28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

The Walking Dead (játék)



Írd ide hozzászólásod:

xeLaR
xeLaR [4247]
SPOILER
Persze, hogy nem volt kiszámítható a második évad sztorija, mert nem volt egyértelmű célja, mint az első évadnak. Ha a teljes sztorit nézzük, akkor ja, ez akár pozitívum is lehet, de maguk a részek nagyon is azok voltak. Momentumai voltak (pl. a kutya az elsőből, az általad említett látogatás a másodikból, Carver fejének szétverése a harmadikból, Sarah halála a negyedikből, a tábortűz az ötödikből), de összességében kiszámítható volt az évad, és jobban észre lehetett venni azt, hogy a döntéseid alig befolyásolják a sztorit. Erre az egyik jó példa Nick, akinek lényegében a második epizód után nincs semmi szerepe, alig jelenik meg a későbbi részekben, ami amiatt van, mert a másodikban meghal. Az első évadban ha életben hagyod Bent, akkor legalább egy nagyon erős jelenettel lép ki a sorozatból, viszont Nick egyszerűen csak eltűnik. Alvinre szintúgy igaz.

A második évadban is vannak nyomoroncok, csak sokkal rosszabban vannak kezelve, mint az elsőben. Larry kellett a játékba, mert így legalább volt valaki, aki Leet, azaz a játékost megkérdőjelezze és akadékoskodjon. Az őt érintő döntés miatt tudtam jobban elmélyedni az első évad sztorijában, ami egész évad alatt nem eresztett. Egy nyomoronc tette ezt. Bent meg már előzőleg kiveséztem. Nick talán lehetett volna ilyen, de nem használták ki eléggé, Arvo egyszerűen egy köcsög. Valamennyire megértem miért volt egy köcsög, de ha a folytatásban benne lesz, akkor az első adandó alkalommal ő hal meg, mert őt gyűlölöm. Jobban mint mondjuk Carvert. És ha már ő is szóba került, szerinted ő egy életszerűbb karakter? Bár le vagyok maradva a TV-sorozatnál, de a Governornál még valamennyire érthető, hogy miért hülyül be annyira, de Carver lényegében egy sablonos gonosztevő. Nem mintha nem lettek volna az első évadban ilyen szereplők (pl. a kannibálok és a Clemet elrabló idióta), de ő szinte egy főgonosznak lett felépítve. Meg rohadt vicces, hogy Clemnek papol arról, hogy nem is olyan különbözőek ők ketten.

Amit viszont teljesen jónak tartok a második évadban az a Clem-Jane-Kenny trió konfliktusa. Sose utáltam Kennyt, itt is meg tudom érteni a dolgait, de ugyanakkor egyértelmű, hogy teljesen megkattant. Janet sokan szociopataként jellemeznek, de nekem is jobban bejön a jelleme (mondjuk ez nem állított meg abban, hogy hagyjam meghalni), és mivel sokat foglalkozik Clemmel, így jobban meg lehet szeretni, szimpatizálni lehet vele. Lényegében az évad róluk szól, senki más nem számít, csak zombieledelek. És ez zavart ebben az évadban.

-ReLax- Everything you know is wrong / black is white, up is down and short is long / and everything you thought was just so important / doesn't matter... -xeLaR-

