Fórum » Egyéb számítástechnikai témák
Víruskereső prorgramok, problémák!
Érdemes külön rákeresni a honlap és/vagy malware nevére, általában kidob egy oldalt, ahol lépésről lépésre leírják hogy és mivel kell letakarítani ezeket. Hasonló esetbe belefutottam már én is a Daemontools telepítése után, akkor két program kombója kellett meghatározott sorrendben, illetve a chrome-ban egy visszaállítás alapértelmezett beállítások opció is. És még ekkor sem sikerült egyből.
Sziasztok stb.
Malware-gond, amit nem tudok önerőből megoldani, aki tud és van, plz help.
...szóval az úgy volt, hogy múltkor nem találtam egy filmet, és mohóságomban leszedtem vmit egy általam nem ismert torrent-oldalról. Amatőr hiba volt megnyitni egy ilyen helyről lekapott .exe fájlt, ez van. Majd az avast úgyis blokkolja, ha nem oké, gondoltam.
...igazam volt, blokkolta ugyan, de addigra már elindult az a bizonyos csík.
Szóval volt akkor egy hosszú éjszakám, úgy 2-3 órán át teljes takarítást és vírusírtást végeztem lefekvés helyett (avast! + Malwarebytes kombo). Vagy 70, ha nem több malware, adware meg ilyen olyan ware lett eltávolítva. A kicsit sem gyanús .exe amúgy felpakolt nekem Operát, meg Comodo Dragont meg még nem tudom miket + Google bővítményeket, mindent, amikről úgy gondolta, kellhet nekem, ezeket először Revo Uninstaller-rel iktattam ki.
Namost. Present day.
Az most méé van már, hogyha azóta elindítom a Chrome-ot, nagyjából 20-30-ból 1 esetben nem az alap kezdőlapot, hanem egy idétlen szmájlis keresőoldalt nyit meg? Nem írom ki a címét, ne próbáljátok ki, mert ahányszor újra előbukkan a semmiből, futtathatom le a Malwarebytes-ot. Ilyenkor rendre meg is szokta találni, és néhány napig ismét nyugalom van, de csak ragaszkodik hozzám. Ja igen, a Malwarebytes-os merénylet előtt előbb mindig eltávolítom a historyból az oldalt, mert amúgy minden esetben megjegyzi, hogy legközelebb is ezzel kell Chrome-ot indítani.
Ötlet, valaki?
Ja és lámaság, de az avast!-on belül hogy adok hozzá manuálisan blokkolandó url-t?
Köszipuszi ha valaki ezt még olvassa. Évek múlva is ráér, csak valami választ légyszi.
Malware-gond, amit nem tudok önerőből megoldani, aki tud és van, plz help.
...szóval az úgy volt, hogy múltkor nem találtam egy filmet, és mohóságomban leszedtem vmit egy általam nem ismert torrent-oldalról. Amatőr hiba volt megnyitni egy ilyen helyről lekapott .exe fájlt, ez van. Majd az avast úgyis blokkolja, ha nem oké, gondoltam.
...igazam volt, blokkolta ugyan, de addigra már elindult az a bizonyos csík.
Szóval volt akkor egy hosszú éjszakám, úgy 2-3 órán át teljes takarítást és vírusírtást végeztem lefekvés helyett (avast! + Malwarebytes kombo). Vagy 70, ha nem több malware, adware meg ilyen olyan ware lett eltávolítva. A kicsit sem gyanús .exe amúgy felpakolt nekem Operát, meg Comodo Dragont meg még nem tudom miket + Google bővítményeket, mindent, amikről úgy gondolta, kellhet nekem, ezeket először Revo Uninstaller-rel iktattam ki.
Namost. Present day.
Az most méé van már, hogyha azóta elindítom a Chrome-ot, nagyjából 20-30-ból 1 esetben nem az alap kezdőlapot, hanem egy idétlen szmájlis keresőoldalt nyit meg? Nem írom ki a címét, ne próbáljátok ki, mert ahányszor újra előbukkan a semmiből, futtathatom le a Malwarebytes-ot. Ilyenkor rendre meg is szokta találni, és néhány napig ismét nyugalom van, de csak ragaszkodik hozzám. Ja igen, a Malwarebytes-os merénylet előtt előbb mindig eltávolítom a historyból az oldalt, mert amúgy minden esetben megjegyzi, hogy legközelebb is ezzel kell Chrome-ot indítani.
Ötlet, valaki?
Ja és lámaság, de az avast!-on belül hogy adok hozzá manuálisan blokkolandó url-t?
Köszipuszi ha valaki ezt még olvassa. Évek múlva is ráér, csak valami választ légyszi.
„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 14:13
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [7]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]