@davkar9
Először is, igen, tudom, hogy a @ nem ér semmit, de sebaj.
Filmes topikban írtad, hogy írjak ide bővebben, szóval megteszem, Captain Marvelről egy kis spoileres szájhúzós komment, túlzottabb összefüggések nélkül inkább csak úgy bedobálva, lusta vagyok most normálisan fogalmazni (és a biztonság kedvéért azért még spoiler boxba, más is idetévedhet):
SPOILER- Ez nem Nick Fury. Most nem arról beszélek, hogy hogy működött együtt a Captain Marvel-beli Fury karakter a többi Cpt Marvel-beli szereplővel, hanem arról, hogy ez a karakter nem hiteti el velem, hogy később az lesz, akit annyi éven és filmen át ábrázoltak. Egyszerűen nincs kapocs, csak két teljesen különböző személyiség az eddigi és az itteni Fury között. A szeme elvesztése meg egy poénnak jó volt, de azon túl meg inkább insulting, hogy akkor most EZ az oka, meg erre célzott azzal, hogy "egyszer bízott meg valakiben"...
- Nem volt antagonistánk. Persze, volt sok "gonosz" szereplőnk... De minek? Sokat, és joggal szidják a Marvelt, meg úgy egyáltalán akármilyen fikciót, ahol a főhős a "saját tükörképével" száll szembe, de most itt nem volt SEMMI. "Legyőzött" egy flottát azzal, hogy... Hogy mi, azzal, hogy látványosan kurva kemény?... Egyszerűen a film is tudta, hogy ANNYIRA nincs ellenfele, hogy inkább nem is állított neki. Még csak az "elméje" sem kínozta vagy izzasztotta meg eléggé, amikor kitör ott a béklyókból. Nyilván az ott egy menekülős jelenet volt, így nem szarozhattak sokat, de nem ütött igazán az sem. Na de ennek akkor így mi is az értelme? Megkaptuk helyette a szokásos "régi mentor/barát igazából hazudott és nagyon nagyon csúnya" klisét.
- És akkor ha már a klisét említettem, ez volt talán a legzavaróbb nekem. Lehetne egyszer, hogy egy régi mentor/barát az is marad, és támogatja végig a főszereplőnket? Főleg, ha Jude Law az, akit elpazarolnak erre a dologra? Egyébként létezik ember, a 6 év alatti közönséget leszámítva, aki ezt nem tudta előre? Nem olvasok képregényeket, gondolom onnan lett átvéve, de akkor is nagy szar volt ez így.
- A főhősünk ereje és képességei... Most akkor "bilincselt" kézzel lezúz hetven skrullt, aztán teljesen szabadon egy darabbal húsz percen át bunyózik és kergetőzik? Hogy is van ez? Aztán később, a film végén egyáltalán az osztag, amiben szolgált, miért ellenfél neki onnantól kezdve, hogy bejön a "Force Unleashed" effekt? Semmi nem változik a velük lenyomott bunyó és egy teljes bombázás megállítása között. És akkor most kell a helmet az űrben, vagy nem? Ott sem változik semmi, Föld fele még felteszi, kifele már le van szarva. Utóbbit el tudnám fogadni, hogy rájön, hogy ennyire kurva kemény, de a film nem mutatja nekünk, hogy rájön... Szimplán csak nem teszi fel.
- Most miért kellett már megint a Tesseract? Minek kell mindenbe egy Kő? Eleve fura így a timeline, hogy mennyit változtat helyet már az a szar, meg hát ebbe feleslegesen is kavar bele a film, de mindegy is végülis... Viszont az, hogy egy uzsidobozba dobják, Amerika Kapitányban meg átégetett egy teljes hajót, az nekem megintcsak fura. Itt viszont tévedhetek is, lehet, hogy ott már kiveszik a "kockából", és azért történik, régen láttam.
- Stáblistás jelenet: kellett ez? Endgame-ben úgyis kelleni fog neki egy rendes megérkezős jelenet, ami aztán ezt teljesen feleslegessé teszi. Amúgy se váltott ki belőlem semmit, hogy besétált, elkapkodott és lackluster jelenet volt, tökéletesen elég lett volna az, hogy "életben tartják" a jelet, amit sugároz a csipogó. De ha meg nem lesz Földre érkezős jelenete Carolnak, hanem az itt látott pár másodperc miatt már eleve OTT LESZ, na az még bénább lenne.
Amúgy ennyi bitching ellenére is végülis szórakoztató volt, de én tartom, hogy ez a gyengébb Marvel filmek egyike. Ráadásul a véleményemet sem sikerült azzal kapcsolatban megváltoztatnia, hogy - képregények vagy sem - teljesen felesleges letömni a torkunkon most egy új karaktert, tíz év univerzumépítgetés után, aki ráadásul olyan OP is, hogy a saját filmje sem tudott mit kezdeni vele.
I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status