Ez így mégis mi a fasz? A Facebook dobta fel a hírt úgy, mint "neked javasoltak", alapból nyilván nem olvasok Origót.
(Mondjuk a Facebook maga is megérne egy külön misét, mert az utóbbi időben egyre több ilyen fals ajánlásai vannak. Egyszer például elkezdett teljesen véletlenszerűen jóbarátokos videókat mutogatni nekem ész nélkül néhány hétig úgy, hogy egyre se kattintottam rá, és nem lájkoltam semmi hasonlót. Máskor meg az Origo és hasonló szennyoldalak, illetve a mélymagyar tartalmak jönnek rá, pedig hát láthatná, hogy finoman szólva is távol áll tőlem minden ilyesmi.)
Igen, bevallom, működött a clickbait, nem igazán figyeltem, és rákattintottam a linkre, hogy kiről lehet szó. Ami aztán azonban a cikkből sem derül ki. Konkrétan írtak egy cikket bármilyen konkrétum nélkül, amiben egyetlen név vagy cím sem szerepel, csak arról szól, hogy meg nem nevezett szomszédok állítólag valahol, valakiről állítottak valamit.
Ez most komoly? Így működik ma az újságírás?
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.