jawsika
jawsika [4149]
SPOILER
Akkor kifejtem. A második évad valóban rövidebb volt, azonban számomra a karakterek sokkal életszerűbbnek hatottak. Az első évad szuper volt, de a szereplők sematikusak voltak, és nagyjából az első pillanatban mindenkiről kialakult egy kép, ami aztán úgy is maradt. Nem volt karakterfejlődés. Ott van Lee. Az első pillanattól az utolsóig a jólelkű apafigurát hozta. Clemet szerettem, de igazán hatása nem volt az eseményekre. Természetesen a személyiségére, nem az eltűnésére gondolok. Kevin a casládját féltő gyanakvó bunkó, Lily és az apja a kihúzók, Mark kábé egy Star Trekes leszállóegység névtelen zászlósának tűnt. Számomra az első évad is 10 pontos, ezt nem győzöm hangsúlyozni, de a 2.ban egyrészt nem éreztem azt, hogy egy kiszámítható történés zajlik, másrészt a karakterek változtak, pl Rebecca, vagy akár Kevin. Minden részben votl váratlan fordulat, vagy csak valamilyen csavar. Pl: nekem az egyik legerősebb rész, mikor Carver meglátogat a házban, és egy sokkal gyengébb gyerek vagy, aki próbál úgy kijönni a helyzetből, hogy nyilván semmi esélye, ha elfajul a helyzet. Szinte éreztem a félelmet. Most nem az első évad szidása, hanem a második dicsérete zajlik. A másik ilyen nagy pillanat a zombik közötti kitörés volt. Nekem Jane az első pillanattól szimpatikus volt, logikusan, érthetően viselkedett, szerintem aki túlélne egy ilyen szituációt, az egy ilyen ember. Tetszett, hogy nem tökölt, hogy gyakorlatias volt, ravasz és nem az érzelmei vezérelték. Talán őt kedveltem meg (ezért, vagy ennek ellenére) a legjobban a sorozat felnőtt szereplői közül, Lee mellett. Ebben az évadban nem voltak Lily apja és Ben szintű idegesítő nyomoroncok, akik csak a púp voltak az ember hátán, kivéve talán Sarah. De mivel én mindig a senkit sem hagyunk hátra elve szerint élek, ezért Bent is, és Saraht is addig mentettem, ameddig lehetett. Mondjuk Lily apját fejbekúrtuk vacilálás nélkül, de ott a többieket kellett védeni. A nmásodik évad legvégső jelenetében, ha másról lett volna szó, nem lövöm le Kennyt. Zavart a viselkedése, a kiszámíthatatlansága, és a nyilvánvaló veszélyessége, de mikor megláttam a Season 2ben először, akkor az tényleg egy erős pillanat volt. Nagyon bírtam Kennyt, de a Jane által képviselt személyiség és értékek vonzóbbak. Luket nagyon sajnáltam még, Nick halálának pedig inkább örültem. Befogadtuk a családot Jane-el, meglátjuk mi sül ki belőle. Csak csinálják...

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

xeLaR
xeLaR [4247]
SPOILER
Őszintén nem értem, hogy a második évad mitől lett volna jobb. Idő se volt megismerni őket, mert szinte azonnal elhullottak, ha meg vhogy sikerült is, akkor sem voltak túlságosan szimpatikusak. Legjobb példa ezekre Alvin és Rebecca, ugyanez igaz Mikera, Bonniera, Carverra, Reggiere, Nickre és még Lukera is...
Szal lényegében az egész szereplőgárdára, kivéve Janet és Kennyt. Egyszerűen nem volt kiért izgulni egész évad alatt, legalábbis számomra. A végső epizód lezárása is csak azért lett nagyszerű, mert két olyan szereplő között kellett dönteni, akiknek óriási jelentőségük volt, és mert legalább ők érdemi módon tudtak Clemmel beszélgetni. Mellesleg már csak azért is voltak érdekesek ezek a beszélgetések, mert nem csak nyavalygás ment arról, hogy most az egyik ezt akar, a másik meg amazt. Az egy idő után fárasztóvá vált...
Ha volt is egy pillanat, amikor majdnem könnyeztem a második évadnál, az is a visszaemlékezésnél volt, mert az a kapcsolat egyszerűen elképesztő volt, és jó volt újra látni Leet, még ilyen formában is. Az egész Kenny otthagyja Clemet és a gyereket Wellingtonban jelenetnél csak annyit éreztem, hogy "végre vége".

Egyszerűen kusza volt ez az évad. Történetileg nem tudta merre haladjon, a szereplői se annyira emlékezetesek, és rohadt rövidek voltak az epizódok. Az első évadnak legalább volt célja, a karaktereknek meg olyan szerepük volt, ami miatt maradandóan hatottak. Erre legjobb példa Ben, akit szívből utálok és hagytam lezuhanni, viszont azt elismerem, hogy ilyen történetben kell egy olyan szereplő, aki miatt kialakul vmiféle bonyodalom. A második évadban nincs olyan karakter, aki ebbe a kategóriába kerülne, mivel nem ismerjük őket meg eléggé.
És emiatt nem értem, hogy mit esznek ezen az emberek. Számomra csalódás volt az évad.

