Fórum » Beszélgetés a játékokról
Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld!
Megértem. Én is épp eleget toltam C64-en meg 2x86-oson ezeket, de ez valami egészen különleges és magával ragadó, tele egyedi megoldásokkal. A hangulata verhetetlen, a sztori is korrekt. CP rajongóknak mindenképp egy kuriózum.
Nem vagyok grafomán, de erre ránéztem és azt éreztem, hogy visszautaztam a 90es évekbe, amikor C64-en játszottam... Szép volt, jó volt, de elmúlt és ez jól van így.
Egyébként pedig nem zavar a pixel art, de ebből csak a pixelt látom, az art nekem egy Pollock festmény szintjén van
Egyébként pedig nem zavar a pixel art, de ebből csak a pixelt látom, az art nekem egy Pollock festmény szintjén van

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Replaced (PC):
Tudjátok jól, hogy AAA megszállott vagyok és nagyon ritkán megyek önszántamból indie játék közelébe. Viszont, amikor megláttam az első játékmenet videót, akkor teljesen megbabonázott, majd a demo végigjátszása közben lerobbant a fejem konkrétan!
Amint elérhetővé vált a Game Pass kínálatában, azonnal indítottam is! Egészen különleges atmoszférát sikerült teremteni az alternatív '80-as évek és a Blade Runner összegyúrásával. A pixel art grafika sokszor már-már művészi, a fény-árny játékokkal és különleges operatőri megoldásokkal. A sztori korrekt és végig lebilincselő. Az apró kis infómorzsák, amikre rábukkanunk menet közben pedig kiválóan körvonalazzák és építik a lore-t. Mivel beszédszinkron nincs a játékban és mindent olvasni kell, így különösen odafigyeltek a hangokra és a zenékre. Mindkettő fergetegesre sikerült! A synthwave, rock és ambient muzsikák remekül működnek mindvégig.
Ami idegörlő tud lenni, az a platformer ugrabugra. Ott voltam azért párszor agyvérzés közeli állapotban, úgyhogy kössétek fel a gatyót! Minden mm-re és másodpercre pontosan van kiszámolva, szóval ha nem pont oda ugrasz, vagy csak kicsit is lassabban reagálsz, akkor instant halál.
A harc ritka élvezetes és folyamatosan kapjuk az újabb képességeket, amikkel még változatosabban tudunk leszámolni az ellennel!!!
Én nagyon jó szívvel ajánlom mindazok számára, akik nem ódzkodnak a műfajtól, vagy akik hozzám hasonlóan picit nosztalgiaként élik meg ezt a stílust. 12,5 óra volt nekem összesen.
Tudjátok jól, hogy AAA megszállott vagyok és nagyon ritkán megyek önszántamból indie játék közelébe. Viszont, amikor megláttam az első játékmenet videót, akkor teljesen megbabonázott, majd a demo végigjátszása közben lerobbant a fejem konkrétan!
Amint elérhetővé vált a Game Pass kínálatában, azonnal indítottam is! Egészen különleges atmoszférát sikerült teremteni az alternatív '80-as évek és a Blade Runner összegyúrásával. A pixel art grafika sokszor már-már művészi, a fény-árny játékokkal és különleges operatőri megoldásokkal. A sztori korrekt és végig lebilincselő. Az apró kis infómorzsák, amikre rábukkanunk menet közben pedig kiválóan körvonalazzák és építik a lore-t. Mivel beszédszinkron nincs a játékban és mindent olvasni kell, így különösen odafigyeltek a hangokra és a zenékre. Mindkettő fergetegesre sikerült! A synthwave, rock és ambient muzsikák remekül működnek mindvégig.
Ami idegörlő tud lenni, az a platformer ugrabugra. Ott voltam azért párszor agyvérzés közeli állapotban, úgyhogy kössétek fel a gatyót! Minden mm-re és másodpercre pontosan van kiszámolva, szóval ha nem pont oda ugrasz, vagy csak kicsit is lassabban reagálsz, akkor instant halál.
A harc ritka élvezetes és folyamatosan kapjuk az újabb képességeket, amikkel még változatosabban tudunk leszámolni az ellennel!!!
Én nagyon jó szívvel ajánlom mindazok számára, akik nem ódzkodnak a műfajtól, vagy akik hozzám hasonlóan picit nosztalgiaként élik meg ezt a stílust. 12,5 óra volt nekem összesen.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]