28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Melyik városunk legyen Európa kultúrális fővárosa?

szedrencs
#141 szedrencs [4695]
Most - kicsit megkésve - került a kezembe a PestiEst - "Budapest a tiéd is" különszáma (IX. évfolyam, 38. különszám).

Lehet, hogy én vagyok paranoiás, de felfedezni véltem a látványtervekben egy bizonyos holland úriember nevét viselő építésziroda stílusát, akiknek a székháza a Dózsa György úton van.

Ebben még semmi pikáns nincsen, a "poén" ott kezdődik, hogy annak a hölgynek, aki ennél az irodánál áll alkalmazásban többször is felmerült a neve mikor a város következő főépítészéről volt szó.

A tévedés lehetősége persze mindig fennáll.

Válasz erre

Barthezz
#140 Barthezz [54700]
Köszi, bár most IE-vel böngészek, mert az FF-em most vmiért úgy befagyott, hogy új keresőablakot sem nyit! És már másodszor csinálja ezt!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.08.27. 00:37
Pyrogate
#139 Pyrogate [21953]
Elkápráztatás miatt csinálták ilyennek a terveket

egyébként megcsináltam a linket, IE-ben is kicsit kilógott

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.26. 01:42
Barthezz
#138 Barthezz [54700]

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.08.26. 09:53
szedrencs
#137 szedrencs [4695]
OFF:

én is firefoxot használok, szóval most szívom rendesen a fogam a lustaságom miatt.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.26. 01:16
Barthezz
#136 Barthezz [54700]
De akkor meg miért ezzel a tervvel pályáztak? Minimum hogy a szükséges engedélyek meglegyenek hozzá. Mert így meg ha emiatt (bár kizárt, hogy az UFO szigetek kultúra kategóriában nyerjenek) mégis Budapest nyer és nem építhetik fel a tervben lévő dolgokat, akkor mit csinál a bizottság? Visszavonja utólag a címet?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Kmg42 2005.08.26. 01:26
Kmg42
#135 Kmg42 [983]
A németeknél Berlin a vidékre és a többi városra való tekintettel még csak nem is nevezett! Így a helyes egy kultúrált országban!
Amúgy ílyenkor mindegyik város összehord mindenféle hülyeséget! Ezeket amúgy sem fogják megépíteni de a terveken jól mutat.

De most komolyan! Szerintetek a Hajózási Rt. megengedné hogy groteszk, művészi vasdarabokat építsenek a Duna majdnem közepébe?!
Az uszályok meg majd átugordják vagy haszálhatják a megnemépült elkerülőt!

Szerintem

Válasz erre

Barthezz
#134 Barthezz [54700]
Majd szedrencs hosszú linkjét kicsit meg tudnád igazítani? Az online shop kicsit megint belelóg nekem a szövegbe. Tom vissza kéne váltanom FireFox-ról Explorerre, csak annyira megszerettem már az FF-et

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.08.25. 13:26
Pyrogate
#133 Pyrogate [21953]
hehe nincs is pénz a futurusztikus tervek megvalósítására

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.24. 13:04
yerico
#132 yerico [1344]
Na és bíránként 100.000 dollár nem elég?

Válasz erre

Előzmény: kEnAcE 2005.08.25. 11:09
kEnAcE
#131 kEnAcE [9563]
100.000 db George Washington képecske az elég sovány kenőpénz figyelembe véve, hogy G.W. az 1 dollároson van.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Válasz erre

Előzmény: yerico 2005.08.25. 10:47
yerico
#130 yerico [1344]
Szerintem az a város lesz a kultúrális főváros, amelyik a legtöbb pénzt tette félre a bírák lefiz..... akarom mondani kultúrális programokkal történő elkápráztatására. ("Nézze, milyen jól mutatna önnél ez a 100.000 darab George Washington kép ezeken a pici papírfecniken...")

Válasz erre

gabosh
#129 gabosh [5142]
Szeged

Válasz erre

Pyrogate
#128 Pyrogate [21953]
lesz egy magyar és egy német kultúrális főváros.

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.24. 19:03
Barthezz
#127 Barthezz [54700]
Igen, bár azért két város azért furcsa Választhat majd később minden ország is egyet, vagy marad ez a 2?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.08.24. 14:05
balpet
#126 balpet [1514]
Azért elég szép tájak is vannak arrafele.

---

Válasz erre

Előzmény: Peeter 2005.08.24. 17:56
Peeter
#125 Peeter [5697]
Most h láttam Miskolcot is, nehogy az legyen!!!
Nem is értem, hogy lehetett jelölni...

I don't want you back!!!

Válasz erre

szedrencs
#124 szedrencs [4695]
Ti tudtátok, hogy 2 (!!!) kultúrális fővárost fognak választani?

