Én is békésen szeretek játszani, de nem árt ha van a sufniban egy sereg vagy armada ami megvéd ha valaki támad. Viszont megpróbáltam 4-5 várost építeni csak és azzal boldogulni, nem nagyon ment, a korábban említett nyersanyagelosztás miatt. Lehet életképesebb hogy teljes területet lefedő módon rakom a városaimat, így nem marad ki hely közöttük ahová esetleg berak stratégiai nyersanyagot, plusz mivel nem kell a boldogsággal foglalkozni, a sok város sem lesz hátrány. Max annyiban hátrány hogy folyamatosan van mit építeni bennük a kerületeket fejleszteni, újabb kerületeket lerakni. A szórakozás ellenben megfog, így bulinegyed kell mindegyik városba szerintem. Továbbá necces hogy a kiemelt épületek is most már elfoglalnak külön hexet a város körül, így mérlegelni kell hogy melyik éri meg jobban. A spéci épület vagy az adott hex, esetleg az oda épített valamilyen kerület.
Aranyat a kereskedelmi negyedek és a karavánok nagyon jól hozzák, de az egységfejlesztések meg hamar elviszik.
Az új politikai rendszer is remek, pláne hogy nem fagy le az egész birodalom váltáskor. Viszont jó pár kártya nagyon érdekes benne, érdemes használni őket. Pl építő nem 3 hanem 5 építés után fogynak el, meccs elején + támadóérték a barbárok ellen, + támadóérték más vallású városok ellen, olcsóbb egységfejlesztés, +termelés telepesekre, stb...
A kémkedés nagyon gyorsan lejár, azzal lehetne valamit kezdeni hogy beállítom kémelhárításra és addig azt csinálja, míg le nem állítom. Lásd felderítők szabadon engedése hogy menjenek fedezzék fel a világot.
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Sid Meier's Civilization VI
Ezzel csak az a baj, hogy én alapvetően békésen szeretek játszani, és sokszor a minimális seregem semmire se elég, kb mintha nem is lenne. De úgy vettem észre, hogy a kereskedelem nagyon megy! Nem is feküdtem rá különösebben, de mostani játékomban picit több mint féltávnál 7-8ezer arany van a kincstáramban, azzal meg pár kör alatt össze lehet vásárolni egy kisebb sereget.
Eddig 2 játékban, én sem voltam elkényeztetve nyersanyagokkal. A mostani játékban vasat egyedül Japánnál láttam, az egész kontinensünkön, de már elindultam felfedezni a másikat. Túl sok következtetést nem vonnék le ennyiből, lehet csak balszerencse, végül is van helyette más, csak az nem ami nekem kéne
Eddig 2 játékban, én sem voltam elkényeztetve nyersanyagokkal. A mostani játékban vasat egyedül Japánnál láttam, az egész kontinensünkön, de már elindultam felfedezni a másikat. Túl sok következtetést nem vonnék le ennyiből, lehet csak balszerencse, végül is van helyette más, csak az nem ami nekem kéne

“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”
Engem a spanyol viccelt meg hasonlóan.
Haverkodás, határnyitás, majd elkezd beóvatoskodni a fővárosom köré lovasegységekkel. Elkezdtem kiképezni pikásokat, majd kb 10 kör múlva meglepiháborút indított ellenem. Lenyomtam a támadósereget majd irány a legközelebbi városa, ostrom közben feldobja hogy legyen béke, de várost nem ajánlott fel, így kiírtam a történelemkönyvekből.
Második meccs, Anglia + Norvégia haverkodik, majd kértek árut tőlem, elutasítottam, egyből hadat üzentek. Londont elfoglaltam, Norvég békét kért, Anglia meg felajánlott 1 várost , csak béke legyen.
Harmadik meccs: Usa és kína egy kontinensen, többiek a másikon, éppen hogy találkoztam azzal a kettővel, mindkettő kért árut, elutasítottam, mindkettő hadat üzent.
Összességében nem rossz és a kerületesdi is új színt vitt a játékba de sajnos megvannak a hátulütői is. Pláne mikor egy barbár besétál az ipari kerületbe lezúzza, majd elmenekül, nekem meg 10+ kör kijavítani a kárt.
Viszont nem feltétlenül kell a várost a tengerpartra építeni emiatt hiszen ha elnyúl odáig a területe akkor kikötő is építhető úgy, hogy a város közben 2-3 hex-el bentebb van a szárazföldön.
