28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

X Rebirth [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

Playbahnosh
Playbahnosh [482]
Lassan egy évtizede vagyok az X sorozat rajongója, mindegyik játék megvan. Viszont a Rebirth most megfordította az egészet. Az Egosoft hiába hangsúlyoz bármit, a tény az tény. Ahogy a játék kiadáskor és azóta is kinéz és fut, az egy trágya, bárhonnan nézzük is. Az, hogy mi lesz majd a játékból egy-két év múlva az nem túlzottan érdekli a sok játékost aki kiadáskor megvette jó drágán, mert ő most szeretne játszani vele, és nem 1-2 év múlva. Az pedig, hogy a fejlesztők helyett a modderek fejezik be a játékot és fejlesztik szabadidejükben (és tök ingyen), az pedig a stúdiónak hatalmas égés. Ha 1-2 év múlva lesz ebből valami, akkor 1-2 év múlva kellett volna kiadni, és nem idelökni nekünk ezt a félkész szemetet. Az pedig végképp baromság, hogy valami jövőbeni 40 magos procira írták a játékot és ezért nem fut a mostani top vasakon. Az X3TC például ennél jóval nagyobb univerzummal dolgozott, és nagyjából el is boldogult az univerzum szimulálásával, az pedig az X2 továbbfejlesztett motorjával futott amit több mint 10 éves! Az sem mentség "hogy hát ennyire futotta szegény pár emberből álló stúdiónak", mert ha nem képesek lefejleszteni a játékot amit kitaláltak, akkor minek állnak neki? Nyilván egy 4 emberből álló indi fejlesztő csapat nem fog neked összehozni egy StarCraft 2-t pár év alatt, ha pedig mégis megpróbálják és belebuknak, akkor azt a saját hülyeségüknek köszönhetik. Az Egosoftnak sem a játékosokkal kellene megfizettetni a baklövésüket, hanem kiállni és megmondani, hogy "srácok, elcsesztük, ez van, bocs", nem pedig lehazúdni a csillagot az égről mindenféle fennkölt marketingdumával, hogy ilyen meg olyan tökéletes lesz a játék, aztán idetolni nekünk ezt a hulladékot, ami köszönő viszonyban sincs azza, amit ígértek. De azóta is bőszen hangoztatja Bernd, hogy mekkora orbitális siker a Rebirth, ami egyszerűen undorító. Ami tény az tény, a Rebirth egy baromi nagy leégés a stúdiónak is és főleg az X sorozatnak, amit nem hiszem, hogy ki fognak tudni heverni.

Vissza

Fórumszabályzat