28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Szét*** az ideg



Írd ide hozzászólásod:

Peace
Peace [28898]
Társasházi képviselet közölt velem ennyit, hogy önkormányzati, amikor a tulajokról akartam infót. Szóval 99%, hogy az.

Mennék én szívesen Zuglóba vagy belvárosba vagy Budára, csak el innen. Már csak pénz kéne. Lakáseladás után ha bármi értelmeset szeretnénk venni, az minimum 280-290k törlesztő 30 évre.......
Aribeth
Aribeth [2766]
Amikor a közös képviselet megküldi az éves beszámolót, akkor benne kellene lennie, hogy melyik lakásnak ki a tulajdonosa, és az mennyit fizetett be, legalábbis az eddigi helyeken, ahol éltem, így ment. És abból látod, hogy önkormányzati-e a kecó. Ha az, akkor meg rendszeresen baszogasd az önkorit, annyira ők sem szeretik a balhét, még ha a levelek egy részét el is süllyesztik a fiókba.

Sajnos szerintem rendőr nélkül is elkanászodnak, ezért én inkább rájuk hívnám, valahányszor randalíroznak.

Gyertek át Zuglóba, itt jobb a helyzet valamivel.
Peace
Peace [28898]
Nálunk meg a mélyládás nyomorult alattunk lakó family prblémája megoldatlan lassan 6 éve. Rájuk tolom én is maxon a mélyet, akkor meg a felettünk lakókkal tolok ki. Most már valamelyik nap még obszcén üzenetet is bedobtak a postaládánkba. Nyilván nem tudom bizonyítani, hogy az alattunk lakók voltak, de belőlük nézem ki, mert ilyen alja szenny emberek. És velük van egyedül konfliktusom. Már megfogalmaztam egy levelet a polgármesteri hivatalnak, hogy megerősítenék-e, hogy önkormányzati lakás vagy sem. És hogy van-e ott bárki, akinek hatalmában áll hivatalos levelet küldenie, hogy ha nem képesek a továbbiakban a társadalmi normáknak és a társasház írott és iratlan szabályainak megfelelően kultúráltan élni, akkor veszélybe kerülhet a lakhatásuk. Párom szerint egy naív álmodzó vagyok és a kutyát nem fogja érdekelni ez az önkormányzatnál és telibe**arják, amíg fizetik a rezsit meg a lakhatási díjat. Valószínű igaza van. Rendőrségi bejelentéssel nem tudom mit érek el. Ha ki is jönnek egyszer talán figyelmeztetni őket, akkor utána még inkább elmérgesedhet a helyzet. Ki tudja milyen aljasságokra lennének képesek azután, mennyire képesek mélyre süllyedni. Valószínű olyan mélységekbe, amiről nem is álmodnék. De tényleg gyomorgörccsel lépek be a lakásba, hogy vajon éppen megint megy-e a bulika. Ráadásul szinte mindig otthon basszák a rezet, mert akármelyik nap vagyok HO-ban, akkor is már hallom, hogy délelőtt indul lenn a mozgolódás. Gondolom amikor magukhoz térnek. Nem tudom miből élnek....
Barthezz
Barthezz [54711]
Nah de jó kis beszélgetés született a kiinduló hsz-emből, tök jó volt olvasni a pro és kontra érveket.

Ami felmerült kérdésként, hogy miért nem szóltam? Mert nagyon ritkán fordul el ilyen helyzet, jellemzően csak a szombati munkanapokon. Nem egy rendszeres állandóan fennálló issue-ról van szó. Ha elkezd fúrni egy szomszéd, oda sem azonnal megyünk át, hanem ha napokon át ezt csinálja. Néha egyszerűbb inkább hallgatni, mitn minden konfliktusba beleállni.

Viszont akkor már eszembe jutott egy újabb kérdés:

Mostanában elterjedt babakocsi helyett, hogy a szülő magára köti a gyereket és sokszor ezt a hátukon teszik. Többször is láttam olyat, hogy egy anyuka leült így a buszon, egyik alkalommal ráadásul menetiránynak háttal. Ha ilyenkor hirtelen fékez a busz, a gyereket kvázi összenyomja. Egyértelműen ilyenkor le kell venni a hevederről és ölbe venni a gyereket. Hosszas hezitálás után a korábbi negatív tapasztalataimból kiindulva - ld. BKV ellenőrös eset, visszaváltó automatás konfliktus, amiket ide is beírtam - végül mégsem szóltam, mert valószínűleg kikérte volna magának, meg hogy egy idegen milyen jogon szól bele a saját gyerekével kapcsolatos dolgokba és nem akartam jelenetet ebből a buszon, a végén még engem szállítanak le. A busz amúgy tele volt, vélhetően a többségnek fel sem tűnt, el van mindenki mélyedve a telefonjában / gondolataiban, akinek meg igen, senki nem szólt rá.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Vissza

Fórumszabályzat