Remek találmány a Szomszédság kerület, nagyon hiányzott, így "szabadon" növelhető a városok lakossága. Viszont a specializált városoknak nem látom hasznát egyelőre, és mivel majd minden kerület kell egy városhoz, gyakorlatilag folyamatosan fejleszteni kell őket, max 1-2 várost hagytam meg kizárólag katonai egységek képzésére.
Problémás viszont a stratégiai nyersanyagok osztása. Fenti meccsek során vagy a konintensemen egyáltalán nem volt szén, pedig ki volt fejlesztve hogy lássam, vagy olyan helyre rakta ahol nem értem el, pl 3 városom maximálisan kiterjeszkedve közöttük volt egy 3 hexes no mans land, erre oda rakta az uránt. Harmadik meccsen meg vasat nem találtam egyáltalán, de nem csak nálam nem volt hanem a környező népek területén sem.
Gyakran kellett plusz 1-4 várost felhúznom csak azért hogy az adott stratégiai nyersanyagot megszerezzem. Civ5-ben nem emlékszem ilyen problémákra, ott rendszerint a területemen volt minden ami kellett, persze nem végtelen mennyiségben de elegendőnek bizonyult.
Haverkodás, határnyitás, majd elkezd beóvatoskodni a fővárosom köré lovasegységekkel. Elkezdtem kiképezni pikásokat, majd kb 10 kör múlva meglepiháborút indított ellenem. Lenyomtam a támadósereget majd irány a legközelebbi városa, ostrom közben feldobja hogy legyen béke, de várost nem ajánlott fel, így kiírtam a történelemkönyvekből.
Második meccs, Anglia + Norvégia haverkodik, majd kértek árut tőlem, elutasítottam, egyből hadat üzentek. Londont elfoglaltam, Norvég békét kért, Anglia meg felajánlott 1 várost , csak béke legyen.
Harmadik meccs: Usa és kína egy kontinensen, többiek a másikon, éppen hogy találkoztam azzal a kettővel, mindkettő kért árut, elutasítottam, mindkettő hadat üzent.
Összességében nem rossz és a kerületesdi is új színt vitt a játékba de sajnos megvannak a hátulütői is. Pláne mikor egy barbár besétál az ipari kerületbe lezúzza, majd elmenekül, nekem meg 10+ kör kijavítani a kárt.
Viszont nem feltétlenül kell a várost a tengerpartra építeni emiatt hiszen ha elnyúl odáig a területe akkor kikötő is építhető úgy, hogy a város közben 2-3 hex-el bentebb van a szárazföldön.
Remek találmány a Szomszédság kerület, nagyon hiányzott, így "szabadon" növelhető a városok lakossága. Viszont a specializált városoknak nem látom hasznát egyelőre, és mivel majd minden kerület kell egy városhoz, gyakorlatilag folyamatosan fejleszteni kell őket, max 1-2 várost hagytam meg kizárólag katonai egységek képzésére.
Problémás viszont a stratégiai nyersanyagok osztása. Fenti meccsek során vagy a konintensemen egyáltalán nem volt szén, pedig ki volt fejlesztve hogy lássam, vagy olyan helyre rakta ahol nem értem el, pl 3 városom maximálisan kiterjeszkedve közöttük volt egy 3 hexes no mans land, erre oda rakta az uránt. Harmadik meccsen meg vasat nem találtam egyáltalán, de nem csak nálam nem volt hanem a környező népek területén sem.
Gyakran kellett plusz 1-4 várost felhúznom csak azért hogy az adott stratégiai nyersanyagot megszerezzem. Civ5-ben nem emlékszem ilyen problémákra, ott rendszerint a területemen volt minden ami kellett, persze nem végtelen mennyiségben de elegendőnek bizonyult.
Vicces ez az AI... Az első pár körben már összehaverkodunk, egyszer csak felajánl egy határozottan jó üzletet, és következő körben... meglepi háború indít
Első meccsen el is picsázott az arab, ahogy kell... de most Japánt vissza tudtam verni, azóta is tart a béke.
Első meccsen el is picsázott az arab, ahogy kell... de most Japánt vissza tudtam verni, azóta is tart a béke.
“If you want something you've never had You must be willing to do something you've never done.”
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:33
- Clair Obscur: Expedition 33 [54]
- 22:06
- Kezd durvulni az időjárás! [4479]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
