Kettős dolog ez is. Mert ugye tök igaz, amit írsz (habár vannak olyan fejlesztők, akik maguk urai, ergo nem függnek kiadói döntéstől). Viszont van olyan szitu, amikor már kétszer elhalasztották a megjelenést és a végeredmény mégis szar lesz. Ott azért már nem csak a határidővel van baj.
Összegezve, sokszor lehet a nyomás, szoros leadás számlájára írni, de ettől függetlenül nem szép dolog szar munkát lerakni az asztalra. Hibák persze mindig maradnak, de legalább akkor már ne ordenáré, blocker cuccok legyenek. Ez pedig azért a fejlesztő felelőssége.
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Átlagos pontokat kapott eddig a Dying Light [hozzászólások]
A "kiadjuk sz*rul" döntés egyáltalán nem a fejlesztői oldalról jön, hanem sokkal inkább menedzsment/kiadói oldalról. Adva van egy kőbe vésett határidő dátum, amit a kiadó/tőkeinjektáló/piaci állapot diktál. Az eredmény, miszerint határidőre nem készül el az előre megtervezett funkcionalitáshalmaz, milliárdnyi faktorból következhet. Egyáltalán nem állítható biztosra, hogy a fejlesztők sara ez.
Vannak rugalmas példák persze, ahol a határidő a tervezett haladáshoz képes igazodni. Ahogy te is írtad, ez is lenne az egészséges dolog, hogy a projekt scope változásával a határidő is hasonlóképpen módosuljon, ez azonban az éles versenyhelyzet miatt ritkán engedhető sajnos meg.
Vannak rugalmas példák persze, ahol a határidő a tervezett haladáshoz képes igazodni. Ahogy te is írtad, ez is lenne az egészséges dolog, hogy a projekt scope változásával a határidő is hasonlóképpen módosuljon, ez azonban az éles versenyhelyzet miatt ritkán engedhető sajnos meg.

Nem rinyáltam. Leírtam, hogy szerintem ez így nem megfelelő hozzáállás a fejlesztők részéről. Kiadjuk szarul, aztán majd összefoltozzuk. Hogy néz ez ki?
Nem, nem dolgoztam határidőre nyomás alatt. Ezért kell előre jól megtervezni a dolgokat és ha valami mégsem úgy alakul, még mindig lehet csúsztatni a játékot, nem szarul kiadni.
És igen, 75% az a mai világban átlagos játék. Szinte minden cím megkapja ezt a értékelést. A jó játék 80 feletti százalékot kap, a kiváló meg 90 felett. 100%-os játék meg nincsen.
Nem, nem dolgoztam határidőre nyomás alatt. Ezért kell előre jól megtervezni a dolgokat és ha valami mégsem úgy alakul, még mindig lehet csúsztatni a játékot, nem szarul kiadni.
És igen, 75% az a mai világban átlagos játék. Szinte minden cím megkapja ezt a értékelést. A jó játék 80 feletti százalékot kap, a kiváló meg 90 felett. 100%-os játék meg nincsen.
Nem mondtam hogy megfelel. Csak nem értem mit kell 2015-ben ezen rinyálni meg csodálkozni.
Ráadásul 10-15 éve is jöttek ki bugtenger játékok és ott nem egy napot hanem gyakran hónapokat kellett várni egy rendes javításra...ha volt neted...vagy valami újság előfizetésed...
Ehhez képest most a Steam frissít egyet és kb. két perc után már tolod is...micsoda fájdalom...
(Amúgy dolgoztál már határidőre kiadó nyomás alatt?)
Ráadásul 10-15 éve is jöttek ki bugtenger játékok és ott nem egy napot hanem gyakran hónapokat kellett várni egy rendes javításra...ha volt neted...vagy valami újság előfizetésed...
Ehhez képest most a Steam frissít egyet és kb. két perc után már tolod is...micsoda fájdalom...
(Amúgy dolgoztál már határidőre kiadó nyomás alatt?)
„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”
Persze, hogy jellemző. És ha neked ez így meg is felel, akkor nálad komoly gondok vannak.
Manapság aztán nem jellemző a day1-patch mi? Valami barlangban laktál eddig?
„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”
Nemrég olvastam, hogy a fejlesztők fel voltak háborodva a játékosok panaszáradatán, hogy nem akar normálisan működni a játék. Mert mi az, hogy a játékos nem rakja fel a friss foltot, mikor az kb. totál átvariálja a játékot? Erre én rögtön azt gondoltam, hogy elsőre kellene normálisan megcsinálni a játékot és nem foltozni, illetve hogy jogosak is a közepes pontok a közepes minőségű játéknak.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
