Igen, vannak akik szeretnének előrelépni, fejlődni és igen, részben az előítéletek tartják vissza őket, részben a saját környezetük. De a saját környezetüknek a munka-család-jogkövetés a deviancia. Nem arról van itt szó, hogy ők, ahogy szbszig írta (ő is ez ellen érvelt) rosszabb képességűek lennének. A hazai helyzethez hasonlóan sokkal nagyobb a baj. Alapból, helyből más a norma és a deviancia fogalma náluk. Ez olyan, mintha egy európai falut áttennénk varázslattal a legkeményebb helyre Afrikába, vagy az arab világba, és ők mondjuk nem csonkítanánk a lányaikat, nem hordatnának burkát, nem ölnék le egymást, stb. Ott ez lenne a deviancia, ez lenne a furcsa. És a közössségük vinnné tovább a saját hagyományaikat... ja nem, mert mindkét helyen darukról lógna az egész falu fél éven belül.
Szóval van, aki előre szeretne lépni, de legyünk őszinték, a társadalom minden tagja vállalja be annak a kockázatát, hogy néhányan, páran, esetleg, talán, lehetséges, hogy a mi értékeink szerint akarnak élni?
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

