28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Clair Obscur: Expedition 33



Írd ide hozzászólásod:

Dark Archon
Dark Archon [11833]
SPOILER
De mitől keletkezett a tűz? Kifejezetten említette Renoir, hogy Alicia miatt halt meg Verso. Arra gondoltam, hogy játszott az erejével, és felgyújtotta a házat, de a valóságban nincs ereje. Akkor van annak értelme, hogy Aline nem tudott megbocsátani a lányának, ha ő okozta a tüzet gondatlanságból. Büntette Alicia-t a maszkos megjelenéssel, de egy másik (az igazi) verziójának meg gyakorlatilag új életet adott Maelle képében. Nem áll össze.

Aki a vászonban van, a valóságban simán él 67 évig kaja, víz nélkül? Jó, lehet, belefér simán. Mondjuk ja, nem is öregszenek. Vagy a vászonban más az időszámítás? Nem rémlik, hogy erről lett volna párbeszéd vagy valami.

Viszont kicsoda a fiú a végén, aki fest? Számomra az is lóg a levegőben, nem a család tagja, kiderült egyáltalán...?

Dark Archon

subject17
subject17 [7046]
SPOILER
Alicia-t (Maelle) Verso mentette ki az égő házból, ő maga odaveszett. Ezt Aline sosem tudta megbocsátani a lányának, ezért büntette szegény általa festett Alicia-t is az égett, megnémult megjelenésével.

A visszaszámlálást kábé jól érted. A végén ugye felfedik, hogy a gommage nem Aline műve, hanem Renoir ezzel szeretné kierőltetni a festett világból a feleségét. Aline ereje fogy, és a visszaszámlálás egy figyelmeztetés Lumière-nek. Nem egészen az, hogy annyi lelket ment meg, hanem expliciten "ez és efeletti életkorúak elillannak". Arra emlékeim szerint nincs in-universe magyarázat, hogy miért pont ez alapján történik, ez már inkább csak dramaturgiai kérdés.

I'm the person who once probed all of the uncharted worlds in Mass Effect 2 to 'Depleted' status

Dark Archon
Dark Archon [11833]
Végigtoltam, maradtam expedition nehézségen

A játék biztosan nevezhet azon "főgonosz" címére, akit a legtöbbször kellett legyőzni. Vele, meg pár ellenféllel kicsit nehezebb volt megküzdeni, de amúgy rendben volt.

Előtte még lenyomtam a nehezebb gestral arénát, kivéve a főprüntyőkét. Az mondjuk szintén szándékos kicseszés, ha először nem sikerül, akkor így jártál.

Azt se mondom, hogy 100% felfogtam a sztorit. SPOILER
Miért Maelle volt az oka Verso korai halálának? Meg maga a visszaszámlálás sem tiszta, valami olyasmit vettem ki, hogy annyi lelket tud megmenteni az anyjuk?


Nem találtam meg amúgy a 18 csapásos akármit, de annyira nem is érdekel. Nyomom az NG+-t, meg rákerestem már jobb buildekre, aztán kész. Bár abból is igazából csak Lune-nek sikerült összehozni egy igazán jót a Mayhem / Elemental Genisis skillekkel. Többiek mintha bottal piszkálnák az ellenfeleket hozzá képest.

Dark Archon

gothmog
gothmog [5162]
Örülök, hogy nem vettem le a nehézséget, az amatőröknek való...

Várom a későbbi bejegyzéseidet - már csak az ügyben, hogy mennyire öregszik jól majd a fenti mondatod

A játék "kötelező elemű" ellenfelei amúgy szvsz elég könnyűek, főleg ha majd meglesz az a piktód, ami eltörli a 10 ezres sebzésplafont, mert akkor már egyenesen nevetségesen könnyűek lesznek (kb. az első körben lenyomsz mindenkit, lépni sem tudnak). Ám azért a szabadon kalandozás közben bele lehet futni majd egy-két olyan ellenfélbe, ahol - már most borítékolom, hogy - nagyon-nagyon ki fogsz akadni. Némelyikük csak nehezebb/trükkösebb, ki kell ismerni, és nem lesz velük sem gond. (Bár közben szitkozódsz majd, törléssel fenyegetőzl stb.) De van közöttük egy, aki messze kiemelkedik a többi közül: neki van pl. 18 támadásból álló kombója is (csapásonként kissé eltérő időzítésekkel, hogy extra nehéz legyen), és ez még nem is a legrosszabb dolog, amire képes... de nem akarok spoilerezni. Meg ezek nem kötelező elemek/ellenfelek, szóval rajtad áll csak...

Endure. In enduring, grow strong.

Dark Archon
Dark Archon [11833]
Jött a Duellist, na, mondom, megint itt fogok anyázni. De ahhoz képest elsőre levertem (2x), a relatíve emberi formájú ellenfeleket jobban ki lehet számítani akkor is, ha először látom.

Meg bátran nekimentem a Bourgonoknak vagy mi a nevük.

Örülök, hogy nem vettem le a nehézséget, az amatőröknek való

Dark Archon

Peace
Peace [28896]
Vagy azt.
Dark Archon
Dark Archon [11833]
Vagy csak át kell állítani az FSR-t natív AA-ról quality-re

Dark Archon

Peace
Peace [28896]
Nem, csak kerülni kell az AMD kártyákat jó messzire.
Dark Archon
Dark Archon [11833]
Na, és most tartok a 2. felvonásnál, jött is a gradient védés... kellett ám, mint púp a hátamra De mondjuk most már kezdem élvezni a harcokat, egyre jobban megy.

A "barna hang" továbbra sem segít, nem hallom. Viszont, olvastam redditen a legjobb tanácsot: csak nyisd ki a szemed, és mielőtt valami a karakterhez érne, reagálj

Kizárásos alapon csak év játéka legfeljebb, mert a Doom meg az AC már lerágott csont.

Már csak azt nem tudom, miért zuhan be az fps bizonyos részeken, 80-90-ről 40-re. Epic grafikán, 9070 XT-vel. Tényleg 1 millióért kell már VGA-t venni a stabil játékélményért, vagy mi...

Dark Archon

Vissza

Fórumszabályzat