"Kíváncsi leszek Perezre, mert most a körülmények miatt nemigen tudott kiderülni mit tudhat majd a RB-lal."
Boxutcai indulással, 20. helyről végigfűzte a mezőnyt és 5. helyen ért célba egy olyan autóval, ami közel sem tökéletes. Gondolok itt akár a start előtti autó leállásra vagy a Verstappen alatt rakoncátlankodó hátsó kerekekre. Ez mindenképpen bizakodásra adhat okot. Én őszintén bízom benne, hogy a Bull jó vásárt csinált vele.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Forma 1 2021
Gondoltam megnézem ezt az első futamot, ha már ennyire megy a duma a szorosabbá váló mezőnyről, főképp az élen. Meg legalább lássam az új mezőnyt, autók és pilóták tekintetében egyaránt. Egyelőre nekem inkább csalódás, ami történt, és nem is teljesen értem a sokfelől érkező lelkes hangokat.
Először is, nehéz elmenni amellett, hogy a bírák durva kettős mércét használva lényegében odaadták a győzelmet Hamiltonnak. Ami annak fényében pláne gusztustalan és szánalmas, hogy 7 éve hagyják dominálni úgy a Mercit, ahogyan még soha senkit, évek óta már csapaton belül sincs verseny. Évről évre előre borítékolható Ham címe, most sincsenek érdemi változások, bitang a Merci, erre az első adandó alkalommal feltolják a pódium legfelső fokára. De hát ugye megérte a sok picsogás a Merci és az angol részéről, hogy most mennyire kiszúrtak velük és összefogott ellenük a világ, hamar meglett a rinyálás eredménye.
Az erőviszonyok kapcsán vannak biztató jelek a RB kapcsán, de nem látok sok reális potenciált bennük. Nyilván ezt majd 5-6 futam után lehet megítélni, de az elmúlt években is voltak futamok, ahol Verstappen el tudta kapni a Merciket, vagy megszorongatta őket, semmi extra nincs ebben, és tartok is tőle, hogy ez sem lesz folyamatosan így.
Annyira ment a hozsannázás, hogy most mennyire erős a RB, sok süket még a Merci elé is vizionálta őket az erősorrendben. Ehhez képest vért pisálva sikerült a hollandnak kikaparni a lehetőséget, hogy 4-5 körrel a futam vége előtt átvehesse a vezetést. Miközben a Mercik totál lazán hozták a dobogót, még úgy is, hogy Bottas-nak elcseszték a kerékcseréjét. Ja, és persze mindkét RB-nak voltak technikai problémái.
A többi csapat meg továbbra is kanyarban sincs a Mercihez képest. Persze, lehet ebből szoros versenyfutás, de nekem sokkal inkább az jött le, hogy a Merci továbbra is fényévekkel jár mki előtt, kivéve a RB-t, mert őket csak utcahosszal fogja majd lenyomni, ahogy stabilizálódnak a viszonyok.
Vettel és Alonso csatáját öröm volt nézni, azt már nyilván sokkal kevésbé, hogy aztán megint balfék volt Seb. Bár most sincs sok jelentősége, úgyis totál homály az autó.
Kíváncsi leszek Perezre, mert most a körülmények miatt nemigen tudott kiderülni mit tudhat majd a RB-lal. Az mindenesetre nem biztató, hogy csak akkor lehet esélye bármire is a RB-nak, ha egyértelműen kijelölik az 1. számú pilótát, aki úgyis csak a holland lehet. Szóval ebből még lehetnek feszkók.
Először is, nehéz elmenni amellett, hogy a bírák durva kettős mércét használva lényegében odaadták a győzelmet Hamiltonnak. Ami annak fényében pláne gusztustalan és szánalmas, hogy 7 éve hagyják dominálni úgy a Mercit, ahogyan még soha senkit, évek óta már csapaton belül sincs verseny. Évről évre előre borítékolható Ham címe, most sincsenek érdemi változások, bitang a Merci, erre az első adandó alkalommal feltolják a pódium legfelső fokára. De hát ugye megérte a sok picsogás a Merci és az angol részéről, hogy most mennyire kiszúrtak velük és összefogott ellenük a világ, hamar meglett a rinyálás eredménye.
Az erőviszonyok kapcsán vannak biztató jelek a RB kapcsán, de nem látok sok reális potenciált bennük. Nyilván ezt majd 5-6 futam után lehet megítélni, de az elmúlt években is voltak futamok, ahol Verstappen el tudta kapni a Merciket, vagy megszorongatta őket, semmi extra nincs ebben, és tartok is tőle, hogy ez sem lesz folyamatosan így.
Annyira ment a hozsannázás, hogy most mennyire erős a RB, sok süket még a Merci elé is vizionálta őket az erősorrendben. Ehhez képest vért pisálva sikerült a hollandnak kikaparni a lehetőséget, hogy 4-5 körrel a futam vége előtt átvehesse a vezetést. Miközben a Mercik totál lazán hozták a dobogót, még úgy is, hogy Bottas-nak elcseszték a kerékcseréjét. Ja, és persze mindkét RB-nak voltak technikai problémái.
A többi csapat meg továbbra is kanyarban sincs a Mercihez képest. Persze, lehet ebből szoros versenyfutás, de nekem sokkal inkább az jött le, hogy a Merci továbbra is fényévekkel jár mki előtt, kivéve a RB-t, mert őket csak utcahosszal fogja majd lenyomni, ahogy stabilizálódnak a viszonyok.
Vettel és Alonso csatáját öröm volt nézni, azt már nyilván sokkal kevésbé, hogy aztán megint balfék volt Seb. Bár most sincs sok jelentősége, úgyis totál homály az autó.
Kíváncsi leszek Perezre, mert most a körülmények miatt nemigen tudott kiderülni mit tudhat majd a RB-lal. Az mindenesetre nem biztató, hogy csak akkor lehet esélye bármire is a RB-nak, ha egyértelműen kijelölik az 1. számú pilótát, aki úgyis csak a holland lehet. Szóval ebből még lehetnek feszkók.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]