Ha ezeket rendbe rakjuk a filmben, akkor tudományosan teljesen korrekt lesz? És akkor innen kezdve jó film?
Ilyen kaliberű kifogásokat a sci-fi filmek 99%-ában meg lehetne fogalmazni.
Csupán arra akartam kilyukadni, hogy vajon érdemes-e "beleszőrszálhasogatni" ilyen részletekbe?
Abba belegondoltál már, hogy Süsü a sárkány, a kacsalábon forgó palota, meg az üveghegy(pláne, ami azon túl van) mekkora irrealitás?


"Dilisek ezek a rómaiak...!"
. Mindenkinek mások az elvárásai. Én pl. csak azokat a sci-fiket szeretem, aminek van valami valóság alapja. Nem feltétlenül a jövőt vetítik elő, hanem "akár" meg is történhetne alapon. Teszem hozzá, hogy nem is szeretem a Star warst se és a hozzá hasonló irrealitásokat hasonlóképp hanyagolom. Nem mondom, hogy rossz, de én messze kerülöm. Még mondjuk az Alien épp belefér, de inkább csak az atmoszférája miatt.
Ez valami fétis náluk?