Fórum » Nem számítástechnikai témák
Milyen könyvet olvastok mostanában?
Shroud of Night-ban pont egy olyan egység van akik a kettő között a zavarosban halásznak egy Káosz által ostromlott bolygón. Nekem pont azért jött be mert ugyan én a SM-ok iránt annyira nem érdeklődöm, de ők egy érdekes, individualista taktikus csoport.
Man literally too angry to die
A Gaunt szellemeit már felírtam egyszer, de azok Guardsmen könyvek igaz? Most úgy érzem, hogy Űrgárdista főszereplős történeteket olvasnék talán. Valószínűleg azért, mert most épp space marine=bad ass
Man literally too angry to die
Ciaphas Cain is jó, bár ez is olyan mint a fenti 3x3 könyv, hogy egymás után az egész sorozat kicsit sok a stílusból, de váltogatva remek lehet.
Shroud of Night egy jó Alpha Legion könyv, csak nagyon kívánja a folytatást, ami nem tudom, hogy lesz-e.
Most az Assassinorum: Kingmaker-t olvasom, eddig bejön.
Astartes vonalon meg gondolom Peace tud jókat ajánlani!
Man literally too angry to die
Warhammer 40k témában melyik könyveket ajánlanátok? Inkvizítor, Űrgárdista, Harlequin kipipálva, szóval az alapok megvannak De innen merre tovább? Ebben kérném a segítségetek. Előre is köszönöm!
Kicsit visszahozta a multiverzumos témákba vetett bizalmamat, amit a képregényfilmek sikeresen leromboltak az évek során. Mert a multiverzumnak egy érdekes témának kell lennie, nem forgatókönyvírói jolly jokernek.
Ki sem derül igazán, hogy a mi Földünkön kezdődik-e a sztori, ami szinte végig Nigériában játszódik, de nyilván más és más nevet, arculatot mutatva. Szomszédos, egymásra hasonlító, ikeruniverzumok, a köztük lévő megabirodalom, Hold méretű, multiverzumokat felügyelő számítógép, evolúciós törvényszerűségek, újfajta énkép-felfogás, és egy soha nem látott mértékű háború.
Három szereplő szemszögéből látjuk a cselekményt, és szerintem ezek egyre érdekesebbek, mert egyre távolabb kerülünk a mi univerzumunktól, és mégis tök érdekes az egyezéseket figyelni, mintha az evolúció a legtöbbször egy irányba haladna, csak a kezdeti skin más.
Ott a cliffhanger a végén (kb ilyen Force Awakens-szintű), ami szerintem ott se, itt se volt túl elegáns, de az biztos, hogy a folytatás előrendelés alatt lesz, amint kijön magyarul.
Sajnos ez nálam nagyon mellé. Jó kis sci-fi könyvként ajánlották még régebben, így fenn volt a readeren. Becsületből végigolvastam, de sajnos ez abszolút nem az én világom.
Chris Wraight - Sea of Souls (Dawn of Fire 7.)
Egy rendkívül hangzatos pár mondatos kedvcsinálóval nagyon meghozták hozzá a kedvemet és azonnal rá is repültem. Volt 1-2 libabőr momentum, de összességében nem egy kiemelkedően zseniális könyv. Szimplán csak jó, ahogy azt már Christől megszokhattuk.
Aaron Dembski-Bowden - Lélekvadász (Éjurak 1.)
Nagyon régóta ajánlgatták már nekem ezt a trilógiát, kivételesen remekül sikerült. Nem túloztak. Egy cseppet sem! Elképesztően jó volt, rég nem élveztem ennyire 40K könyvet! Betekintést nyerhetünk az árulók világába, ahol bizony nincs összetartás, csak ármánykodás és egymás hátba szúrása. Van persze közös céljuk, de azért nem riadnak vissza egymás elárulásától/lemészárolásától sem. Alig várom, hogy kezembe vehessem a második kötetet!!!
