A site tartalma, egyes részei a szerző előzetes beleegyezése nélkül nem reprodukálhatók!
Ez van az oldalon, ahonnan a szöveget idézted. Csak szólok, mert vannak, akik ezt nem szeretik...
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Panzers Előzetes
HW: A Panzers egyes grafikai elemei és a megvalósítás nagyban hasonlít a SWINE motorjához. Egy továbbfejlesztett változathoz lesz szerencsénk vagy egy teljesen átdolgozott 3D motor robog a Panzers szívében?
Szerémy Tamás: Panzers alatt a SWINE továbbfejlesztett motorja robog, kódneve: GEPÁRD.
HW: Mondanál pár szót a motorról? Mi lesz a várható gépigénye, rögzített vagy szabad kameramozgásra számíthatunk, illetve hány egységet képes egyidőben mozgatni a képernyőn? Deformálható lesz a terep?
Szabad kameramozgásos játék lesz, és néhány az engine újdonságaiból:
Karakter animáció Csontváz alapú mozgás
Vertex és Pixel Shader támogatás
3ds-fű és aljnövényzet
Dinamikus fény, és árnyékrendszer, (az objektumok nem csak a talajra hanem más objektumokra és önmagukra is árnyékot vetnek)
Többmonitoros rendszer támogatása
Különböző számokkal (egységek, framerate, etc...) egyelőre nem
dobálóznék, de elárulom hogy messze nem a grafikus engine a szűk keresztmetszet egyelőre.
HW: A sztorit tekintve a Panzers szorosan követi a történelmi eseményeket vagy a II. vh. csupán helyszín, melyet saját, fiktív történések színesítenek?
SZT: A küldetések nagy része valamilyen történelmi eseményhez, nagyobb csatához (pl.Sztalingrád) köthető, de a játék tartalmazni fog fiktív elemket is.
HW: Elég gyakori mostanság a II. vh-s témájú játékfelhozatal. Miért döntöttetek a II. vh-s csataszíntér mellett?
SZT: Ennek talán két oka is van, az egyik hogy a csapat nagyrésze 2. vh. mániás, tehát mindig is ezt akartuk csinálni (sőt, a SWINE is így indult, csak hát ugye a kiadó
. A masik ok pedig az, hogy rengeteg játékos kérte; tele voltak a fórumok olyan véleményekkel hogy jó ez a SWINE, csak kár hogy nem a 2ik világháborúban játszódik.
HW: Említetted a hősöket, kifejtenéd kicsit bővebben, hogy milyen szerepkört töltenek be? Van-e olyan kiemelt jelentőségük, mint a Warcraft 3-ban? Jelen lesznek a csaták alkalmával?
SZT: Igen, természetesen a hősöknek kiemelt szerepük lesz, de mivel a Panzers nem tömegtermelős játék, ez nem pontosan ugyanúgy fog megjelenni mint a W3-ban. A hősök szerepe elsősorban bizonyos kulcsfontosságú akciók vegrehajtása lesz, a story továbbvitele, és nem az ellenséges katonák hentelése.
HW: A kedvenc, harc során megedződött egységeinket magunkkal vihetjük az elkövetkező küldetésekre vagy minden pályán újabb "mini hősöket" kell kiképeznünk? A fejlődés látható/hallható formát ölt az egységeinken?
SZT: A Panzers lesz az első olyan RTS amelyik erőteljes RPG elemekkel rendelkezik. Az egységeidet természetesen továbbviheted, sőt kell is, illetve ami meg érdekes az, hogy a fejlődés teljesen szabad. Tehát minden katonád abban fejlődik amit sokat csinál.
HW: Lesznek tömegpusztító fegyverek, pl. atombomba, esetleg más kísérleti eszközök?
SZT: Nem
HW: CGI vagy ingame animációkat terveztek átvezetők gyanánt?
SZT: A story komplexitása és hossza miatt csak az in-game animációk jöhetnek szóba. Szerencsére az engine tudása erre bőven elég.
HW: Akció-RTS vagy a megfontolt stratégia, netán a kettő egyvelegére számíthatunk?
