Filozófia óránk aktuális témája is ezzel a kérdéssel foglalkozik.
Szerintem a jó teljesen relatív fogalom, mindazonáltal meghatározható konkrét definícióval.
Most csak szubjektíven, az egyén szempontjából értelmezem: Minden olyan filozófiai objektívitás jó az egyén számára, mely nem gátolja, hanem segíti akaratának abban a törekvésében, hogy célját elérje.
Rossz pedig nem létezhetne jó nélkül: tehát a rossz nem más, mint minden dolog, ami akadélyoz célunk elérésében, és mivel minden embernek más-más (közelebbi-távolabbi) célja van az életében, ezért rendkívül gyakoriak az átfedések, és az ütközések. Tehát ami nekem jó, az a másik embernek lehet rossz is.
Közösségi szinten értelmezve, az egész táradalomra vagy világra kiterjesztve akkor beszélhetnénk jóról, vagyis akkor lenne a társadalom szempontjából minden jó, hogyha az egyéni érdekek, magáncélok minden egyes embernél megegyeznének, így egyszerűen nem lenne akadály, amely veszélyeztetné az egyéni célok beteljesülését.
Így létrejöhetne egy tökéletes harmóniában és megértésben élő emberi civilizáció és társadalom. Persze ez csak filozófiai feltételezés, valóságalapja megközelíti a 0%-ot.
Miad-Dib, aki a helyes utat látja
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A Black Flag Resynced csak az első fecske volt? A Ubisoft a jelek szerint hamarosan jelentkezik a Ghost Recon Wildlands Definitive Editionnel
- 2. Jön egy új kukacos játék, de ebben nem lőni fogjuk egymást – készül a Worming from Home
- 3. A BlackMill Games évek óta szállítja a remek első világháborús online shootereket, a következő a Gallipoli lesz augusztusban
- 4. DOOM: The Dark Ages – Revelations DLC teszt – Elfáradt a Slayer?
- 5. The Alters: Last Variable DLC teszt
Legfrissebb fórumtémák
- 15:42
- Szét*** az ideg [5509]
- 11:46
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [82]
- 22:20
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1611]
- 12:15
- boldog születésnapot nekem!:) [4021]
- 11:23
- Grim Dawn [110]
- 09:25
- A BlackMill Games évek óta szállítja a remek első világháborús online shootereket, a következő a Gallipoli lesz augusztusban [hozzászólások] [2]
- 12:50
- Hoztunk két izgalmas fejlesztői videónaplót a készülő 1666: Amsterdamról [hozzászólások] [4]
- 07:58
- Milyen könyvet olvastok mostanában? [2921]
- 11:36
- Közelíti a 300 ezret az aláírók száma a Don’t Kill the Disc petíción, amelyet a Sony nemrég bejelentett tervei ellen indítottak [hozzászólások] [10]
- 11:23
- Ki mivel játszik mostanában? [8258]