Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Átlagos pontokat kapott eddig a Dying Light [hozzászólások]
Az nem intolerancia, hogy mindenki szájkaratézik, aztán elballag a boltba és mégis megveszi a játékot.
A felhasználónak aztán valóban édes mindegy, hogy egy hibásan kiadott termék melyik termelői réteg döntése által lett olyan, amilyen. Te írtad, hogy "Leírtam, hogy szerintem ez így nem megfelelő hozzáállás a fejlesztők részéről. Kiadjuk szarul, aztán majd összefoltozzuk.". Én pedig csupán adtam egy árnyalást, hogy azért nehogy azt higgyük már, hogy mindig a devek a bűnbakok.
"Az a nagy baj, hogy annyira megengedő lett a játékos társadalom, hogy lassan semmit nem torol meg."
Ööö.. pont hogy nem toleránsak a mai gamer felhasználók.
(és akkor a GamerGate ügyet is csak zárójelesen jegyzem meg)
"Az a nagy baj, hogy annyira megengedő lett a játékos társadalom, hogy lassan semmit nem torol meg."
Ööö.. pont hogy nem toleránsak a mai gamer felhasználók.
(és akkor a GamerGate ügyet is csak zárójelesen jegyzem meg)
De a játékost hol érdekli, hogy fejlesztői, vagy kiadói dolgok miatt bugtenger a játék? Ha a kiadó akkora tróger, hogy nyomja a fejlesztőket és nem enged a határidőből, akkor ne csodálkozzanak, hogy felháborodás van felhasználói oldalon. Egyébként én kifejezetten azt olvastam, hogy a fejlesztők arcoztak a felhasználók felé ennél a játéknál. Az a nagy baj, hogy annyira megengedő lett a játékos társadalom, hogy lassan semmit nem torol meg. Kijön a vacak Assassin, nem gond, megvesszük így is, meg majd a következő részt is. Ésminden játéknál ugyanez megy.
A "kiadjuk sz*rul" döntés egyáltalán nem a fejlesztői oldalról jön, hanem sokkal inkább menedzsment/kiadói oldalról. Adva van egy kőbe vésett határidő dátum, amit a kiadó/tőkeinjektáló/piaci állapot diktál. Az eredmény, miszerint határidőre nem készül el az előre megtervezett funkcionalitáshalmaz, milliárdnyi faktorból következhet. Egyáltalán nem állítható biztosra, hogy a fejlesztők sara ez.
Vannak rugalmas példák persze, ahol a határidő a tervezett haladáshoz képes igazodni. Ahogy te is írtad, ez is lenne az egészséges dolog, hogy a projekt scope változásával a határidő is hasonlóképpen módosuljon, ez azonban az éles versenyhelyzet miatt ritkán engedhető sajnos meg.
Vannak rugalmas példák persze, ahol a határidő a tervezett haladáshoz képes igazodni. Ahogy te is írtad, ez is lenne az egészséges dolog, hogy a projekt scope változásával a határidő is hasonlóképpen módosuljon, ez azonban az éles versenyhelyzet miatt ritkán engedhető sajnos meg.

Nem rinyáltam. Leírtam, hogy szerintem ez így nem megfelelő hozzáállás a fejlesztők részéről. Kiadjuk szarul, aztán majd összefoltozzuk. Hogy néz ez ki?
Nem, nem dolgoztam határidőre nyomás alatt. Ezért kell előre jól megtervezni a dolgokat és ha valami mégsem úgy alakul, még mindig lehet csúsztatni a játékot, nem szarul kiadni.
És igen, 75% az a mai világban átlagos játék. Szinte minden cím megkapja ezt a értékelést. A jó játék 80 feletti százalékot kap, a kiváló meg 90 felett. 100%-os játék meg nincsen.
Nem, nem dolgoztam határidőre nyomás alatt. Ezért kell előre jól megtervezni a dolgokat és ha valami mégsem úgy alakul, még mindig lehet csúsztatni a játékot, nem szarul kiadni.
És igen, 75% az a mai világban átlagos játék. Szinte minden cím megkapja ezt a értékelést. A jó játék 80 feletti százalékot kap, a kiváló meg 90 felett. 100%-os játék meg nincsen.
Nem mondtam hogy megfelel. Csak nem értem mit kell 2015-ben ezen rinyálni meg csodálkozni.
Ráadásul 10-15 éve is jöttek ki bugtenger játékok és ott nem egy napot hanem gyakran hónapokat kellett várni egy rendes javításra...ha volt neted...vagy valami újság előfizetésed...
Ehhez képest most a Steam frissít egyet és kb. két perc után már tolod is...micsoda fájdalom...
(Amúgy dolgoztál már határidőre kiadó nyomás alatt?)
Ráadásul 10-15 éve is jöttek ki bugtenger játékok és ott nem egy napot hanem gyakran hónapokat kellett várni egy rendes javításra...ha volt neted...vagy valami újság előfizetésed...
Ehhez képest most a Steam frissít egyet és kb. két perc után már tolod is...micsoda fájdalom...
(Amúgy dolgoztál már határidőre kiadó nyomás alatt?)
„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”
Persze, hogy jellemző. És ha neked ez így meg is felel, akkor nálad komoly gondok vannak.
Manapság aztán nem jellemző a day1-patch mi? Valami barlangban laktál eddig?
„Mindig első a kávé, aztán jöhet a radar!”
Nemrég olvastam, hogy a fejlesztők fel voltak háborodva a játékosok panaszáradatán, hogy nem akar normálisan működni a játék. Mert mi az, hogy a játékos nem rakja fel a friss foltot, mikor az kb. totál átvariálja a játékot? Erre én rögtön azt gondoltam, hogy elsőre kellene normálisan megcsinálni a játékot és nem foltozni, illetve hogy jogosak is a közepes pontok a közepes minőségű játéknak.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