SZT: Mondjuk azt hogy 30% SWINE + 30% Commandos +30% a kedvenc RPG játékodból
Köszönjük, hogy időt fordították a kérdéseinkre. További jó munkát!
Koszi, es igyekszünk
Szerémy Tamás: Panzers alatt a SWINE továbbfejlesztett motorja robog, kódneve: GEPÁRD.
HW: Mondanál pár szót a motorról? Mi lesz a várható gépigénye, rögzített vagy szabad kameramozgásra számíthatunk, illetve hány egységet képes egyidőben mozgatni a képernyőn? Deformálható lesz a terep?
Szabad kameramozgásos játék lesz, és néhány az engine újdonságaiból:
Karakter animáció Csontváz alapú mozgás
Vertex és Pixel Shader támogatás
3ds-fű és aljnövényzet
Dinamikus fény, és árnyékrendszer, (az objektumok nem csak a talajra hanem más objektumokra és önmagukra is árnyékot vetnek)
Többmonitoros rendszer támogatása
Különböző számokkal (egységek, framerate, etc...) egyelőre nem
dobálóznék, de elárulom hogy messze nem a grafikus engine a szűk keresztmetszet egyelőre.
HW: A sztorit tekintve a Panzers szorosan követi a történelmi eseményeket vagy a II. vh. csupán helyszín, melyet saját, fiktív történések színesítenek?
SZT: A küldetések nagy része valamilyen történelmi eseményhez, nagyobb csatához (pl.Sztalingrád) köthető, de a játék tartalmazni fog fiktív elemket is.
HW: Elég gyakori mostanság a II. vh-s témájú játékfelhozatal. Miért döntöttetek a II. vh-s csataszíntér mellett?
SZT: Ennek talán két oka is van, az egyik hogy a csapat nagyrésze 2. vh. mániás, tehát mindig is ezt akartuk csinálni (sőt, a SWINE is így indult, csak hát ugye a kiadó
. A masik ok pedig az, hogy rengeteg játékos kérte; tele voltak a fórumok olyan véleményekkel hogy jó ez a SWINE, csak kár hogy nem a 2ik világháborúban játszódik.
HW: Említetted a hősöket, kifejtenéd kicsit bővebben, hogy milyen szerepkört töltenek be? Van-e olyan kiemelt jelentőségük, mint a Warcraft 3-ban? Jelen lesznek a csaták alkalmával?
SZT: Igen, természetesen a hősöknek kiemelt szerepük lesz, de mivel a Panzers nem tömegtermelős játék, ez nem pontosan ugyanúgy fog megjelenni mint a W3-ban. A hősök szerepe elsősorban bizonyos kulcsfontosságú akciók vegrehajtása lesz, a story továbbvitele, és nem az ellenséges katonák hentelése.
HW: A kedvenc, harc során megedződött egységeinket magunkkal vihetjük az elkövetkező küldetésekre vagy minden pályán újabb "mini hősöket" kell kiképeznünk? A fejlődés látható/hallható formát ölt az egységeinken?
SZT: A Panzers lesz az első olyan RTS amelyik erőteljes RPG elemekkel rendelkezik. Az egységeidet természetesen továbbviheted, sőt kell is, illetve ami meg érdekes az, hogy a fejlődés teljesen szabad. Tehát minden katonád abban fejlődik amit sokat csinál.
HW: Lesznek tömegpusztító fegyverek, pl. atombomba, esetleg más kísérleti eszközök?
SZT: Nem
HW: CGI vagy ingame animációkat terveztek átvezetők gyanánt?
SZT: A story komplexitása és hossza miatt csak az in-game animációk jöhetnek szóba. Szerencsére az engine tudása erre bőven elég.
HW: Akció-RTS vagy a megfontolt stratégia, netán a kettő egyvelegére számíthatunk?
SZT: Mondjuk azt hogy 30% SWINE + 30% Commandos +30% a kedvenc RPG játékodból
Köszönjük, hogy időt fordították a kérdéseinkre. További jó munkát!
Koszi, es igyekszünk
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]