28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Kezd durvulni az időjárás!



Írd ide hozzászólásod:

SMBX-fan
SMBX-fan [2697]
Ami szintén bullshit az a dress code.
Csomó irodai munkakörben hosszú ing, hosszú nadrág, zárt cipő... Mert olyan hú de fontos az úgynevezett elegancia...
Még szerencse hogy az állami szektorban most háromnapos HO-t rendeltek el tudtommal.

Fizikai munkát is kint nem tudom minek erőltetni vagy akár a gyárakban. Az aratáson és egyéb agrár feladatokon kívül semmi sem "sürgős"

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztette el. #StopÖrkény

gothmog
gothmog [5178]
Igen, a Föld éghajlata sosem volt állandó. Vannak hosszabb (nagyobb) ciklusok, vannak rövidebb (gyorsabb) "alciklusok", illetve vannak olyan esetek, amikor egy-egy katasztrófa esemény indít be "soron kívül" adott időre jól érezhető változást. Az elmúlt 1500 évben például kétszer is volt kisebb jégkorszak a mi területünket (is) érintően: az egyik a késő antik kis jégkorszak (ezt nagyon erős vulkáni tevékenység váltotta ki), a másik pedig a középkorban (az újkorba is jócskán átnyúlóan) volt, és elvileg több hatás együttese váltotta ki, illetve tartotta fent több száz éven keresztül.

Viszont amit pár ember nem nagyon akar felfogni (ők szoktak hozzád hasonlóan gúnyolódni), hogy e változás sebessége az, ami nem mindegy. És itt érhető tetten az ember hatása. Ami katasztrófa (pl. mega-vulkánkitörés vagy kisbolygó becsapódás stb.) hatására indukálódik, az többnyire gyors, de a ciklusszerűen működő változások lassúak, kiszámíthatóak, évmilliókra visszamodellezhetők, és ebből számítható, hogy mikor milyen ütemben minek kellene jönnie (persze leszámítva a sztochasztikusan jelentkező katasztrófa események hatását). Na, ez utóbbiba szartunk bele, és gyorsítottuk fel olyan mértékűre a ciklusos részt, hogy ami eddig szépen, görbe vonal alakjában rajzolódott (mondjuk a globális hőmérséklet változása az idő függvényében), abból hirtelen függőleges fal lett. Ez pedig antropogén hatás (gyakorlatilag ez is egy katasztrófa hatás, ha a fenti rendszer alapműködését nézzük).

Endure. In enduring, grow strong.

Dark Archon
Dark Archon [11846]
Van klímaváltozás, de ez a Föld természetes folyamata. Most melegebb van egy hétig, aztán már világvégéről kell picsogni mindenhol.

Dark Archon

SMBX-fan
SMBX-fan [2697]
Szerintem amúgy poén volt tőle is. Vannak olyan emberek akik szerint nincs klímaváltozás, de kétlem hogy Dark Archon ezt komolyan írta volna

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztette el. #StopÖrkény

david139
david139 [18720]
Attól meg globális felmelegedés van, hogy 9 év után egyszer újra hideg van pár napig.

I wish I could have known about the view from halfway down

Dark Archon
Dark Archon [11846]
Eddig azon ment a picsogás, hogy globális felmelegedés, nincs tél. Most, hogy van, meg már "extrém" hideg van, meg ilyenekkel dobálóznak. Semmi nem jó

Dark Archon

SMBX-fan
SMBX-fan [2697]
A 15-20 centi hó annyira nem is kéne nagy legyen de úgy tűnik ez is feladja a leckét...
Régen 40-50 centiket kellett tologatni de most kb. csak Borsodban meg Baranyában van olyan nagy hó... És ez feladja a leckét? Hát kedvencem amikor az utakról a járdára kotorják a havat.

Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztette el. #StopÖrkény

Vissza

Fórumszabályzat