Szerintem már az első rész is közel nézhetetlen volt. Kapkodó, tempótlan, csapongó. A főcím megtartását és Gillian Andersont (akibe természetesen szerelmes vagyok) leszámítva semmi pozitív nem volt benne.
A témaválasztása, és az elmúlt (kihagyott) évtizedek összeesküvés elméletei, ez így nem lett volna rossz ötlet, de az idióta kivitelezés miatt csak egy felsorolás lett az egészből. Én nagy X-akták rajongó voltam gyerekként, az első néhány évad zseniális hangulata pedig nem csak egy nosztalgikus emlék: néhány éve visszanéztem pár részt, talán másfél évadot az elejéből, és bár itt-ott kicsit - törvényszerűen - megkopott, ugyanúgy működött, mint amikor először láttam.
Ez a pilot viszont egy rossz vicc volt, ami ha jól látom, még csak a lejtmenet eleje.
Respect is not given. It's taken.
