, az 1958as kiadásból

Szenvedély nélkül a foci halott.
De azért Bp. forever
Főleg újbuda (ez 11ker új neve)
Halkan megjegyzem amúgy hogy Pécsnek drukkolok. Debrecen jó így ahogy van


Szenvedély nélkül a foci halott.
Ritkán járok arra (gyalog)."Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Sonic boom babieee!
Beszél többek közt egy "Debreceni Néprajzi Múzeumról", nem tudom, talán ez lehetett a kisebbségkutató központ "eredete".
"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."
I seem to be having tremendous difficulty with my lifestyle.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Úgy néz ki kihagytam a Déri Múzeumot, vele a Munkácsy-trilógiát, pedig az sem túl mellékes

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."
Amúgy edidg úgy tudtam, hogy villamos meg troli csak Budapesten, meg Szegeden van, de akkor Debrecen is valóban igyekszik 
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Villamos már nagyon régóta van, vagy 50 éve biztosan, de lehet hogy mégtöbb. Metró nincs, meg is lepődnék ha építenének

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
...non mollare mai...



Ha olyan városba megyek ahol vannak dombok, esetleg hegyek, vagy folyó, mindig eltölt az idegenség érzése

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."


A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A Tomb Raider: Legacy of Atlantis a State of Playen kapott új előzetest és abban pontos premierdátumot
- 2. Jövőre visszatér a gyökerekhez a 47-es ügynök, készül a Hitman Classic Trilogy Remastered
- 3. Bemutatkozott a Clutch, az egykori Forza-fejlesztők új játéka, amely jövő tavasszal jelenhet meg
- 4. Bő húszperces játékmenet-bemutatóval robbant be a köztudatba a God of War Laufey a State of Playen
- 5. Toronymagasan az ILL kapta a State of Play legbetegebb előzetesét, végre sokkal többet is láthatunk a jövőre érkező horrorból
Legfrissebb fórumtémák
- 16:48
- Játék kívánságlisták és várólisták [17]
- 10:07
- Ki mivel játszik mostanában? [8242]
- 12:35
- Az összes ikonikus hollywoodi szuperjárgány benne lesz a State of Playen bejelentett Stuntman: Hollywoodban [hozzászólások] [4]
- 11:42
- A Tomb Raider: Legacy of Atlantis a State of Playen kapott új előzetest és abban pontos premierdátumot [hozzászólások] [6]
- 18:23
- A Resident Evil Veronica nyitotta meg az idei Summer Game Festet [hozzászólások] [1]
- 11:55
- Világkörüli kocsmabirodalom magyar fejlesztőtől: készül a Busy Bar: World Tour [hozzászólások] [8]
- 12:29
- boldog születésnapot nekem!:) [4012]
- 11:32
- Szét*** az ideg [5483]
- 22:02
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1595]
- 21:15
- Ki van fent legtovább? [31520]