Az ilyen minden-mindennel összefügg jó dolog, csak koreaiaknak való, akik képesek végigsakkozni gondolatban már a settler odavietelekor, hogy majd az modern korban miért lesz pont ott jó a város.
Pár évig volt egy facebookos Civ (tök eredeti sid meiere-es cucc, csak nem hozta a pénzt és ezért bezárták) ott ez már megvolt, és ott is az lett, hogy a koreaiak minden négyzetmilimétert ki birtak tökéletesen használni, én meg csak pislogtam. Egyetlen esélyem, hogy én akkor voltam aktív, amikor ők aludtak.
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Sid Meier's Civilization VI
Prince, Angliával jóban voltam egyből miután találkoztunk, viszont a másik szomszéd arab meglepiből megtámadott, elfoglalta a 3. városom, amit picit messzebb tettem le a kelleténél, és hiába akart velem békülni már vagy 10szer, sosem tetszett neki, hogy a feltételem, hogy adja vissza
Ráadásul mostanra előszedte a buzi mameluk lovasait, és azok piszok erősek, így Moszkváról lehet le kell mondanom...
Ami tetszik, ezek az új város negyedek, amiket körbe lehet pakolni, minden üres mezőnél komoly döntések, hogy mire használod:
vagy egy dolgozóval építesz (szoksásos farm, bánya stb., ja és egy dolgozó alapból 3at épít, ezeket adott körben instant, utána újat kell gyártani, bónusz kártyákkal ez növelhető, de jól illeszkedik a játékba, szóval tetszik ez az újítás is)
vagy leteszel egy negyedet, ahová később az oda vonatkozó épületeket tudod majd tenni
vagy egy csodát, pl a nagy világító toronyhoz, kell egy kikötő mező, ahol már építettél egy normál tornyot, és csak utána tudod egy másik mezőre a csodát
Erre még jön rá, hogy pl egy tudományos negyed további bónuszokat kap, ha pl hegyek mellett van, de bizonyára mindennek megvan, hogy milyen szomszédos mező adja a pluszt, így meg aztán minden mindentől függ, nincs már az, hogy telepakolod az összes meződet bányával, farmmal meg trade post-al.
Ez tényleg nagyon jó játék lett, csak garantáltan, nem egy meccs lesz a beletanulási idő
Ráadásul mostanra előszedte a buzi mameluk lovasait, és azok piszok erősek, így Moszkváról lehet le kell mondanom...
Ami tetszik, ezek az új város negyedek, amiket körbe lehet pakolni, minden üres mezőnél komoly döntések, hogy mire használod:
vagy egy dolgozóval építesz (szoksásos farm, bánya stb., ja és egy dolgozó alapból 3at épít, ezeket adott körben instant, utána újat kell gyártani, bónusz kártyákkal ez növelhető, de jól illeszkedik a játékba, szóval tetszik ez az újítás is)
vagy leteszel egy negyedet, ahová később az oda vonatkozó épületeket tudod majd tenni
vagy egy csodát, pl a nagy világító toronyhoz, kell egy kikötő mező, ahol már építettél egy normál tornyot, és csak utána tudod egy másik mezőre a csodát
Erre még jön rá, hogy pl egy tudományos negyed további bónuszokat kap, ha pl hegyek mellett van, de bizonyára mindennek megvan, hogy milyen szomszédos mező adja a pluszt, így meg aztán minden mindentől függ, nincs már az, hogy telepakolod az összes meződet bányával, farmmal meg trade post-al.
Ez tényleg nagyon jó játék lett, csak garantáltan, nem egy meccs lesz a beletanulási idő

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”
Milyen nehézségi fokon játszod, és milyen az AI ? Passzív, foglal el városokat, stb ?
Szuper!!!
Még csak egy fél meccset nyomtam, de már most látszik, hogy igazak a hírek, tényleg nagyon komplex játék, talán még túlságosan is, de ez engem biztos nem fog zavarni
El fog tartani mire az ember ezt a sok rendszert kitanulja, átlátja és saját hasznára tud fordítani! Egyelőre csak kapkodom a fejem, hogy némelyik megszokott dolog milyen irányba változott.
Pl ez a technológia bónusz tényleg totál megváltoztatja a játékot, tengerpartra tettem a fővárosom, és egyből 50%ról indult a fejlesztés, és szinte mindenhez jön valamiből a bónusz, ami ugye játékról játékra teljesen más lehet, és bizony felkavarja azt a hozzáállást, hogy választasz egy civ-et és valami alapstratégiával nagyjából ugyanazt játszod velük mindig, itt most mindig lehet valamihez alkalmazkodni.
Hiába mondták, mégis megdöbbentő, hogy olyan érzést kelt a játék, mintha már legalább egy kieg után lenne, szóval minden elismerésem a csapatnak!
Grafikát szidták sokan, hogy erősen freemium mobiljátékra emlékeztet, szerintem nincs vele gond, kellően hangulatos, sőt most hogy behozták a szép lassan váltakozó nappal/éjszaka ciklust, ez szerintem nagyon megdobja az egészet
A zenéje pedig fantasztikus, magasan a legjobb a sorozaton belül, de úgy általában a játékzenékhez képest is toplistás!
Még csak egy fél meccset nyomtam, de már most látszik, hogy igazak a hírek, tényleg nagyon komplex játék, talán még túlságosan is, de ez engem biztos nem fog zavarni
El fog tartani mire az ember ezt a sok rendszert kitanulja, átlátja és saját hasznára tud fordítani! Egyelőre csak kapkodom a fejem, hogy némelyik megszokott dolog milyen irányba változott.
Pl ez a technológia bónusz tényleg totál megváltoztatja a játékot, tengerpartra tettem a fővárosom, és egyből 50%ról indult a fejlesztés, és szinte mindenhez jön valamiből a bónusz, ami ugye játékról játékra teljesen más lehet, és bizony felkavarja azt a hozzáállást, hogy választasz egy civ-et és valami alapstratégiával nagyjából ugyanazt játszod velük mindig, itt most mindig lehet valamihez alkalmazkodni.
Hiába mondták, mégis megdöbbentő, hogy olyan érzést kelt a játék, mintha már legalább egy kieg után lenne, szóval minden elismerésem a csapatnak!
Grafikát szidták sokan, hogy erősen freemium mobiljátékra emlékeztet, szerintem nincs vele gond, kellően hangulatos, sőt most hogy behozták a szép lassan váltakozó nappal/éjszaka ciklust, ez szerintem nagyon megdobja az egészet
A zenéje pedig fantasztikus, magasan a legjobb a sorozaton belül, de úgy általában a játékzenékhez képest is toplistás!“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:33
- Clair Obscur: Expedition 33 [54]
- 22:06
- Kezd durvulni az időjárás! [4479]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