Dennis Lehane - Apró irgalmak
Ajánlásra került a readerre még régebben, teljesen ismeretlenül ugrottam neki. Még a annyit se olvastam el elöljáróban, hogy miről szól. Elképesztően kellemes meglepetés volt, nagyon élveztem! Pont kellő mennyiségű krimi és thriller elemmel átszőtt klasszik bosszútörténet. Mary Pat ritka szimpatikus, nagyon hamar megkedveltem. Amit leművel, az pedig kőkemény!
George Orwell - Állatfarm
Olyan sokszor emlegették már az évek során, hogy tegnap hirtelen felindulásból kiolvastam. Valami fergetegesen zseniális és mélységesen elszomorító egyben. Nem kell tudni olvasni a sorok között, tökéletesen átjön a mondanivaló bárki számára. Orwell nem is igen kívánta véka alá rejteni a közölnivalóját ezzel a művel. Az utolsó mondat kimondottan félelmetes és végigfut a hideg az ember hátán. Akik hozzám hasonlóan halogatták eddig, ugorjanak neki! Nem túl terjedelmes, hamar a végére lehet érni.
George Orwell - 1984
A filmet láttam már ezer éve (most természetesen újranézem!) és megígértem magamnak, hogy el fogom olvasni. Most jött el az ideje, az Állatfarm után egyből rá is repültem. Nagyon nem egyszerű, sokkal sokkolóbb a filmnél. Olyan szintű szorongás és depresszió fogott el az olvasás közben, hogy egyenesen feszengtem. Hiába csillan fel a remény, hiszen tudjuk jól, hogy a Párt elől nincs menekvés. Külön remek volt, hogy oldalakon keresztül olvas fel a könyvből, az a rész is lebilincselő. Meg úgy összességében letehetetlen írás, Orwell elképesztő egy koponya volt! Ezt is nagyon jó szívvel ajánlom, mert több szempontból ma is tökéletesen megállja a helyét.
Hosszú évek óta ajánlgatták jó szívvel, az egyik legjobb WH40K regénynek titulálták. Nem túloztak, én ezt piszkosul élveztem!!! Valami ilyesmit várnék a legtöbb univerzumban játszódó könyvtől, hogy ne 99% csihi-puhi legyen, hanem rengeteg mélyebb beszélgetés, érdekfeszítő elmélkedés és némi betekintés a kulisszák mögé is beleférjen. Hogy látszon nem csak fekete és fehér a WH40K világa és egyáltalán nem a jó és a rossz harcáról van szó. Ennél ezerszer összetettebb és olyan bugyrai vannak az elmúlt 10.000 év történéseinek, amiről rengeteg piszkosul jó könyvet lehetne írni. ADB ezúttal letett egy újabbat, ami belefér ebbe a szűk halmazba. Nagyon erősen ajánlom minden rajongó számára! Főleg azoknak, akik már kicsit unják a lojalista csapatok hőstetteit és megtapasztalnák ezt a konfliktust egy más frakció szemszögéből is.
Cixin Liu - Hangyák és dinoszauruszok
Hadd idézzek ezúttal a hivatalos leírásból, mert ennél jobban nehéz lenne megfogalmazni:
"Cixin Liu a Hangyák és dinoszauruszok című kisregényében ezúttal a késő krétakor fantasztikus világába kalauzolja el az olvasót, ahol intelligens rovarok és értelmes ősbehemótok civilizációi küzdenek egymással – a fennmaradásért és a bolygó megmentéséért. Talán más – 66 millió évvel később megjelenő –, önmagát szintén értelmesnek tartó faj számára is tanulságos módon…
Szatirikus mese? Politikai allegória? Ökológiai vészcsengő?"
Mindhárom és még annál is több. Én nagyon éltem és bátran tudom ajánlani konkrétan mindenki számára. Elgondolkodtató, de ugyanakkor végtelenül szórakoztató is. És mindössze bő 200 oldal.