-ReLax- Everything you know is wrong / black is white, up is down and short is long / and everything you thought was just so important / doesn't matter... -xeLaR-

jawsika
jawsika [4149]
SPOILER
Annyit akartam még, hogy nekem a második season erősebbnek hatott. Egyrészt tényleges ellentétek voltak a groupon belül, és nem egy darab hülye kihúzó volt csak. Lily apja, utána Lily. Másrészről nekem Clem irányítása sokkal jobban bejött, abban az értelemben, hogy remek volt, hogy egy darab zombi is óriási gondot tudott jelenteni például. Voltak nagyon erős részek az egyben és a kettőben is, de a kettőben talán több. Nekem az egy is 10 pont, de a kettő 10 meg egy csillag. Amúgy én tényleg bírtam Kennyt, már úgy értve, hogy a 2. évadban nagyon bírtam, és ha nem kezd el egyértelműen megőrülni, akkor soha nem lövöm le. De elszállt. Jane pedig hideg, kimért, logikusan gondolkodik, és kőkemény túlélő skilljei vannak, ráadásul én őt nagyon megkedveltem a Luke/Sarah mentés és a ruszki srác első jelenete közben. Bírom az ilyen karaktereket. Mondjuk a ruszkit statáriálisan fejbe kellett volna lőni, mikor a társaival végeztünk. Luke halála nagyon megindító volt szerintem is. Nem tudom mi lesz, remélem egyenes ági folytatás lesz, bár ha jól számolom, talán 5 féle zömmel teljesen más kezdősztorit kellene csinálniuk, amit kétlem, hogy meg fognak tenni. Nagy kár.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

jawsika
jawsika [4149]
SPOILER
Én bizony lelőttem. Tiszta hülye lett. Igen, én is szerettem, én is örültem, mikor megláttam, de közveszélyes volt már. Jane pedig okos és életképes. Jobb volt ez így.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

davkar9
davkar9 [11521]
A végére ez is beindult, de az első évad utolsó két fejezete azért továbbra is erősebb. Ettől függetlenül azért ez is elő fog kerülni az év játéka szavazáson.

Kész

SPOILER
Kíváncsiság, belejelölsz, biztos olvasni akarod?

Uhh. Majdnem lelőttem Kennyt. Amikor meghallottam a gyereket sírni akkor "megnyugodtam", hogy végül is "jól" döntöttem. Komolyan bírtam Janet, örültem amikor visszajött, de áh, miért kellett ezt a hülyeséget? És a vége... Egye fene vállalom, folytak a könnyek. Bementünk, Kenny pedig elment. Szipp, megérintett basszameg, szép volt TT!

Ez az egész második évad leginkább szomorú. Persze az elsőben is hullottak az emberek, de itt folyamatosan haltak meg a szimpatikus karakterek. Omid az első 10 percben, majd Christa baba nélkül, banditák, elszakadás, no pörgős kezdés. Lukeot és Petet egyből megkedveltem , utóbbi tűrhető volt, viszont Luke halála a tónál... Ehh, fájt. Jane szintén, a bonding-küldi remek volt. Bonnie és Mike árulása csalódás, főleg a mocsok kis ruszki miatt. Hagyni kellett volna, hogy agyonverjék.

Kíváncsi leszek, hogy alakul a 3. évad.


Viszont most kell egy nagy adag csoki és egy jó kis disney mese, hogy kimossa a szervezetből ezt a sok WD-t, kicsit megártott a léleknek a két évad egyben.
davkar9
davkar9 [11521]
Hmm, azért érződik, hogy itt már jobban merítettek a képregényből/sorozatból. Sorra jönnek olyan cselekmények, amiket már láthattunk csak épp a karakterek vannak kicsit megvariálva. 4. eleje-közepénél járok, talán majd most jönnek itt is a gyomrosok. Volt azért egy-két torokszorító pillanat, de azért továbbra is vezet az első évad (első végigjátszása).

Karakterek, 4. eleje

SPOILER
Lukeot az elejétől kezdve bírom, Janet is rögtön megszerettem. Nincsenek illúzióim, mostanra már tudom, hogy működik a játék, azonban remélem, hogy egy ideig még életben maradnak. 400 days karakterekben egy kicsit csalódtam. Az tetszett, itt azonban szinte mindenki farok volt és nem is szerepelnek sokat. Bonnienak azért örülök.
davkar9
davkar9 [11521]
S2. Hoppá, hoppá, ez is jó lesz!

Első fejezet, folyó után

SPOILER
adok a kutyusnak mert édi, be akarja falni, nem!, bamm már ugrik is a torkomnak. Bazdmeg TT...


Viszont rövidebbnek tűnik a játék, alig 2 óra volt ez az első fejezet, az első évad kezdéssel meg elvoltam vagy 4 órát.

Vissza

Fórumszabályzat