Ha nincs semmi gond (aminek kicsi az esélye, és az elv amin alapul is erősen csak feltételezés, de azért szerencsére nekikezdenek) akkor 20 éven belül már használhatják is. 1 ilyennel 3 nap alatt lehetne átérni a marsra, és 80 nap alatt lehetne megtenni 11 fényévnyi utat. Hát nem zsír? Egyébként 1 erőteljes mágneses mezővel lépne át az űrhajó 1 másik dimenzióba.
A másik jobb hajtómű, az az újfajta 2 rétegű plazmahajtómű, aminek már le is zajlott a "labori" tesztje. Vagyis működik a prototípus. Ez is 1 ionhajtómű, csak sokkal erősebb, és máshogyan működik. De ugyan úgy ionokkal hajtaná a vasat, tehát kb annyit fogyaszt mint 1 ionhajtómű és sokszorosa a teljesítménye. 1 ilyen cuccal kb 8 hónap alatt át lehet jutni, de mások azt állítják, hogy 1,2 év körül van az idő ami alatt a marsra jutnának el vele. Ez viszont már asszem 2010 körül szolgálatba állhatna.
Ha így haladunk, nemsokára már lézerkardot is lehet kapni a kisbutikban



Az élet egyetlen rendes metaforája a szalonna!


