28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

X Rebirth [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

ddabrahim
ddabrahim [2]
Komolyan nem értem mi ez a sok siránkozás a játék körül. Az Egosoft nem győzi hangsúlyozni hogy minden hiba javítva lesz és minden hiányosság pótolva. Persze ez sovány vigasz de bármilyen gyengén is rajtolt, a játék univerzuma rendkívül látványos, hangulatos, tömve van élettel az állomások pedig gyönyörűek és változatosak. Nem csak pár kisebb-nagyobb doboz a semmi közepén, tetőtől-talpig ablakokba burkolva még ott is ahol semmi értelme. Egy rendkívül hangulatos, látványos sandbox űrhajós játék alapjait rakta le az Egosoft amit az elkövetkező években tömni fog tartalommal MOD-okról nem is beszélve. Ez nem csak egy egyszeri megjelenés, ez egy hosszútávú terv első lépése ami ugyan gyengén sikerült, de egyáltalán nincs veszve semmi és főleg nincs ennyiben hagyva. A játékban tapasztalható lag pedig főként abból ered hogy a free módban semmi sincs előre scriptelve hogy mi hogy legyen, mi merre mennyen és ezt kellene megpróbálni megérteni. Mindent ami történik a játék egész világában, feltételekhez igazodva a processzorunk valós időben számítja. És nem csak arról van szó ami közvetlen körbe vesz minket, a játék egész világáról van szó. Ez rengeteg számítást igényel, ideálisan a játéknak 32 magos processzorra lenne szüksége, és ez nem optimalizálatlanság, ez az ára annak hogy egy élő, mesterséges univerzum vesz körbe minket a játékban. A mai 4-8 magos processzorok mindenképp csak arra elegendőek hogy a játékkal elkezdjünk játszani, de minél tovább játszunk, annál több számítást kell majd végezzen a processzor ezért előbb utóbb ez mindenkit utol fog érni és a játék egy bizonyos idő után egyszerűen nem lesz képes tovább futni. Csoda hogy ezt a bonyolult rendszert az Egosoft letudta butítani annyira hogy egyáltalán elinduljon a mai processzorokon, Meg kellene próbálni megérteni, mit próbál az Egosoft megalkotni pár emberből álló stúdióban.

Vissza

Fórumszabályzat