"...nehogy bizonyos rendkívül hangos és egyre nagyobb lobbierőt képviselő (de egyébként az emberek elenyésző hányadának a támogatását bíró) szervezetek agresszíven/minden létező fronton betámadják a kiadót/játékot stb."
Ehhez annyit tennék hozzá, hogy legalább ennyire fontos, ha nem fontosabb, hogy a szintén rendkívül hangos és egyre nagyobb lobbierejű (ráadásul nagyobb tömegek támogatását élvező) ellenoldal kiakadjon és felháborodjon.
Ez ugyanis óriási hasznot hajt. Egyrészt, generál egy jókora felzúdulást, így reklámot az adott termék körül. Másrészt, ha valami balul sül el, pajzsként tarthatják maguk előtt, hogy "az emberek direkt csak szabotálni akarják, ezért húzzák le".
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Több tízezres japán petíció az Assassin’s Creed Shadows ellen [hozzászólások]
Az a vicc, hogy ugye az a szövegelés ment, hogy nem csupán egy alávaló rasszista az, akinek nem tetszik a fekete főhős, hanem még ostoba is, ugyanis tényleg volt egy ilyen személy, tehát történelmileg is hű bla bla bla...
Majd amikor beírt az Ubi valamelyik oldalára egy a korszakkal foglalkozó japán történész professzor, hogy igen, volt ilyen személy, valóban, de annyit azért szeretne megjegyezni, hogy sosem lett belőle szamuráj, tehát itt már csorbult a történelmi hűség stb. Na, mi történt? Úgy letiltották a profot, mint annak a rendje!
Itt látszik az egész álságossága... Először történelmi hűségre hivatkozás, majd amikor kiderül, hogy de az nem áll meg, akkor már letiltás, elhallgattatás, meg persze jön a művészi szabadságra hivatkozás.
Közben az egész arról szól, hogy szinte kvótaszerűen kell minden játékba - természetesen pozitív és főbb szerepben - legalább egy "elnyomott kisebbségi"... legyen az szubszaharai afrikai származású vagy nem heteroszexuális/nem cisznemű/non-binary vagy egyéb figura, nehogy bizonyos rendkívül hangos és egyre nagyobb lobbierőt képviselő (de egyébként az emberek elenyésző hányadának a támogatását bíró) szervezetek agresszíven/minden létező fronton betámadják a kiadót/játékot stb.
És ilyen nyomorult, gagyi, idióta formában tolják többnyire, mint amit az Ubinál látni. A helyett, hogy csinálnának egy Assassin's Creed: Africa részt mondjuk, ahol nem mellesleg meg lehetne ismertetni a játékosokat a kontinens pl. egyenlítői részén őshonos népességek tradicionális kultúrájával, legendáival stb-vel, ami nem csupán izgalmas és üdítő változatosság lenne a sok európai és kelet-ázsiai dolog után, de azt is el tudnák érni mindenfajta mesterkéltnek és erőszakosnak tűnő érzékenyítés nélkül, hogy az ember valóban érdeklődni kezdjen és szimpátiával gondoljon az adott terület és népességei felé, pozitív értelemben véve "csodálkozzon rá" erre az egészre.
De hát azzal extra munka lenne, ugye... (Inkább pattintsuk be a "kóvatnégert" (elnézést a kifejezésért) szamuráj főhősnek a japános játékba.)
Majd amikor beírt az Ubi valamelyik oldalára egy a korszakkal foglalkozó japán történész professzor, hogy igen, volt ilyen személy, valóban, de annyit azért szeretne megjegyezni, hogy sosem lett belőle szamuráj, tehát itt már csorbult a történelmi hűség stb. Na, mi történt? Úgy letiltották a profot, mint annak a rendje!
Itt látszik az egész álságossága... Először történelmi hűségre hivatkozás, majd amikor kiderül, hogy de az nem áll meg, akkor már letiltás, elhallgattatás, meg persze jön a művészi szabadságra hivatkozás.
Közben az egész arról szól, hogy szinte kvótaszerűen kell minden játékba - természetesen pozitív és főbb szerepben - legalább egy "elnyomott kisebbségi"... legyen az szubszaharai afrikai származású vagy nem heteroszexuális/nem cisznemű/non-binary vagy egyéb figura, nehogy bizonyos rendkívül hangos és egyre nagyobb lobbierőt képviselő (de egyébként az emberek elenyésző hányadának a támogatását bíró) szervezetek agresszíven/minden létező fronton betámadják a kiadót/játékot stb.
És ilyen nyomorult, gagyi, idióta formában tolják többnyire, mint amit az Ubinál látni. A helyett, hogy csinálnának egy Assassin's Creed: Africa részt mondjuk, ahol nem mellesleg meg lehetne ismertetni a játékosokat a kontinens pl. egyenlítői részén őshonos népességek tradicionális kultúrájával, legendáival stb-vel, ami nem csupán izgalmas és üdítő változatosság lenne a sok európai és kelet-ázsiai dolog után, de azt is el tudnák érni mindenfajta mesterkéltnek és erőszakosnak tűnő érzékenyítés nélkül, hogy az ember valóban érdeklődni kezdjen és szimpátiával gondoljon az adott terület és népességei felé, pozitív értelemben véve "csodálkozzon rá" erre az egészre.
De hát azzal extra munka lenne, ugye... (Inkább pattintsuk be a "kóvatnégert" (elnézést a kifejezésért) szamuráj főhősnek a japános játékba.)
Endure. In enduring, grow strong.
Érdekes lehet, de célt nem fog érni. Iszonyat pénzt beletettek és ráadásul a munkák végén járnak. Meg hát ez kalsszikus szándékos félreértés, ebben az ubisoft eleve feketeöves.
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Az napi szinten megtörténik.
Amúgy kíváncsi lettem volna a pontos szövegezésre, már ha általunk is olvasható formában van.
Amúgy kíváncsi lettem volna a pontos szövegezésre, már ha általunk is olvasható formában van.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
Mert ez egy érzékenységi teszt volt! És te csúfosan megbuktál rajta! 

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Petíció linkje helyett is a traileré csúszott be. 

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]