Utolsó mondatod nagy +1 én is.

Bennem olyan dolgok maradtak meg, hogy amikor adott játék adott pályáját játszottam, akkor aznap mi történt, hol voltam. Gameboy esetén az is, hogy helyileg hol játszottam a pályát, melyik évszakban / hónapban, illetve hogy a lakásunkban a gyerekszobában vagy a nappaliban nyüstöltem-e, napközben vagy épp este, sötétben.

Ugyanez a Kaland játék kockázat könyvekkel, tudom, melyiket játszottam végig otthon, melyiket a nagymamámnál, stb. és közben milyen egyéb életesemények történtek.

És ez máig megvan minden játékkal, amivel jászom, crazy. Ha felidézek egy pályát bármely játékból, amit játszottam 8 éves koromtól mostanáig, a teljes élethelyzet beugrik.
Nekem egy emlékezetes általános iskolás esszém volt 5.-ben. Azzal a címmel kellett fogalmazást írni otthon, hogy "Robot a suliban". A magyartanárunk sajnos nem értékelte a Terminator-szerű sztorit, rengeteg fröcsögő vérrel, felrobbantott iskolaépülettel, a robot által likvidált sulis társakkal és tanárokkal.

És ezért kaptam 3-ast, még oda is írta, hogy nagyon jól fogalmazok, a sztori is teljesen felépített és kerek, de "túl erőszakos és durva".

Totál nem volt igaza, hiszen a feladatot 100%-osan teljesítettem, a történetre vonatkozóan pedig semmilyen előzetes megkötés nem volt...

Azt csak utólag mondta el, hogy ő "jó robotra" gondolt, aki segíti pl. a tanulást, stb...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"