28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Diablo III



Írd ide hozzászólásod:

PrOHax
PrOHax [1329]
Nem volt rajta LoH

Őőőő azt, hogy act 3-hoz kellő fegyó 100-200 millótól van elég túlzónak találom, mert vettem egy 1100dps-es egykezes fegyót és a cuccaimat is upgradeltem, mindezt potom 13 millióból és eddig vígan elmegyek act 3-ban, Ghom éppen tegnap ment le!

You tell me exactly what you want, and I will very carefully explain to you why it cannot be!

gothmog
gothmog [5189]
PrOHax! Ha tisztes LoH volt a fegyveren, akkor érhetett többet is.



Úgy általánosságban pedig...
Én egyáltalán nem AH-zom, sőt még csak nem is nézegetem, de más fórumokon olvasgatva, ahogy összeszedtem az infókat, kb. a következő a helyzet:

Rohadt sokan iparszerűen botoztak/botoznak már a játék megjelenése óta, így rengeteg arany (vannak, akik milliárd arany feletti összegekkel gazdálkodnak!) gyűlt fel. Ezeket a botozók fillérekért árulták, így sokan, akiknek nehezen ment a gyűjtögetés, de haladni akartak infernón, bevásároltak aranyból. Mindezzel párhuzamosan, mindezek következményeként (ugye sokaknál felgyűlt az arany) elkezdtek elszállni az árak, erősen inflálódott az AH.
Illetve úgy néz ki, hogy a szintezős cuccoknál normál árakon is találni holmikat, mert azok a legtöbb embert nem érdeklik/csak átmenetileg van hasznuk, de a level60+ -os cuccok közül a használhatóknak kegyetlen elmentek az áraik. Inferno Act3 környékére "ideális" fegyverek 100-200 millió körüli árakon vannak bent állítólag, míg az igazán ritka, csúcs-cuccokért (az elvi max. vagy max. közeli értékeket adják valamennyi tulajdonságra, magic find-ra, LoH-ra stb.-re) - nem vicc - milliárd arany körüli összeget is elkérhetnek (és van, aki meg is veszi!). Bár ez utóbbi két kategória tárgyai rendszerint az RMAH-n kötnek ki. Másik fórumról nem egy embert ismerek, aki már adott el több cuccot is 250 euro/darab értékben.
Sokan pedig "abból éltek/élnek", főleg a kezdeti időkben, hogy a tapasztalatlanabb, az árakat nem ismerő egyszeri játékosok olcsón felrakott, de jóval értékesebb cuccait "lecápázták", majd jó (értsd: többszörös) áron adták tovább. Van egy-két ilyen kalmárlelkű figura a hazai fórumokon is, akik büszkén hangoztatják, hogy milyen jó fogásokat csináltak, és mennyit kerestek vele (sokan közülük már nem is játszanak a diablóval, helyett az AH-val "játszanak"). Lelkük rajta.

Én szerencsére kívül állok az egészen. Még a legelején elhatároztam, hogy távol tartom magam ettől a "kalmárfesztiváltól". Úgyhogy nem áll szándékomban használni az AH-t. Esetleg - nagyon esetleg - a végén, ha megunom valamelyik karakterem és tuti, hogy nem akarok már játszani vele a jövőben, és van valami extrém jó cucca, azt elpasszolom RMAH-n, mert pl. szimplán törölni egy olyan tárgyat, amiért egyébként simán kaphatsz akár 30-40 ezer forintot, a józan paraszti ész szerint butaság. Ugyanakkor meg mégis meggondolom majd még ezt is, mert valahogy ez az egész "játékon belüli cuccokat árulunk valós pénzért" dolog nem szimpatikus nekem.

Endure. In enduring, grow strong.

Vissza

Fórumszabályzat