Ismerős, én egy két éves OKJ képzésen hetente 3-4 előadást is tartottam vizsgaidőszakban, a maradékban meg heti 1, és nekem nagyon fura, ogy egyetemisták milyen prezentációkat csinálnak illetve nem tudnak megcsinálni, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy milyen mellé az előadásuk. Szerintem az ilyen jellegű előadásokat azért komolyabban kellene venni, mert akármilyen munkahelyen vagy élethelyzetben előfordulhat, hogy emberek előtt kell egy adott témában előadni...
A kibaszás társas játék, sose feledd.
Lehet kicsit nárcisztikus vagyok, de egyetemen 4 év alatt szerintem el kellene jutni oda, hogy önállóan gondolkozzon az ember, és ne írja tele logikátlan faszságokkal a beadandót. A ppt készítéséről meg ne is beszéljünk. Sikerült teleírni 14-es betűmérettel az egész diát, ráadásul elmélettel. Hát bazmeg nem órát tartok, hanem esetet prezentálok, kit érdekel, hogy mit mond erről a tankönyv. Utálom a csoportmunkákat, főleg akkor ha gyökerekkel vagyok körülvéve.
Érdekes, hogy egy másik órán full más csapattal voltam. Le tudtunk ülni megbeszélni az egész koncepciót, megvolt az alap. Aztán mindenki megcsinálta a saját részét. Ennyi... Itt meg már 2 hónapja basszuk a rezet egy 5, jól látjátok ÖT oldalas beadandón, mert egyes balfaszok ragaszkodnak hozzá, hogy osszuk 5 felé a dolgozatot. És ilyeneknek már diplomájuk van...