Rendőrségi bejelentéssel nem tudom mit érek el. Ha ki is jönnek egyszer talán figyelmeztetni őket, akkor utána még inkább elmérgesedhet a helyzet. Ki tudja milyen aljasságokra lennének képesek azután, mennyire képesek mélyre süllyedni. Valószínű olyan mélységekbe, amiről nem is álmodnék. De tényleg gyomorgörccsel lépek be a lakásba, hogy vajon éppen megint megy-e a bulika. Ráadásul szinte mindig otthon basszák a rezet, mert akármelyik nap vagyok HO-ban, akkor is már hallom, hogy délelőtt indul lenn a mozgolódás. Gondolom amikor magukhoz térnek. Nem tudom miből élnek....Fórum » Nem számítástechnikai témák
Szét*** az ideg
Nálunk meg a mélyládás nyomorult alattunk lakó family prblémája megoldatlan lassan 6 éve. Rájuk tolom én is maxon a mélyet, akkor meg a felettünk lakókkal tolok ki. Most már valamelyik nap még obszcén üzenetet is bedobtak a postaládánkba. Nyilván nem tudom bizonyítani, hogy az alattunk lakók voltak, de belőlük nézem ki, mert ilyen alja szenny emberek. És velük van egyedül konfliktusom. Már megfogalmaztam egy levelet a polgármesteri hivatalnak, hogy megerősítenék-e, hogy önkormányzati lakás vagy sem. És hogy van-e ott bárki, akinek hatalmában áll hivatalos levelet küldenie, hogy ha nem képesek a továbbiakban a társadalmi normáknak és a társasház írott és iratlan szabályainak megfelelően kultúráltan élni, akkor veszélybe kerülhet a lakhatásuk. Párom szerint egy naív álmodzó vagyok és a kutyát nem fogja érdekelni ez az önkormányzatnál és telibe**arják, amíg fizetik a rezsit meg a lakhatási díjat. Valószínű igaza van.
Rendőrségi bejelentéssel nem tudom mit érek el. Ha ki is jönnek egyszer talán figyelmeztetni őket, akkor utána még inkább elmérgesedhet a helyzet. Ki tudja milyen aljasságokra lennének képesek azután, mennyire képesek mélyre süllyedni. Valószínű olyan mélységekbe, amiről nem is álmodnék. De tényleg gyomorgörccsel lépek be a lakásba, hogy vajon éppen megint megy-e a bulika. Ráadásul szinte mindig otthon basszák a rezet, mert akármelyik nap vagyok HO-ban, akkor is már hallom, hogy délelőtt indul lenn a mozgolódás. Gondolom amikor magukhoz térnek. Nem tudom miből élnek....
Rendőrségi bejelentéssel nem tudom mit érek el. Ha ki is jönnek egyszer talán figyelmeztetni őket, akkor utána még inkább elmérgesedhet a helyzet. Ki tudja milyen aljasságokra lennének képesek azután, mennyire képesek mélyre süllyedni. Valószínű olyan mélységekbe, amiről nem is álmodnék. De tényleg gyomorgörccsel lépek be a lakásba, hogy vajon éppen megint megy-e a bulika. Ráadásul szinte mindig otthon basszák a rezet, mert akármelyik nap vagyok HO-ban, akkor is már hallom, hogy délelőtt indul lenn a mozgolódás. Gondolom amikor magukhoz térnek. Nem tudom miből élnek....Nah de jó kis beszélgetés született a kiinduló hsz-emből, tök jó volt olvasni a pro és kontra érveket.
Ami felmerült kérdésként, hogy miért nem szóltam? Mert nagyon ritkán fordul el ilyen helyzet, jellemzően csak a szombati munkanapokon. Nem egy rendszeres állandóan fennálló issue-ról van szó. Ha elkezd fúrni egy szomszéd, oda sem azonnal megyünk át, hanem ha napokon át ezt csinálja. Néha egyszerűbb inkább hallgatni, mitn minden konfliktusba beleállni.
Viszont akkor már eszembe jutott egy újabb kérdés:
Mostanában elterjedt babakocsi helyett, hogy a szülő magára köti a gyereket és sokszor ezt a hátukon teszik. Többször is láttam olyat, hogy egy anyuka leült így a buszon, egyik alkalommal ráadásul menetiránynak háttal. Ha ilyenkor hirtelen fékez a busz, a gyereket kvázi összenyomja. Egyértelműen ilyenkor le kell venni a hevederről és ölbe venni a gyereket. Hosszas hezitálás után a korábbi negatív tapasztalataimból kiindulva - ld. BKV ellenőrös eset, visszaváltó automatás konfliktus, amiket ide is beírtam - végül mégsem szóltam, mert valószínűleg kikérte volna magának, meg hogy egy idegen milyen jogon szól bele a saját gyerekével kapcsolatos dolgokba és nem akartam jelenetet ebből a buszon, a végén még engem szállítanak le. A busz amúgy tele volt, vélhetően a többségnek fel sem tűnt, el van mindenki mélyedve a telefonjában / gondolataiban, akinek meg igen, senki nem szólt rá.
Ami felmerült kérdésként, hogy miért nem szóltam? Mert nagyon ritkán fordul el ilyen helyzet, jellemzően csak a szombati munkanapokon. Nem egy rendszeres állandóan fennálló issue-ról van szó. Ha elkezd fúrni egy szomszéd, oda sem azonnal megyünk át, hanem ha napokon át ezt csinálja. Néha egyszerűbb inkább hallgatni, mitn minden konfliktusba beleállni.
Viszont akkor már eszembe jutott egy újabb kérdés:
Mostanában elterjedt babakocsi helyett, hogy a szülő magára köti a gyereket és sokszor ezt a hátukon teszik. Többször is láttam olyat, hogy egy anyuka leült így a buszon, egyik alkalommal ráadásul menetiránynak háttal. Ha ilyenkor hirtelen fékez a busz, a gyereket kvázi összenyomja. Egyértelműen ilyenkor le kell venni a hevederről és ölbe venni a gyereket. Hosszas hezitálás után a korábbi negatív tapasztalataimból kiindulva - ld. BKV ellenőrös eset, visszaváltó automatás konfliktus, amiket ide is beírtam - végül mégsem szóltam, mert valószínűleg kikérte volna magának, meg hogy egy idegen milyen jogon szól bele a saját gyerekével kapcsolatos dolgokba és nem akartam jelenetet ebből a buszon, a végén még engem szállítanak le. A busz amúgy tele volt, vélhetően a többségnek fel sem tűnt, el van mindenki mélyedve a telefonjában / gondolataiban, akinek meg igen, senki nem szólt rá.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 09:10
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2570]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
