A cigánypecsenyének azért maradjon cigánypecsenye a neve (akkor is, ha kikéri magának az összes cigány), mert ez a hagyományos neve annak a kajának. Az ánklöbensz pl. pont az ő hagyományos fűszerezésük meg a faszomtudja szószuk miatt kapta ezt a nevet. Most meg már nem jó ez sem. Nem vitatom a társadalmi örökség hátrányát egy percig sem, de azt igen, hogy például az érintettek ki akarnak-e ebből a körből törni? Mert nagyon sokszor kétféle rasszizmus létezik ám. Az egyik a kifele mutató, amikor a más rasszba tartozó enberrel vagy ellenséges. Aztán van a befele mutató, amikor azzal vagy ellenséges, aki le akarja vetkőzni a Ti rasszotok sajátosságát. Azaz, amikor a jó tanuló cigány/fekete gyereket megverik a testvérei/osztálytársai, mert jó tanuló, és ki akarnak törni a környezetéből. Ez a fajta viselkedés azért megint elgondolkoztató, de nagyon érdekel az, hogy szerinted ilyen esetekben mi lehet a megoldás, vagy van-e. Persze, átmehetünk másik topikba is, csak nem tudom, hova. Talán helyzet extrába kellene már életet lehelni erre a floyd-témára, mert mindenhonnan kilóg.
A kibaszás társas játék, sose feledd.
Teljesen egyértelmű, hogy azért necces az egyik, míg a másik nem, mert totálisan aszimmetrikus a viszony a két embercsoport között. Az őslakos amerikaiakat tömegesen rohanták le és pusztították el az Európából érkező emberek.