Egy magyart és egy németet. Nekem ez újdonság.

Első linken egy cikk van a német városokról:
link1

link2

Válasz erre

Barthezz
#123 Barthezz [54700]
Teljes mértékben egyetértek

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: szedrencs 2005.08.24. 13:55
szedrencs
#122 szedrencs [4695]
Ezt az UFO feelinget szerintem Londonról koppintották.
Ott mondjuk szerintem nem rossz az a stíluskavalkád, mivel az egész város egy hatalmas turmixgép, de Budapesthez nagyon nem illene. (Inkább a felújítás, kutyaszarmentesítés, meg a bmw-s maffiás faszkalapok kivégzése lenne az igazi)

Egyébként Pesten lakom, itt is szülttem, de remélem nem mi nyerjük meg. Nem a futurisztikus tervek miatt, csak már így is mindenki azt érzi, hogy Bp kap mindent - ami igaz is, meg itt jobban "eltűnik" a pénz, mint a kisebb helyeken. (Bár én hallottam jó "lopós" sztorikat kisebb helyekről is - Kiskőrös, HMVH - szóval nem csak pesti sajátosság.)

Dile - te ekkora lokálpatrióta vagy?

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.24. 12:54
Eric
#121 Eric [20761]
A haszonnak elvileg a turizmusból kellene jönnie.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.08.24. 13:24
kEnAcE
#120 kEnAcE [9563]
Tiszabura. Ez egyértelmű.

Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.

Válasz erre

Pyrogate
#119 Pyrogate [21953]
Akkor meg mi a fenének építkeznek annyit?

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Eric 2005.08.24. 13:18
Eric
#118 Eric [20761]
Én úgy tudom, hogy támogatást csak minimálisat kap a pályázatot elnyerő város(10%) a többit saját erőből kell megoldania.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Válasz erre

Előzmény: Pyrogate 2005.08.24. 12:58
Barthezz
#117 Barthezz [54700]
Sztem meg pont hogy nem. Mindent Pest kapott eddig, és most vmit vidéknek is kell profitálnia. Remélem normális emberek lesznek a döntőbizottságban!
Amúgy Pestnek is örülnék, ha normális látványtervvel álltak volna elő és nem ezzel a Duna-partot elcsúfító futurisztikus izékkel

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Tyrn 2005.08.24. 13:02
Tyrn
#116 Tyrn [11406]
ugyis pest lesz.

Válasz erre

Pyrogate
#115 Pyrogate [21953]
MErt a rendezvényekkel nem tud hosszabb távon profitálni (ellenben egy épület, amit támogatással építenek, sokkal hosszabb ideig fennmarad, lehet csodálni, stb stb)

De rendezvények is biztos lesznek

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Kmg42 2005.08.24. 11:30
Barthezz
#114 Barthezz [54700]
Ez igaz, tényleg érdekes. Pest is nemtom mit akar az UFO-város feeling-gel

Amúgy mikor döntik el, hogy ki lesz a végső győztes?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Kmg42 2005.08.24. 11:30
Kmg42
#113 Kmg42 [983]
Egyértelmű hogy Sopron

Amúgy meg már rég le van zsírozva az egész Azt viszont tényleg nem értem hogy ha egy város kutúrális főváros akar lenni akkor miért elvont absztrakt művészi épületekkel akar az lenni? Miért nem rendezvénytervekkel? Hm?

Szerintem

Válasz erre

Tyrn
#112 Tyrn [11406]
Pécs!

Válasz erre

yerico
#111 yerico [1344]
Pécs

Válasz erre

Előzmény: darkforce 2005.08.22. 02:03
darkforce
#110 darkforce [2151]
DEBRECEN !! =)

WarGaming forever ! http://wargamer.hu

Válasz erre

kappadi
#109 kappadi [3564]
én remélem nem bp-t lesz az,mert bp-nek igy is van elég pénze,inkébb 1 szebb és kisebb város kapja meg,pl Eger! aki fel is tudja használni normálisan a támogatást! és legyen szép város,ahol van látványoség is!