Man literally too angry to die
Voltak azért szemforgatós pillanatai, amikor már tudtad pontosan előre, hogy mi lesz a vége. De mindezek ellenére izgalmas és korrekt lezárása volt a trilógiának. Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki egy kis minőségi SW-ra vágyik a sok fostenger Disney tartalom után.
My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.
Most kezdtem az Assassinorum: Kingmaker (Robert Rath) c. könyvet, izgalmas eddig, el is tévesztettem a metrómegállómat!
Man literally too angry to die
Terra titkai már a kindlin vannak, de még az Oubliette-et fejeztem be. Tudom javasolni azt is, rövidebb darab. Elvileg wh horror széria része, de nem igazán horror.
Man literally too angry to die
Nagyon jól sikerült kötet! Imádtam az elsőszülöttek és a Primaris űrgárdisták közötti ellentétek felszínre hozását. A próbatételt és a belső vívódásokat. Még több hasonló történetet szeretnék olvasni, mert a 40K világa nem csak a végeláthatatlan öldöklésről szól. Igenis fontosak ezen momentumok bemutatása is, főleg ha jól megvannak írva. Kíváncsi vagyok ezek után miképp alakul Indomitus-hadjárat és hova tart a történet.
Chris Wraight - A sötét város (A Terra titkai 3.)
Szintén egy remek sorozat és kiváló kötet. Ugyan már kicsit megkoptak az emlékeim az "Üres Hegy" óta, de folyamatosan ugrottak be a kulcsmomentumok, ahogy haladtam a könyvvel. Ismételten elképesztő rejtélyek, titokzatos paktumok, Inkvizíciós ármánykodások és könyörtelen Xénók vannak a középpontban. Egy pillanatra sem válik unalmassá, a lendület egészen az epilógusig kitart. Ha olvastátok az első két könyvet és tetszettek, akkor ez sem fog csalódást okozni.
Drew Karpyshyn - A Kettő Szabálya (Star Wars: Darth Bane 2.)
Az első kötetet nagyon éltem, de kicsit el is szomorodtam a legvégére. Nem tudtam elképzelni, hogy a történtek után miképp lehet még fenntartani az izgalmakat, de kár volt aggódni. Végig pörgős és feszült a folytatás is, nem lehetett letenni. Azonnal kezdtem is a trilógia utolsó részét.
Mivel nem volt bajom Thrawnnal az Ásókában, lehet inkább az újat kéne elolvasnom!
Bár nem tudom hogy lesz kedvem a dolgokhoz, találtam egy jó kis ebook oldalt, és főleg 40k-ból betáraztam, aztán meglátjuk, hogy mi ránt be jobban. Csak a nyaralásokra gondoltam még egy kis SW felkerülhetne a gépre, biztos ami ziher.
Közben J C Stearns-től kezdtem el The Oubliette c. rövid 40k horrort. Eddig jó város és világ bemutatás volt, kis politika. Fogalmam sincs mire megy majd ki, valami Xeno cucc.
Man literally too angry to die
Ezek bőven a Disney és a Baljós árnyak előtt készültek és mára már a Star Wars Legendák körébe tartoznak (az egykori The Expanded Universe).
Az új Thrawn sorozat pedig már a Disney korszak kánonjába tartozik (ez is trilógia). Ennek pedig van egy előzmény trilógiája, a Thrawn: Chiss Birodalom, amiben Thrawn fiatalabb éveit lehet megismerni (a jelenleg elfogadott széria szerintit).
Egy a közös bennük. Mindet Timothy Zahn írta. Teljesen joggal kérték fel őt, hogy Thrawn karakterét újra beillessze az új érába, hisz ő alkotta meg, ő ismeri a legjobban. Nem olvastam őket, de szerintem egyikkel sem lőhetsz mellé (Molyos értékelések alapján sem).
Közben itt mindent is sikerült feltolnom kindlire, Plagueis is van, de főleg 40k. Arbites omnibus, Deathwatch, kis assassinorum, crime és Necron könyvek. Csak tudnám mivel kezdjek... lehet, hogy Brutal Kunnin?
Man literally too angry to die
Man literally too angry to die
My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.
Hosszú ideje fenn volt már az olvasón, kedvet kaptam egy kis SW-hoz. És milyen jól tettem, iszonyatosan jó hangulata van a könyvnek! Bane ritka szimpi és a nézetei is. Öröm volt látni, ahogy a terve kibontakozik és végül testet ölt. A legvégén egy pillanatra megijedtem valaki miatt, de hála az égnek csodásan alakult minden. Rég éreztem ekkora elégedettséget, mint az ő sorsának beteljesülésekor. Kíváncsian várom, hogy miképp alakul a történet!
Leonard Schrader - Jakuzák
A Tokyo Vice befejeztével nekem azonnal kellett valami Jakuzás tartalom, így gyorsan be is rendeltem az antikváriumból. Valami félelmetesen jó kis könyv tele szimpatikus szereplővel, váratlan fordulatokkal, kegyetlenül véres összecsapásokkal. Ráadásul akadt nem egy teljesen új információ is a szamurájokról és a japán kultúráról, ami nálam ugye külön pirospontot érdemel. A lezárás pedig csodálatosan szép, egy csöppet meg is könnyeztem. Csak ajánlani tudom!
Inazo Nitobe - Bushido
Régóta terveztem az elolvasását és végre meg is leptem magam egy példánnyal. Nagy szerelmem a japán kultúra és a szellemiség, mely még mindig erősen jelen van a társadalmukban. Még ha kicsit fel is higult mára, de az alapvető értékek nem változtak. Sokszor számunkra nagyon idegen, de mégis csodálatra méltóak a szokásaik és az élethez való hozzáállásuk. Az a maximális tisztelet, amit egymással szemben tanusítanak és a tevékenységeik tökéletesítésére szánt idő és energia. Sok új és érdekes információhoz jutottam a könyvből és valahol kicsit jobban értek dolgokat, de ezzel egy időben jóval távolibbnak is érzem magam tőlük. Szóval érdekes élmény volt, nem bántam meg a beruházást.
Man literally too angry to die
My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.
Avagy a Háromtest-sorozat 0. része? Imádtam! Kisregény, kis sztorikkal, egyszerű mondanivalóval. Szerintem simán nevezhető abszurd irodalomnak, amely az űrkorszakba jutott dinoszauruszok és a kezdetben orvosokként, majd az idő múlásával a dinók minden területén nélkülözhetetlen segítőkként működő hangyák egymásra utaltságáról szól. Alternatív történelmi könyvnek is nevezhetnénk... aztán ki tudja
Man literally too angry to die
Man literally too angry to die
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Most akkor van A-Life 2.0 vagy nincs a S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobylban?
- 2. Erre számíthatnak a Frostpunk 2 rajongói 2025-ben
- 3. PRIM teszt – Míg a halál el nem választ
- 4. Touch Type Tale teszt – Egy középkori írnok kalandjai
- 5. Várható megjelenések – 2024. december
Legfrissebb fórumtémák
- 09:27
- Path of Exile 2 [12]
- 21:23
- Jean-Claude Van Damme a Hitman: World of Assassination következő célpontja [hozzászólások] [2]
- 15:39
- Szét*** az ideg [5165]
- 12:44
- Játékhírek a szerkesztők figyelmébe [1478]
- 10:28
- Ki mivel játszik mostanában? [7900]
- 13:26
- Politika - az egyetlen ilyen célú topic a Dome-on [43940]
- 12:25
- Nagyratörő terven dolgozik a PUBG alkotója [hozzászólások] [1]
- 18:28
- Dragon Age: The Veilguard [207]
- 08:53
- :::Music Club::: |House,Trance,Techno| [9492]
- 06:08
- Most akkor van A-Life 2.0 vagy nincs a S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobylban? [hozzászólások] [1]