28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

winchester probléma



Írd ide hozzászólásod:

Eric
Eric [20761]
Na jah. Ez egy ismert megoldás a badszektorok "eltüntetésére". Kisebbre particionálják a vinyót úgy, hogy a bad sectorok a particionálatlan területre essenek.

Ezzel csak az a bibi, hogy ha egy vinyón bad sectorok keletkeznek, az nem véletlen. Jó eséllyel ezek elkezdenek az idő múlásával szaporodni(persze ez nem törvényszerű).
Mivel egy új vinyóról van szó, ne hagyd magad, cseréljék ki egy hibátlanra.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

czkee
czkee [154]
Sziasztok! Nemrég kértem tanácsot egy ibm hddvel kapcsolatban, amin nem ment a dma. Nos kicserélték nekem azt a hardot egy seagate barracudára, csakhogy azon van némi bad sector. kb 0.4 mb.
azt mondták, hogy kicserélik, de amikor visszamentem, azt próbálták beadni nekem, hogy az csak valami pszichikai dolog volt, de amikor otthon ujra perticionáltam, megint ott volt. Visszavittem a csávóhoz, aki leformatálta és aztán már nem volt rajta bad. Hazamentem, újra particionáltam és ott volt megint a bad sector.
A kérdésem végülis az lenne, hogy ha bades a hard, és leformázzuk, akkor 1. Láthatatlanná válik a bad, a windows elfogadja, félrerakja és nem mutatja ki, vagy
2. a bad sector, amennyiben valóban hiba van a lemezen, a formatálás után is ott van.

ja, amikor a csávó formatálta és újraparticionálta nekem, akkor véletlenül maradt 8 mega formázatlan (particionálatlan?) terület, szerintem azzal kizárta a bades részt, szóval még jobban megpróbált átba*zni!

várom a véleményt vagy választ, mert szerintem megpróbáltak átverni

amúgy visszavittem megint a hddt, és igértek helyette egy másikat, ami jű lenne, mert már 2 hete nincs otthon számgépem és jelentkezni kezdtek rajtam az elvonási tünetek!

czkee

Athlon xp 2500+, Asus A7N8X-X, Maxtor DiamondMax 80 GB, Asus GeForce Fx 5700, Samsung 768 ddr@400mhz

Vissza

Fórumszabályzat