L. Ádám

Válasz erre

Pyrogate
#108 Pyrogate [21953]
1866. augusztus 1-jén indult a fővárosi villamos őse, a pesti lóvasút.
1887. november 28-án az első keskenyvágányú villamosvasút
1889 szeptember: a rendszeres villamosforgalom elindult a mai Rudas László utcában
1890. március 6.: nagykörúti (mai 4-es, 6-os) vonal átadása
1896. május 2-án indult a földalatti, ami villamosvasút volt, azonban nem úgy építették mint a mai metrókat (ezért is földalatti a neve és nem metró), hanem felbontották az utat, lerakták a sineket és csak ezután fedték be.
1913-tól kezdve nem járhatott egyetlen lóvasút sem, sőt 1915től megjelent az első autóbusz. (természetesen ezek mint a fővárosra vonatkoznak)
Gumi és benzin hiány ez a járat (ahol összesen 7 busz volt forgalomban) megszűnt, és csak 1921ben indult újra.
Az első trolibusz járat bp-n 1833. december 16-án indult, Óbudán, de a fővárosi közlekedésbe csak 1949. december 21-én kapcsolódott be

Tehát ezekből kiderül, hogy a fővárosban előbb volt villamos, és csak utána busz
Mondjuk az írás szerint 1860ban már 100omnibusz járt, ezek voltak a társaskocsik.

Az adatokat a Budapest idegenforgalmi útmutatóból vettem, az 1958as kiadásból

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Arthur Dent 2005.08.20. 23:34
Pyrogate
#107 Pyrogate [21953]
Mind szép és jó, de Pesten sokkal több szép épület van, csak a rengetegben elvesznek, na meg az egész város egy bűzlő káosz

De azért Bp. forever Főleg újbuda (ez 11ker új neve)

Halkan megjegyzem amúgy hogy Pécsnek drukkolok. Debrecen jó így ahogy van

Szenvedély nélkül a foci halott.

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 16:44
TheHolyOne
#106 TheHolyOne [1744]
Hát kurvára meglepődtem, mikor 2-3 napja elmentünk a Hangfogóhoz haverokkal és láttam, hogy már szinte az egész épületet felhúzták. Ritkán járok arra (gyalog).

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 18:59
Barthezz
#105 Barthezz [54700]
Hát sokkal normálisabb egy terv, mint Budapesté!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 23:52
Pyton
#104 Pyton [4730]
demszki kiskakas szemétdombja csak akkor legyen, ha mér nem demszki kiskakas lesz a tetején... És a szemétdomb se lesz már.

Sonic boom babieee!

Válasz erre

Dile
#103 Dile [5900]
Találtam egy részletes pályázati tervet.
Beszél többek közt egy "Debreceni Néprajzi Múzeumról", nem tudom, talán ez lehetett a kisebbségkutató központ "eredete".

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

Válasz erre

Arthur Dent
#102 Arthur Dent [1949]
1911-ben szerintem már biztos hogy volt, sőt akkor már buszközlekedés is volt BP-n (talán).

I seem to be having tremendous difficulty with my lifestyle.

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.20. 23:31
Barthezz
#101 Barthezz [54700]
Az szép, akkor még talán Pesten sem volt!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 23:29
Dile
#100 Dile [5900]
Utánanéztem, pontosan 1911 óta van villamos.

Úgy néz ki kihagytam a Déri Múzeumot, vele a Munkácsy-trilógiát, pedig az sem túl mellékes

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.20. 23:25
Barthezz
#99 Barthezz [54700]
Hát még én Amúgy edidg úgy tudtam, hogy villamos meg troli csak Budapesten, meg Szegeden van, de akkor Debrecen is valóban igyekszik

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 23:20
Dile
#98 Dile [5900]
Kösz, igyekszem

Villamos már nagyon régóta van, vagy 50 éve biztosan, de lehet hogy mégtöbb. Metró nincs, meg is lepődnék ha építenének

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

Válasz erre

Előzmény: Barthezz 2005.08.20. 23:06
Barthezz
#97 Barthezz [54700]
Ez szép kis fotómontázs volt Debrecenről! Hát ez alapján megérdemelnétek a győzelmet sztem is! Viszont nem is tudtam pl., hogy Debrecenben is van villamos meg troli! Metró nincs?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 16:44
Colussus
#96 Colussus [2010]
Akkor örülök, mindenesetre a topik elején volt egy írás bemásolva a városok terveiről, és abban ez benne volt, akkor nincs baj, biztos ti fogtok nyerni.

...non mollare mai...

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 18:59
.:[Kain]:.
#95 .:[Kain]:. [11704]
Tudtam hogy van NASA is!

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 19:10
Dile
#94 Dile [5900]
A domborzat
Ha olyan városba megyek ahol vannak dombok, esetleg hegyek, vagy folyó, mindig eltölt az idegenség érzése

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

Válasz erre

Előzmény: .:[Kain]:. 2005.08.20. 19:08
.:[Kain]:.
#93 .:[Kain]:. [11704]
NASA kutatóállomás van kiépítve?

Válasz erre

Előzmény: .:[Kain]:. 2005.08.20. 19:08
.:[Kain]:.
#92 .:[Kain]:. [11704]
egyáltalán mi hiányzik Debrecenből???

Válasz erre

Előzmény: Dile 2005.08.20. 16:44

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat