Manchester United

Írd ide hozzászólásod:

konrad
konrad [13085]
Sajnos egy félidőnyit "lemaradtam" tőletek, mert ez a buzi sport2 csúsztatva közvetített. (Bár jól jártam, mert addigra értem haza a teremfociból).

Vereségünk ellenére azt kell, hogy mondjam: piszok jót szórakoztam a meccsen! Jó kis derby volt, a második feles elejét leszámítva, élveztem minden percét. Magabiztos volt a csapat, tanítanivaló módon tették a labdát az első félidőben. Abszolút uralták a pályát, jó volt a kp. és a védelem is. Sajnos a második felesben egy kicsit bealudtunk, a City is felpörgött, de aztán az az utolsó 10 perc valami fergetegesre sikerült! Jól meghajtották a végét, látszott a csapaton, hogy x-elni akarnak.

Rooney ismét fantasztikus volt, Evra, Rafael, Valencia is dícséretet érdemel. És Giggs. Én nem tudom, mi a lószar van ezzel az emberrel, de tényleg "megtáltosodott" manapság: azt figyeltem, hogy még a 80. perc tájékán is úgy cikázott a lehetfinom cseleivel a védők között, hogy nem hittem a szememnek! Jó labdákat is adott, sajnos azonban volt egy-két üresbefutása, amikor nem adtak neki indítást. Nagyon jól játszott, gólja ugyan nem volt egy "parádés", de azért 3 védő között - még ha a kapu torkában is -, de oda kell "érni"... Valencia bőrözése Bellamy ellen külön tetszett, mert ez a nyakatlanagyatlan favágó egész meccs alatt prosztó módon játszott. Két kp-unk - Fletch és Carra - hozták a maguk csendes és munkás formájukat. VdS: jól védett, megköszönhetjük neki, hogy nem lett 3 gól, bár a 2. gól előtt elég balfaszul középre ütötte a labdát!

Tevez viselkedése nem tetszett, bár várható volt, hogy a régi szurkolótáborával nem éppen könnyes szemekkel integetnek egymásnak. Igaz, hogy rövid ideig volt nálunk, de ha sportszerű akart volna lenni, akkor nem mutogat kifelé, hanem csak örül.

Szóval jó kis meccs volt, jövő héten ilyen játékkal az OT-n be kell húzni, nincs mese. (Igaz a Citynél most egykét név hiányzik, de a hazai pálya előnye remélem segíteni fog!)

A tegnapi vereséget leszámítva inkább azon a napokban megjelent cikken aggódom, amely a klubb körüli hercehurcát említi az adósság miatt és hogy a szurkerek nagyon morgolódnak a Glazer-klán ellen. Az meg hab a tortán, hogy akár Fergie menesztését is helyeselnék az amerikaiak eltávozásának fejében... Nem szeretnék vészmadárkodni, de ezek a háttér hírek aggasztanak. Oké, hogy az Öreg 1-2 év múlva elmegy, de az furcsa számomra, hogy őt is elküldenék a szurkolók 24 év ide vagy oda... Tegnap a riporter - aki ráadásul tök idegesítő volt a nyilvánvaló MU-ellenes stílusával - valami olyasmit makogott, hogy Rooney "elégedetlen" a heti 100 ezer fontos fizujával és 140-et akar. Ezt persze nem akarják megadni neki és állítólag megint felvetődött a távozása... Ezt én nem hiszem el. Egyszerűen "nem érzem ki" a mentalitásából, a harcosságából és a gólerősségéből, hogy elégedetlen lenne vagy a távozás szándéka lenne a célja. Remélem nem így lesz és hosszú ideig itt lesz még!

PS.: Ja, Giggs tegnap a 825. MU meccsén meglőtte a 152. gólját!