28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Az MI miatt kényszerül magyarázkodásra a The Alterst fejlesztő 11 bit studios – ez lesz a jövő? [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

Dark Archon
Dark Archon [11833]
Mit nem értesz rajta? Szánalmas már ez a "gépek elveszik az emberek munkáját" téma miatt picsogni, vagy haladsz a korral vagy lemaradsz.

Amúgy meg vicc az egész, hiszen eddig is használtak segédprogramokat játékokhoz vagy bármihez. Annyi a különbség, hogy gyorsabb, jobban használható lett.

Dark Archon

Aryx
Aryx [4142]
Ezt elolvastam vagy 6x, de eskü nem értem az összefüggést a cikkel vagy Baracklekvár hsz-ével.

„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”

Dark Archon
Dark Archon [11833]
Biztos csak az IQ-szegény konzolosok sírtak, az amúgy kézzel forrasztott alaplapos, kézzel festett GayStation 69 mellett, amihez persze kézzel bányászták a nyersanyagokat is, és bringás futár szállította ki (nem e-bike! fújj).

Dark Archon

Baracklekvár
Baracklekvár [1795]
Megáll ész.

Most komolyan az a helyzet, hogy az ügyfelek-vásárlók háborogni fognak, ha én egy szoftvert/funkciót rövidebb idő alatt végzek el és/vagy olcsóbban, mert közben felhasználtam fejlesztés során az AI-t segítségül, akármilyen mértékben? Ha segített egy szintaktikában, az még belefér? Ha megírt helyettem 4 kódsort, az meg már nem? Vagy hol a határ, amikor a felhasználó-vásárló az olcsóbb ár miatti örömködés helyett nekiáll picsogni?

Ha az AI produktum - legyen az bármi - egyszerűen ótvarosan rossz, akkor lehet és kell hőbörögni. Pont ugyanúgy, mint amikor a nem AI produktum lesz ótvarosan rossz. De nehogy már visszatérjünk oda hogy csak a kézzen fonott tudomisénmi az autentikus és elvárt, és ha valaki már szövőgépet használ, az égbekiáltó.

Az olcsó tömeg AI zenék egyelőre ótvarosak, s a képek sem valami jók. Ha ezt szánja valaki késztermékbe ma akkor jöhet a mérgezett kötél annak a fejlesztőgárdának megérdemelten. De ha valaki egy semmi placeholder-ként alkalmazza csak az AI-t, hogy netán kész legyen időre a produktum és akár a tervezett költségkereten belül, az ne legyen már sarlatánság...

Valakik megint átestek a faló túloldalára és most gyerekesen picsognak.

Vissza

Fórumszabályzat