
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Szét*** az ideg
Igyekszünk a befektetési célú lakások tulajdonosait is elérni, mert nekik is érdekük, hogy ne legyen teljesen rossz a ház. Meg azokkal is tartjuk a kapcsolatot, akik elköltöztek, de kiadják a kecót. Tény, hogy vannak olyan csillagállások, meg van olyan válogatottan közömbös/seggfej lakóközösség, akikkel nagyon nehéz (és az embernek egy élete van, és azt nem akarja folyamatos feszkóban tölteni, tehát érhető, hogy inkább elköltözik), de valóban van remény. 

Utóbbi 10 évben rengeteg tulajdonosváltás történt, sokan költöztek ki és új lakók be, sokszor befektetési céllal vásárolva, ahol így albérlők vannak, akik aztán tényleg leszarják, mi van a házzal és a többi lakóval. Szóval ilyen körülmények között a social háló építés elég nehéz. Amikor visszatérek ide, a lakók több mint felét látásból sem ismerem már.
Az mindenesetre pozitív, hogy Nektek sikerült ezt rendezni, úgyhogy nem minden helyzet van veszve.
Az mindenesetre pozitív, hogy Nektek sikerült ezt rendezni, úgyhogy nem minden helyzet van veszve.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Személyes, pozitívabb kimenetelű sztori:
Én is pereltem már a házat a gyökér közös képviselet és a vele összejátszó szarkeverők szabálytalan tevékenységei miatt, majd megegyeztünk, elszívtuk a békepipát, és azóta ezerszer jobb és kulturáltabb a helyzet, meg a ház is normálisan fejlődik. Stresszes egy időszak volt, de a titok az, hogy jó szociális kapcsolatokat kell kiépíteni a többi szomszéddal, kell pár ember, akik vállvonogatás helyett hajlandóak tenni is a közösségért, és akkor könnyebb helyretenni a renitenseket is. Magyarra lefordítva, a cluster B zavaros, vagy csak szimplán otromba nyomik azokkal szemben mernek jobban keménykedni, akiket magányos prédának látnak, ha egy nagyobb közösséggel állnak szemben, akik nem félnek szintén beszólogatni meg panaszokat tenni, akkor egyből kétszer meggondolják, hogy tegyenek-e szart a postaládába.
(És olyan nincs, hogy egy 20-40-100 lakásos társasházban _mindenki_ beleszarik, és csak az elköltözés a megoldás, csak bele kell tenni az energiát az ismerkedésbe, ami nem megy mindenkinek könnyen.)
Én is pereltem már a házat a gyökér közös képviselet és a vele összejátszó szarkeverők szabálytalan tevékenységei miatt, majd megegyeztünk, elszívtuk a békepipát, és azóta ezerszer jobb és kulturáltabb a helyzet, meg a ház is normálisan fejlődik. Stresszes egy időszak volt, de a titok az, hogy jó szociális kapcsolatokat kell kiépíteni a többi szomszéddal, kell pár ember, akik vállvonogatás helyett hajlandóak tenni is a közösségért, és akkor könnyebb helyretenni a renitenseket is. Magyarra lefordítva, a cluster B zavaros, vagy csak szimplán otromba nyomik azokkal szemben mernek jobban keménykedni, akiket magányos prédának látnak, ha egy nagyobb közösséggel állnak szemben, akik nem félnek szintén beszólogatni meg panaszokat tenni, akkor egyből kétszer meggondolják, hogy tegyenek-e szart a postaládába.
(És olyan nincs, hogy egy 20-40-100 lakásos társasházban _mindenki_ beleszarik, és csak az elköltözés a megoldás, csak bele kell tenni az energiát az ismerkedésbe, ami nem megy mindenkinek könnyen.)
Köszi a kommenteket a kérdezett témában, őszintén szólva kicsit a fórum hatására is változtam ebben, hogy nem szabad mindig az önkéntes rendőrt játszani és rászólni másokra*, ez tényleg az ő ügye. Az azért tényleg ritka, hogy olyan brutál nagyot fékezzen a busz és az esetben is inkább csak megütné magát a baba, sírna rendesen, de komolyabb baja nem lenne. (A feje az ülés támlájának szintje felett volt.)
*Igen, lehet, hogy akkor itt felkapom a vizet, írok nem szép dolgokat másoknak és indulatból bejelentem a fórumról való távozásom, de hosszútávon ezek az elsőre negatívnak tűnő, de valójában építő jellegű vélemények hatnak rám és én magam is felülbírálom egy-egy korábbi döntésem / viselkedésem.
