28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Divinity címmel készíti új játékát a Larian Studios [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

gothmog
gothmog [5162]
Detto ez az érzésem.
A Larian játékai mindig úgy voltak kicsit darkos alapfelütésűek (már a Divine Divinity-től kezdve), hogy közben a mindenhol felbukkanó (nem ritkán hülyéskedős jellegű) humor erősen elmaszkolták ezt, és egy könnyedebb mesevilág hangulatot kreáltak összességében, ide értve a grafikai megjelenítést is, ami szintén inkább ez utóbbi felé billentette a mérleg nyelvét.

Ehhez képest ez az ízelítő... olyan, "na most én megmutatom a világnak, hogy az enyém sötétebb, kegyetlenebb, morbidabb, s z i g o r ú a n f e l n ő t t t a r t a l o m stb."...
Kb. a soulslike stílusban látni, főleg az arra a játékpiacra még be nem robbant kis cégeknél, hogy igyekeznek (legalábbis előzetesen) a konkurenciánál véresebbnek, sötétebbnek, kegyetlenebbnek, adrenalintól gőzösebbnek behirdetni a készülő játékukat, s így felkelteni magukra a figyelmet. Erre a Lariannak nem lenne szüksége, mert kb. bármit csinálnak, a Divinity: Original Sin óta mndenképpen figyelnek rájuk, a második rész óta még inkább, a BG3 óta pedig kb. ők azok, akiket rettegéssel vegyes tisztelettel figyel a cRPG konkurencia, meg úgy általában legalábbis felkapja a fejét az egész gaming world, ha megmozdulnak.
Úgyhogy vagy szakítani akarnak az eddigi könnyedebb dolgokkal, és egy tényleg igazán sötét valamit készítenének (amit esetleg akartak már korábban is, de a BG3 licencbe kb. a Dark Urge volt a maximum morbiditás, amit belepréselhettek), vagy pedig nem lesz változás, csak valami miatt elkapta őket a "hökkentsen meg mindenkit az új videónk" gondolat.

Egyébként ez a videó engem most egyáltalán nem mozdított meg.

Endure. In enduring, grow strong.

MattMatthew
MattMatthew [11913]
Ez most nagyon fura hangulatú, mármint Divinity OS1-2 után. Oké, abban is volt sötétebb hangulatú részlet, de az egész art design az vidám fantasy volt. BG3 is, néhol darkos, de azért az is high fantasy.
Ez meg... gore fantasy vagy nem tudom. Jöhet, nem azért mondom. Csak félek, hogy a trailer ilyen, de közben in-game meg színes-szagos fantasy lesz.
De in Swen we trust!

Man literally too angry to die

Vissza

Fórumszabályzat