Az iskolai helyzethez. Sajnos egy ismerősünknél épp most váltanak iskolát, mert van egy elviselhetetlen gyerek az osztályban, aki folyamatosan bullyingolja a gyereküket, az egészségére veszélyes módon is. Hiába szóltak, jelezték többször, semmi nem történik, mert a gyerek nem büntethető korú és körzetileg abba az iskolába tartozik, ergo sem kivenni, sem semmilyen visszatartó erejű szankciót alkalmazni nem lehet, egy-egy osztályfőnöki / igazgatói figyelmeztetés pedig lepereg róla és a szüleiről is. Úgyhogy a támadásokat elszenvedő gyerek vált most iskolát. Annyira tipikus magyar megoldás (nemcsak az oktatásban, ld. a családon belül bántalmazott nők esetét is). Érdemes megnéznetek a Fekete Pont c. filmet is, tökéletes látlelete a jelenlegi oktatási helyzetnek és rendkívül elszomorító. Simán ugyanezek történtek volna, ha dokut forgatnak bármely random iskolában és nem színészekkel játszatták volna el.
A társasházi szomszédos témához pedig: A vidéki társasházban, ahol lakunk, az egyik korábbi, jogász végzettségű lakó szabálytalanságokat talált a közös képviselet gazdálkodásában, az ügyet jogi útra is terelte sikkasztás és hűtlen kezelés gyanúja miatt, de olyan erejű bizonyíték nem volt, hogy ebből komoly ügy legyen. A történtek után megrongálták az autóját, szart öntöttek a postaládájába és mindenféle egyéb attrocitások érték, amíg végül el nem költözött végső tehetetlenségében. Akik ezt nagy valószínűséggel elkövették vele, mosolyognak azóta is a többi lakónak, akik szépen csendben vannak. Sajnos ilyen világot élünk kb. minden területen, makró szinten is ez megy ugyebár jelenleg a nagypolitikában...
*Igen, lehet, hogy akkor itt felkapom a vizet, írok nem szép dolgokat másoknak és indulatból bejelentem a fórumról való távozásom, de hosszútávon ezek az elsőre negatívnak tűnő, de valójában építő jellegű vélemények hatnak rám és én magam is felülbírálom egy-egy korábbi döntésem / viselkedésem.
Az iskolai helyzethez. Sajnos egy ismerősünknél épp most váltanak iskolát, mert van egy elviselhetetlen gyerek az osztályban, aki folyamatosan bullyingolja a gyereküket, az egészségére veszélyes módon is. Hiába szóltak, jelezték többször, semmi nem történik, mert a gyerek nem büntethető korú és körzetileg abba az iskolába tartozik, ergo sem kivenni, sem semmilyen visszatartó erejű szankciót alkalmazni nem lehet, egy-egy osztályfőnöki / igazgatói figyelmeztetés pedig lepereg róla és a szüleiről is. Úgyhogy a támadásokat elszenvedő gyerek vált most iskolát. Annyira tipikus magyar megoldás (nemcsak az oktatásban, ld. a családon belül bántalmazott nők esetét is). Érdemes megnéznetek a Fekete Pont c. filmet is, tökéletes látlelete a jelenlegi oktatási helyzetnek és rendkívül elszomorító. Simán ugyanezek történtek volna, ha dokut forgatnak bármely random iskolában és nem színészekkel játszatták volna el.
A társasházi szomszédos témához pedig: A vidéki társasházban, ahol lakunk, az egyik korábbi, jogász végzettségű lakó szabálytalanságokat talált a közös képviselet gazdálkodásában, az ügyet jogi útra is terelte sikkasztás és hűtlen kezelés gyanúja miatt, de olyan erejű bizonyíték nem volt, hogy ebből komoly ügy legyen. A történtek után megrongálták az autóját, szart öntöttek a postaládájába és mindenféle egyéb attrocitások érték, amíg végül el nem költözött végső tehetetlenségében. Akik ezt nagy valószínűséggel elkövették vele, mosolyognak azóta is a többi lakónak, akik szépen csendben vannak. Sajnos ilyen világot élünk kb. minden területen, makró szinten is ez megy ugyebár jelenleg a nagypolitikában...
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 09:10
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2570]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
